Moda i Uroda

Ubrania jej projektu trafiły na okładki najważniejszych modowych magazynów. 19-latka z Polski podbija świat mody

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Magdalena Nowakowska

O projektach 19-letniej Magdaleny Nowak zrobiło się głośno, gdy spotkały się z uznaniem prestiżowych magazynów modowych, takich jak Vogue Portugalia, L’Officiel Baltic, Fashion Magazine Polska. Młoda projektantka bardzo szybko osiągnęła sukces, o który wielu przedstawicieli tego zawodu stara się latami. Nie zamierza jednak zwalniać tempa. Uzdolniona nastolatka opowiedziała nam o swoich planach i marzeniach, zdradziła też jak wyglądają kulisy jej pracy.

Magdalena Nowak ma 19 lat, jest uczennicą liceum. W przyszłym roku planuje zdać maturę, dlatego większość czasu poświęca nauce. Jednocześnie udaje jej się realizować marzenia, które towarzyszyły jej od dziecka.

Dziecięca pasja, która przerodziła się w zawód

Utalentowana projektantka od najmłodszych lat interesowała się modą. Stylizacje gwiazd, które obserwowała w telewizji i kolorowych czasopismach, wzbudzały jej ciekawość i w pewnym sensie to one zmotywowały ją do podjęcia decyzji o wykonywaniu tak wyjątkowego zawodu.

Już jako mała dziewczynka wiedziałam, czym chcę się zajmować w przyszłości. Stylizacje piosenkarek wprawiały mnie w zachwyt. Występy koncertowe potrafiłam oglądać godzinami… Marzyłam o tym, żeby któraś z tych pięknych wokalistek założyła kiedyś mój strój. Jako sześciolatka szyłam ręcznie ubrania dla moich lalek. Powstawały one ze ścierek, startych firanek, a nawet pozostałości po starych zabawkach

- wspomina 19-latka. Ubrania szyte dla lalek były zaledwie początkiem wielkiej przygody z modą i projektowaniem, przede wszystkim dały jej szansę zapoznać się z tajnikami sztuki krawieckiej i pozwoliły trenować umiejętności, które z powodzeniem rozwija do dziś.

Obecnie młoda projektantka może pochwalić się wieloma sukcesami. Publikacje w magazynach modowych Vogue Portugalia, L’Officiel Baltic, Fashion Magazine Polska to ogromne wyróżnienie. Dziewczyna podkreśla jednak, że jest to efekt ciężkiej pracy całego jej zespołu.

Słodkie i dziewczęce projekty z charakterem

Ubrania spod igły Magdaleny Nowak zwracają uwagę pastelowymi kolorami i unikatowymi detalami, które dodają im romantycznego charakteru. Każdy jej projekt emanuje kobiecością, obok której trudno jest przejść obojętnie. Zapytana o to, skąd czerpie inspiracje, projektantka wymienia zaledwie część czynników, które mają wpływ na jej pracę.

Pytanie o inspiracje jest zawsze dla mnie bardzo trudne. Ciężko znaleźć jedną rzecz czy zjawisko, które wpływają na moją twórczość. Zdarza się, że pomysły pojawiają się nagle, czasem nawet są to sny. Jeśli miałabym poszukać jakiegoś czynnika w otoczeniu, na pewno byłaby to architektura i przyroda.

- zdradza młoda projektantka. Podkreśla też, że trudno określić jej styl jednym słowem. W swoich projektach wykorzystuje potencjał słodkiej i dziewczęcej formy, ale jej zdaniem można w nich także odnaleźć odważne elementy. Po zakończeniu liceum zamierza pokazać światu swoją pierwszą kolekcję, nad którą obecnie pracuje.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jakich projektantów mody ceni Tomasz Jacyków?

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości