Do jednego z poznańskich szpitali trafiły dzieci poniżej 15. roku życia, u których lekarze zdiagnozowali zespół pocovidowy. - To pierwsze przypadki w naszej placówce, wiosną takich nie było - powiedziała rzeczniczka szpitala.
Prof. dr hab. nauk medycznych Karolina Sieroń dotychczas kierowała oddziałem covidowym w szpitalu MSWiA w Katowicach, a później sama zachorowała na koronawirusa i to poważnie. Podłączona i nieprzytomna leżała pod respiratorem i walczyła o życie. W Dzień Dobry TVN lekarka opowiedziała nam o przebiegu swojej choroby.
Na sali porodowej rodząca kobieta nie musi zakrywać nosa i ust. Noszenie maski w aktywnej fazie porodu może stanowić znaczne utrudnienie powodujące trudności w oddychaniu.
Boże Narodzenie za niespełna trzy tygodnie. W niektórych krajach zachodnich przed świętami stosuje się autokwarantannę. Czy w Polce takie rozwiązanie też zostanie wprowadzone? Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, nie jest to wykluczone.
Jako ozdrowieniec postanowił pomóc osobom chorującym na koronawirusa. W towarzystwie kamer pojechał do centrum krwiodawstwa, gdzie oddał to, co najcenniejsze dla zmagających się z zakażeniem COVID-19. - Po tłumie, z którym miałem przyjemność oddawać osocze widać, że potrafimy być solidarni - powiedział Filip Chajzer.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w przestrzeni publicznej mamy obowiązek zakrywać nos i usta. Jak ten przepis ma się do prywatnych samochodów i drogowych kontroli?
Zgodnie z zapowiedzią polskiego premiera, szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczną się w lutym 2021 roku. Lek będzie darmowy i dobrowolny. Jak w praktyce będzie wyglądała organizacja i po jakim czasie możemy spodziewać się zahamowania pandemii? Na pytania odpowiedział wirusolog prof. Krzysztof Pyrć.
Osoby prowadzące własne firmy w czasie pandemii próbują wykorzystać ten fakt, żeby wyjechać na urlop. Jak twierdzą, w tym czasie mogą pracować online. Czy jest to zgodne z prawem? Sprawę wyjaśniała w naszym programie adwokat Eliza Kuna.
Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła 80-letnia mieszanka Płocka. Pieniądze wyłudziła kobieta podająca się za koleżankę wnuczki. Starsza pani przekazała jej swoje oszczędności na kupno szczepionki przeciw COVID-19. Oszustka twierdziła, że lek ma uratować życie ciężko chorych rodziców. Teraz szuka jej policja.
Łukasz Płoszajski w październiku opowiadał w naszym studiu o swoim ojcu panu Wojciechu, który zmagał się z koronawirusem. 3 grudnia aktor poinformował, że jego tata przegrał tę walkę. "Kocham Cię Tato i nigdy nie zapomnę Twoich ostatnich słów" - napisał we wzruszającym poście.
Nie żyje pielęgniarka ze Szpitala Grochowskiego w Warszawie. 37-letnia kobieta była zakażona koronawirusem. To 17. pielęgniarka, która od początku listopada zmarła z powodu COVID-19.
Jakie są powikłania po przyjęciu szczepionki na COVID-19? Na stronach internetowych brytyjskiego rządu zamieszono ulotkę dla pacjentów oraz informację dla pracowników służby zdrowia zawierającą, w jaki sposób podawać preparaty oraz opis potencjalnych skutków ubocznych.
Trwa pandemia koronawirusa. Zabroniona jest organizacja imprez i wydarzeń kulturalnych. Jednak właściciel dyskoteki z Piły postanowił zaprosić gości do swojego lokalu. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
W dobie pandemii pielęgniarki pracują po kilkanaście godzin w jednym kombinezonie ochronnym, bywa, że po dwie na 80 pacjentów. Jak mówią, mają warunki gorsze niż na wojnie. Dlatego zapowiadają, że będą wchodziły w spory zbiorowe, a nawet mogą rozpocząć strajk generalny. Jakie są ich postulaty? O tym mówiła w naszym programie Halina Peplińska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, pracująca w zawodzie od 44 lat.
Red Lipstick Monster, czyli Ewa Grzelakowska-Kostoglu ponownie zakaziła się koronawirusem. Informację o tym przekazała na swoim kanale na YouTube. Influencerka opowiedziała, jak przebiegała u niej choroba. Zdradziła też, że tym razem ma świadomość, od kogo się zaraziła.
Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej podał szczegóły dotyczące procesu szczepień na Covid-19. Rejestracja chętnych będzie prowadzona zarówno online, jak i metodami tradycyjnym. Szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.
4 marca potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. 2 grudnia liczba zarażonych COVID-19 od początku epidemii w Polsce przekroczyła milion. Przypominamy, jak krok po kroku rozwijała się pandemia w naszym kraju.
Widzowie pytają, eksperci odpowiadają. Wątpliwości związanych z koronawirusem nie ubywa, podobnie jak codziennych przypadków koronawirusa. Ile muszą czekać domownicy, żeby wykluczyć zakażenie? W naszym programie tłumaczył to dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. Wiadomo już, że liczba zaproszonych gości nie może przekroczyć 5 osób. Co zrobić w przypadku, gdy nasza wielodzietna rodzina jest znacznie większa? O tym rozmawialiśmy z adwokat Elizą Kuną. Specjalistka odpowiedziała także na pytania naszych widzów.
Minister zdrowia Adam Niedzielski przewiduje, że pierwsze szczepionki na koronawirusa dotrą do Polski na przełomie stycznia i lutego 2021 r. W pierwszej kolejności otrzymają ją medycy oraz seniorzy powyżej 75. roku życia.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 24 grudnia - zdecydował rząd. Ze świadczenia można skorzystać m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby uzyskać zasiłek.
Zima za pasem, za nami pierwsze opady śniegu, wiele osób myśli więc o wyjeździe na narty. Czy w obecnej sytuacji jest to bezpieczne? W związku z pandemią rządy powinny rozważnie rozpatrzeć plany na nadchodzący sezon narciarski - uznała Światowa Organizacja Zdrowia. Jak zauważyła WHO, na małych obszarach, gdzie gromadzą się ludzie, może dochodzić do szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Zakażeni koronawirusem powyżej 55 lat dostaną pulsoksymetr. W najbliższym czasie każdy będzie miał prawo wykonać test antygenowy. W trzech województwach odbędą się badania przesiewowe. Od najbliższego weekendu na stokach narciarskich będą prowadzone kontrole przestrzegania reżimu sanitarnego. To nowe sposoby na walkę z COVID-19, które przedstawił minister zdrowia.
Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin naszego życia. By ograniczyć wzrost zakażeń od kilku miesięcy musimy zmieniać nasze zwyczaje. Jednym z nich jest tradycyjna w okresie bożonarodzeniowym wizyta duszpasterska. Jak w tym roku będzie przebiegać kolęda? Episkopat zdecydował o zmianie formy i nowych terminach.
Od soboty 28 listopada w życie weszła ważna zmiana dotycząca noszenia maseczek w zakładach pracy. Rozszerzony został nakaz zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach, gdzie przebywa więcej niż jedna osoba. Na czym dokładnie polega ta zmiana i jak się ma do spożywania posiłków w służbowej kuchni lub stołówce? Na te pytania odpowiedział nam radca prawny Przemysław Ligęzowski.
Jeśli masz objawy charakterystyczne dla zakażenia COVID-19, lekarz może skierować się na wykonanie testu. Jak się przygotować, by wynik był wiarygodny?
Doktor Wojciech Bichalski, chirurg i właściciel przychodni zdrowia, walczył o życie i zdrowie pacjentów. Do czasu. Pewnego dnia i on ciężko zachorował na COVID-19. Póki co pan Wojciech nie może wrócić do pracy chirurga. Stara się jednak pomagać w inny sposób.
Epidemia COVID-19 nie ustępuje, codziennie słyszymy o kolejnych przypadkach zachorowań. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa pojawia się coraz więcej wątpliwości, które w naszym programie starają się rozwiewać eksperci. Jedno z pytań dotyczy zakażenia w czasie ciąży.
Lekarze w czasie pandemii koronawirusa ograniczyli wizyty w swoich gabinetach, przechodząc na teleporady. Dr Ada Rozewicz przeciwstawia się takim praktykom. Po apelu, jaki napisała w swoich media społecznościowych, w którym zachęca lekarzy do personalnego kontaktu z pacjentami, podzieliła pracowników służby zdrowia na przeciwników i zwolenników takiego rozwiązania. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej misji i zagrożeniach wynikających z telefonicznego kontaktu pacjenta z lekarzem.
O przypadkach zespołu PIMS-TS u dzieci można było usłyszeć już w kwietniu tego roku. Najpierw pojawił się w Wielkiej Brytanii, potem w Stanach Zjednoczonych. Jakiś czas temu dotarł do Polski. Na tę chorobę, która występuje kilka tygodni po zakażeniu koronawirusem, choruje właśnie około 70 małych pacjentów w naszym kraju. Jak ją rozpoznać i co robić?