Moda i Uroda

Najpopularniejsi polscy projektanci ubrali misie Fundacji TVN. Który z nich jest najbardziej stylowy?

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Aleksandra Pietrzak-Przeorska/Dzień Dobry TVN

Już po raz 15. ruszyła wspólna akcja charytatywna Fundacji TVN, drogerii Rossmann i Allegro.pl. W tegorocznej edycji "Podaruj misia" wzięło udział wiele gwiazd, a pluszaki z pomocą najpopularniejszych polskich designerów zaprojektowali Małgorzata Socha, Małgorzata Rozenek-Majdan, Magdalena Boczarska oraz Mateusz Gessler. Zobaczcie, jak wyglądają ich maskotki!

Tegoroczna edycja akcji charytatywnej "Podaruj misia" całkowicie różni się od pozostałych. W poprzednich latach bowiem maskotki były ubrane w szykowne suknie balowe. Tym razem jednak misie zostały "dresiarzami". Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, bo podczas lockdownu najchętniej wybieramy właśnie te elementy garderoby.

Małgorzata Socha i Łukasz Jemioł

Od lat wiadomo, że Małgorzata i Łukasz są bliskimi przyjaciółmi. Aktorka chętnie nosi projekty designera, a on angażuje ją do swoich projektów. Tym razem w szczytnym celu wspólnie stworzyli misia - Gosię.

Ich pluszak jest ma niezwykle świąteczną stylizację i idealnie sprawdzi się jako prezent pod choinkę. Gosia ubrana jest w czerwony komplet dresowy, ozdobiony bożonarodzeniowym akcentem.

- Chcieliśmy, żeby było mu wygodnie, żeby miał piękny, świąteczny kolor i żeby obsypały go gwiazdki. (...) I tak uznaliśmy z Gosią w kwietniu, bo pracowaliśmy nad nim wiosną - wyznał Łukasz Jemioł.

Co więcej, właściciele kupionych misiów mogą ubrać się, tak jak maskotki. Wszystko za sprawą kolekcji Łukasza Jemioła. Projektant znany jest z tworzenia wygodnych bluz, które kochają gwiazdy. Na świąteczny czas zaprojektował modele, które przypominają outfit Gosi.

- Uwielbiam robić misie - to jest mój kolejny miś - ale uwielbiam też robić kolekcje świąteczne. Dlatego wymyśliliśmy z Małgosią, że ten miś będzie odpowiadał w ogóle atmosferze kolekcji, która jest w tym roku - tłumaczył designer.

Małgorzata Rozenek-Majdan i Paprocki & Brzozowski

Choć duet Paprocki & Brzozowski najbardziej znany jest z projektowania niezwykle stylowych sukni, tym razem wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan stworzyli całkowicie coś innego. Częściowo spowodowane to było trwającą pandemią koronawirusa, ale również stanem prezenterki - gdy projektowali pluszaka, Gosia była w ciąży. Zaznaczyła wówczas, że chce, by ich propozycja była wygodna, ale także związana z miłością oraz zwierzętami.

W związku z tym ich miś Małgosia ubrany jest w biały dres, na którym widnieje napis "LOVE" obok nadruku złocistej łapki.

- Jest taki czas, że właściwie dres jest najbardziej popularnym odzieniem i rzeczywiście chcieliśmy, aby miś również czuł się komfortowo - tłumaczył Mariusz Brzozowski.

Co więcej, na stronie sklepu internetowego projektantów można nabyć bluzę lub t-shirt podobny do ubrania pluszaka. W ofercie jest biały, różowy i czarny model.

Dzień Dobry TVN

Magdalena Boczarska i Gosia Baczyńska

Ich projekt zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych. Jest kobiecy, ale również oryginalny i niezwykle charakterystyczny. Na pierwszy rzut oka kojarzy się z Czerwonym Kapturkiem. Designerka zapewnia jednak, że nie jest to dobry trop.

- To po prostu tęsknota za bajkami, takimi, jakie były kiedyś i za taką - w tym szczególnym czasie - normalnością . No i za tym światem, którego chwilowo nie ma. Przywodzi na myśl Czerwonego Kapturka, ale to nie jest Czerwony Kapturek, tylko to jest Magda. Znam też Magdę bardzo dobrze i wiem, że doskonale by się w tym czuła - mówiła Gosia Baczyńska.

I rzeczywiście! Na Instagramie projektantki pojawiło się jej zdjęcie wraz z aktorką oraz misiem, na którym Magdalena Boczarska pozuje ubrana dokładnie tak samo, jak bajkowy pluszak.

Mateusz Gessler i Tomasz Ossoliński

Tomasz Ossoliński projektuje niezwykłe garnitury. Już od ponad 20 lat konsekwentnie buduje swoją markę. Jego modele charakteryzują się autorską konstrukcją, precyzyjną formą i perfekcją w wykonaniu detali. Tym razem nieco odszedł od swojej wizji garniturowego kompletu, choć bez wątpienia to właśnie miś Mateusz jest tym najbardziej eleganckim.

Mateusz Gessler i Tomasz Ossoliński wykazali się niezwykle praktycznym podejściem do tematu. Ich miś jest bowiem lekarzem. I to nie byle jakim, bo stylowym. Pod białym szpitalnym fartuchem i słuchawkami widać jeansy oraz koszulę w brązowo-granatowe paski. Charakteru dodają również okulary lennonki. Gdyby w podobnym outficie pojawił się znany juror MasterChefa, na pewno zadałby szyku.

Każdego misia można kupić na Allegro, bądź w drogeriach Rossman. Ponadto, w tym roku - ze względu na bezpieczeństwo klientów - wszystkie misie będą zapakowane w foliowe opakowania z informacją o wcześniejszej dezynfekcji ozonem.

Akcja "Podaruj Misia" z gwiazdami i projektantami. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości