Były Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz niedawno przeszedł zakażenie koronawirusem i z tego powodu był hospitalizowany. Kiedy jedna z najbardziej znanych wokalistek miała powiedzieć, że w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, ale statyści, nagrał protest song, który stał się hitem w sieci. Jak lekarz obecnie się czuje? Co chciałby powiedzieć koronasceptykom?
Uniwersytet Helsiński i stowarzyszenie Wise Nose Finland przeprowadziły w Finlandii udane doświadczenia, z których wynika, że psie nosy doskonale wykrywają u ludzi COVID-19. Do pilotażowego badania zgłosili się właściciele lapońskiej wioski w Borowicach, dzięki czemu ich czworonożni przyjaciele - Sampo i Kalev mają szansę być pierwszymi w Polsce psami, które zostaną wykorzystane do walki z koronawirusem.
Smak ojcostwa w tym przypadku możemy tłumaczyć dosłownie i w przenośni. Kucharz Tomasz Jakubiak został bowiem tatą! Wcześniej mogliśmy podziwiać jego poczynania kulinarne np. w Dzień Dobry TVN, a teraz opowiedział nam o swojej nowej roli oraz o dramatycznym wypadku samochodowym, który skłonił do przemyśleń.
Pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian w życiu ludzi na całym świecie. Od wielu miesięcy także w Polsce poddajemy się obostrzeniom i rygorom sanitarnym. Czy do licznych regulacji, których celem jest zmniejszenie ilości zakażeń, dojdzie zakaz komunii świętej?
Zakażenie koronawirusem może mieć różny przebieg. Niektórzy fatalnie się czują, mają problemy oddechowe, bolą ich mięśnie. Inni są jedynie nosicielami wirusa i nie odczuwają żadnych dolegliwości. Jak więc sprawdzić, czy już przeszliśmy chorobę? Wyjaśniał to w naszym programie dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Pacjentka zakażona koronawirusem w 29. tygodniu ciąży urodziła zdrową córkę. Lekarze z Wrocławia wykonali cesarskie cięcie, gdy pacjentka była podłączona do aparatury ECMO z powodu niewydolności oddechowej. Jak powinny postępować ciężarne, u których stwierdzono obecność SARS-CoV-2? O tym mówił w naszym programie dr n. med. Maciej Jędrzejko, specjalista ginekologii i położnictwa.
Mimo pandemii koronawirusa, wielu z nas nie mogło albo nie chciało zrezygnować z dotychczasowych aktywności czy chodzenia do pracy. Codziennie mijamy przez to masę osób, nie wiedząc, czy przypadkowo nie zarazimy się COVID-19. Jak wygląda sytuacja w małych pomieszczeniach? Sprawę wyjaśniał dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Pionierski program pilotażowy rehabilitacji pacjentów po COVID-19 prowadzony jest w Szpitalu MSWiA w Głuchołazach. Na czym polega? Jakie przynosi efekty? Kto może korzystać z terapii? O tym opowiedział nam prof. Jan Szczegielniak, konsultant krajowy w dziedzinie fizjoterapii.
Eksperci w sprawach koronawirusa wielokrotnie w wywiadach i komunikatach prasowych zapewniali, że na Covid-19 można zachorować tylko raz. Coraz więcej słyszy się jednak o przypadkach zakażeń wielokrotnych. Jedną z osób, która tego doświadczyła jest dr Beata Poprawa. Lekarka właśnie przeszła drugie starcie z patogenem.
Adrian Głuchowski, obserwując ciężką pracę medyków, postanowił pomóc im w miarę własnych możliwości. Mężczyzna raz w tygodniu dostarcza do szpitala własnoręcznie przygotowane posiłki. - Ludziom trzeba pomagać. Nie można myśleć tylko o sobie, to jest nienaturalne - przyznał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.
W dobie pandemii koronawirusa wiele osób stara się gromadzić leki i urządzenia, które - w przypadku braku miejsc w szpitalach czy deficytu wolnych karetek - pomogą przejść chorobę w domowym zaciszu. Jednym z istotnych przyrządów jest pulsoksymetr. Co robić jeżeli wskazuje niedotlenienie organizmu?
Strażacy w czasie pandemii, tak jak i ratownicy medyczni mają znacznie więcej pracy. W momencie, gdy w dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego brakuje karetek, ruszają w drogę, by ratować ludzkie życie. Piotr Wojtasik wybrał się do Gorzowa Wielkopolskiego, by porozmawiać z ratownikiem Pawłem Jelonkiem oraz Darkiem Szymurą, rzecznikiem prasowym wojewódzkiej straży pożarnej o obowiązkach strażaków.
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące zakażeń koronawirusa w Polsce. Z danych wynika, że w ciągu doby zmarło aż 603 osoby, czyli najwięcej od początku epidemii. Do tej pory o najwyższej liczbie zgonów poinformowano 14 listopada – zmarło wtedy 548 chorych.
Osobą, u której 17 listopada 2019 r. wykryto koronawirus był 55-letni mieszkaniec prowincji Hubei w środkowych Chinach, ale nie uznano go za "pacjenta zero". Obecnie liczba zakażonych patogenem, wywołującym chorobę Covid-19 lawinowo rośnie. Według ostatnich danych w Polsce potwierdzono dotąd 752 940 przypadków zarażenia wirusem SARS-Cov-2, a 10 848 osób zmarło.
Dr Maciej Tarkowski znalazł się wśród osób, które odebrały z rąk prezydenta Włoch Krzyż Kawalerski i dyplom. W ten sposób Sergio Mattarella podziękował osobom walczącym z pandemią koronawirusa. Polski biolog medyczny przyznaje, że jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w jego karierze. Nad czym pracuje we Włoszech? Jak wygląda w tym kraju walka z pandemią? O tym dr Tarkowski opowiadał w naszym programie.
Pandemia koronawirusa wciąż pozostawia wiele wątpliwości. Dlatego na naszej stronie internetowej w zakładce "Koronawirus" internauci mogą zadawać pytania. Z jednym z nich zmierzył się dr Paweł Grzesiowski, ekspert naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Od kilku miesięcy coraz więcej osób w Polsce choruje na koronawirusa. Wokół choroby krążą niekończące się mity. Ostatnio nasi widzowie dociekali, czy na COVID-19 można zachorować ponownie. Dr Paweł Grzesiowski wyjaśnia wątpliwości.
Przebywasz na kwarantannie, a masz w domu czworonoga? W sytuacji, gdy nie możesz liczyć na sąsiadkę, znajomych czy rodzinę, z pomocą przychodzi ogólnopolska internetowa akcja „Pies w Koronie”. W ramach tej inicjatywy ludzie z całej Polski nieodpłatnie wyprowadzają czworonogi właścicieli, u których wykryto koronawirusa. Jak powstała akcja? O tym opowiedziała nam współinicjatorka Jolanta Broda.
Od kilku miesięcy coraz więcej osób w Polsce cierpi z powodu Covid-19, który objawia się m.in. problemami z oddychaniem. Co zatem robić w przypadku nasilających się duszności - zarówno podczas choroby, jak i po wyzdrowieniu? Dr Elżbieta Dudzińska podzieliła się z naszymi widzami wiedzą na ten temat.
Ogłoszona kilka dni temu przez firmę Pfizer informacja o szczepionce na COVID-19 spowodowała euforię na całym świecie. Czy radość nie jest zbyt wczesna? Czy faktycznie będzie w 90 proc. skuteczna? Kiedy możemy spodziewać się jej w Polsce? O tym rozmawiali w naszym programie wirusolodzy dr Łukasz Rąbalski i Emilia Skirmuntt.
Nie żyje noworodek, u którego potwierdzono zakażenie koronawiursem. 16-dniowy chłopczyk zmarł w Klinice Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Przyczynę śmierci wyjaśnią badania genetyczne i metaboliczne.
Mariachi to największy symbol Meksyku. Niestety członkowie charakterystycznej orkiestry w wyniku pandemii stracili swoją pracę. O tym, jak mieszkańcy Meksyku radzą sobie w dobie koronawirusa, opowiedziała nam reporterka Dzień Dobry TVN, Honorata Zapaśnik.
W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualne dane na temat koronawirusa. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 548 osób, odnotowano 25 571 nowych zakażeń. Czy sytuacja epidemiologiczna spowoduje, że galerie handlowe w grudniu będą zamknięte? Wicepremier Jarosław Gowin zabrał głos w sprawie.
Trudności w oddychaniu są jednym z objawów COVID-19. Uczucie duszności i przewlekłe zmęczenie nie zawsze kończą się jednak wraz z wyzdrowieniem. Jak zmniejszyć wysiłek oddechowy? Z pomocą może przyjść kilka prostych ćwiczeń.
W Polsce trwa pandemia koronawirusa. Najświeższe dane Ministerstwa Zdrowia wskazują na zakażenie u kolejnych 24 051 osób. Jak rozpoznać objawy patogenu? Kiedy traci się węch i smak? Jak długo jesteśmy ich pozbawieni?
Osoby, które chorowały na COVID-19, mogą uratować życie innych. Osocze ozdrowieńców zawiera bowiem przeciwciała do wirusa i jest skutecznym oraz bezpiecznym sposobem leczenia. O jego oddawanie apelują lekarze, a także gwiazdy, m.in. Małgorzata Socha, Michał Żebrowski oraz i Klaudia El Dursi, która sama zmagała się z koronawirusem.
Pobyt na oddziale zakaźnym w Powiatowym Szpitalu w Iławie "to jest umieralnia z noclegownią". Brakuje personelu medycznego, a wojewoda miał nie mieć żadnej wiedzy o nieprawidłowościach pojawiających się na oddziale zakaźnym w Iławie.
Edyta Górniak antybohaterką polskiej walki z koronawirusem? Gwiazdy, politycy i lekarze krytykują piosenkarkę za słowa, które miały paść na temat pandemii podczas live na profilu instagramowym. Górniak wydała oświadczenie, w którym nie zabrakło ostrych słów pod adresem krytyków i informacji, że ich nazwiska przekazała pełnomocnikom prawnym.
Pandemia koronawirusa trwa, a chorych przybywa z dnia na dzień. Jak się zachować, gdy jeden z naszych domowników się zakazi? Czy można się uchronić przed zakażeniem, przebywając we wspólnym mieszkaniu z chorym na COVID-19? Na pytania odpowiedział dr Tomasz Karauda.
Patrycja Volny ponownie zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Aktorka znana z filmu "Pokot" przyznała to w szczerym, emocjonalnym nagraniu, które zamieściła w sieci. Jej zdaniem, do nawrotu anoreksji przyczyniła się pandemia koronawirusa i pobyt w izolacji. Córka Jacka Kaczmarskiego opublikowała też wstrząsające zdjęcie swojej sylwetki.