Pielęgnacja twarzy i ciała

Bonding i podcinanie dziąseł, czyli proste sposoby na piękny i naturalny uśmiech

Pielęgnacja twarzy i ciała

Piękny i naturalny uśmiech zawsze jest w modzie. Mimo że nie każdy z nas może się takim pochwalić, to stomatologia estetyczna potrafi poprawić to, co nie zbyt dobrze wyszło naturze. Jakie zabiegi oferuje? Na czym polega bonding i jak wygląda podcinanie dziąseł? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dr n. med. Emmą Kiworkową, stomatologiem.

Bonding - na czym polega zabieg?

Aby mieć piękne i zdrowe zęby, przede wszystkim trzeba o nie dbać. Niestety szczotkowanie i regularne wizyty u dentysty to czasem za mało, aby mieć gwiazdorski uśmiech. Z pomocą osobom, które o nim marzą przychodzi stomatologia estetyczna. Jednym z bardziej popularnych zabiegów z jej zakresu jest tzw. bonding. Na czym on polega? Jak tłumaczyła dr Emma Kiworkowa, jest on przeznaczony przede wszystkim dla tych osób, które chcą szybko poprawić wygląd swoich zębów.

- To taki tips na zęby, który naklejamy i nie uszkadzamy tkanek zęba. Możemy dowolnie zmieniać jego kolor i kształt tak, aby pasował do kształtu twarzy - mówiła specjalistka.

Z takiego rozwiązania powinny skorzystać osoby, które jeszcze nie zaczęły leczenia i chcą wiedzieć, jak będą wyglądały w licówkach.

- Bonding pozwala pacjentowi oswoić się z licówkami, a także daje czas na dobranie najlepszego dla niego kształtu i koloru. Zabieg ten pozwala też wydłużyć zęby, dlatego polecany jest osobom, które genetycznie mają małe i drobne uzębienie - dodała stomatolog.

Podcinanie dziąseł - co to za zabieg?

Niektóre osoby mają tzw. gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy. Oznacza to, że kiedy się uśmiechają, zamiast zębów pokazują właśnie dziąsła. Podcięcie dziąseł pozwala zlikwidować ten problem. Czy to bolesny zabieg?

- Można go wykonać w przerwie lunchowej. W naszych klinikach stosujemy laser. Podcinając dziąsło w ten sposób sprawiamy, że nadajmy najlepszy dostępny kształt. Dzięki laserowi dziąsło natychmiast się goi, nie krwawi, nie boli, a pacjent natychmiast widzi efekt - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN dr Kiworkowa.

Warto podkreślić, że dzięki tym zabiegom zyskujemy nie tylko piękny, ale przede wszystkim naturalny uśmiech.

- Powoli odchodzi się od tego, żeby wszystkie zęby były idealnie równe i stawia się na naturalność. Jestem fanką takiej korekty, której nie widać - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Kobiety powinny rozmawiać o seksie. Seksuolog: "Poziom wiedzy jest wciąż bardzo niski"

Agnieszka Kaczorowska-Pela zmieniła się po ciąży. "Nigdy nie czułam się tak piękną kobietą"

Hologramy gwiazd to dopiero początek. "To jedna z niewielu technik, która znajduje swoje źródło w Polsce"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości