Wirusolog zakwestionował daty, które z nadzieją podawano w kontekście dostępności szczepionki przeciw koronawirusowi koncernu Pfizer. Przyznał również, że nawet jak już trafi do użycia, nie będzie to szczepionka "na zawsze". Na jak długo nas zabezpieczy?
Były główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz, poseł PiS Jerzy Polaczek i Magda Gessler odpowiedzieli na słowa Edyty Górniak. "W imieniu wszystkich "statystów" ze szpitala, również tych pod respiratorami, pozdrawiam Panią Edytę Górniak".
Włodzimierz Bodnar, lekarz z Przemyśla od kilku miesięcy bada skuteczność amantadyny. Twierdzi, że przy jej pomocy wyleczył setkę pacjentów chorych na COVID-19. Działanie leku przetestował także na sobie, gdy przechodził zakażenie koronawirusem. - Walczę o to, by wprowadzić schemat mojego leczenia, który jest skuteczny - powiedział dr Bodnar w reportażu Uwagi! TVN.
Włoska biolog Barbara Gallavotti stwierdziła, że negowanie pandemii można porównać do demencji. Jej zdaniem, w przypadku "negacjonistów koronawirusa" część mózgu odpowiadająca za myślenie racjonalne opakowuje te fałszywe informacje w taki sposób, by stały się przekonujące.
Plaga fake newsów bezlitośnie od lat zalewa Internet. W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele błędnych przekonań dotyczących koronawirusa. Niestety sukcesywnie przybierają one na sile, szerząc wśród społeczeństwa błędne informacje. Jak zatrzymać tę falę i jak jej przeciwdziałać? O to zapytaliśmy eksperta ds. nowych technologii Macieja Kaweckiego.
Najnowsze wideo Edyty Górniak wywołało w sieci spore poruszenie. Dość szybko na "rewelacje" artystki zareagowało środowisko medyczne, które zdementowało rzekome doniesienia. Jak naprawdę wygląda rzeczywistość służby zdrowia w dobie walki z koronawirusem? O tym opowiedział nam lekarz, który stoi na pierwszej linii frontu, autor książki "Niewidzialny front" napisanej pod pseudonimem - Tomasz Rezydent.
Mamy pierwsze efekty objęcia dwa tygodnie temu całej Polski czerwoną strefą i zamknięcia szkół dla uczniów powyżej III klasy szkoły podstawowej - powiedział we wtorek PAP pediatra, immunolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z COVID-19 dr Paweł Grzesiowski. Jak według eksperta wygląda aktualna sytuacja epidemiologiczna? Gdzie dochodzi no największej liczby zakażeń i czym jest szara strefa covidowa?
Adrianna Biedrzyńska, jak większość aktorów, po zamknięciu teatrów została bez pracy. Aktorka nie zamierza jednak tracić czasu na ubolewanie nad swoim losem - zamiłowanie do szydełkowania przekuła w biznes. W czasie pandemii aktorka zarabia na życie sprzedając ubrania własnej produkcji.
Pandemia to ciężki czas dla przedsiębiorców. O trudnościach związanych z ograniczeniem biznesu i sposobach na przetrwanie rozmawialiśmy z dziennikarzem biznesowym TVN24 BiS Mateuszem Walczakiem oraz byłym piłkarzem ręcznym, restauratorem Karolem Bieleckim.
Pandemia nie odpuszcza, a skutki jej są coraz bardziej odczuwalne. Przedsiębiorcy bankrutują, a ludzie tracą pracę. Doskonale wie o tym Szymon Wolender, właściciel jednego z wrocławskich hoteli, który walczy o każdego pracownika.
W ostatnich dniach lawinowo przybywa chorych na COVID-19. Nie wszyscy jednak wierzą w pandemię. Niedowiarków postanowiła wyprowadzić z błędu Paulina Młynarska. Dziennikarka opisała pracę swojego byłego męża neurochirurga Pawła Naumana, który teraz leczy pacjentów chorych na koronawirusa.
Koronawirus nie oszczędza nikogo. Bój z chorobą stoczyła także Dorota Szelągowska. Wszystko wskazuje na to, że gwiazda jest już zupełnie zdrowa. Dekoratorka wnętrz po dwutygodniowej izolacji wróciła do pracy. W mediach społecznościowych pochwaliła się zdjęciem z planu "Totalnych remontów".
Magda i Jakub na ślubnym kobiercu mieli stanąć w Poznaniu. Pandemia pokrzyżowała im jednak plany. I tak stanęli na wysokości 1987 m n.p.m., by powiedzieć sobie magiczne "tak". Redakcja Dzień Dobry TVN towarzyszyła parze młodej w tym "najważniejszym dniu". Zobaczcie tę niezwykłą uroczystość.
Od 9 listopada wszyscy uczniowie rozpoczęli naukę zdalną. Tym samym rodzice najmłodszych dzieci, którzy pracują poza domem, zostali postawieni w trudnej sytuacji. Zgodnie z nowym rozporządzeniem opiekunowie wybranej grupy maluchów mogą posłać swoje pociechy do szkolnej świetlicy. Do kogo skierowana jest ta oferta?
Eksperymentalna szczepionka na koronawirusa ma ponad 90 proc. skuteczności. Tak twierdzi amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer, który zakończył właśnie badania kliniczne. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Jeszcze w tym miesiącu wystąpi o zgodę na jej dopuszczenie do użytku w USA. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska chce mieć co najmniej 20 mln szczepionek.
Ostatniej doby wykonano ponad 43,4 tys. testów na obecność koronawirusa, a lekarze rodzinni wystawili 396 zleceń na badanie. Takie dane podało Ministerstwo Zdrowia. Co zrobić, gdy wynik testu będzie pozytywny - zadzwonić do Sanepidu czy też czekać na kontakt od jego pracowników? Sprawę wyjaśnia adwokat Eliza Kuna.
Przyjęło się, że koronawirusa najciężej przechodzą osoby starsze oraz ci, którzy mają problemy z układem oddechowym. Czy rzeczywiście tak jest? O tym mówił prof. Krzysztof J. Filipiak, kardiolog, internista i farmakolog kliniczny z WUM oraz dziennikarka Ola Stanisławska, której wszyscy domownicy byli zakażeni, a ona miała ujemny wynik testu.
Brytyjska królowa Elżbieta II po raz pierwszy pokazała się publicznie w maseczce na twarzy. Monarchini była w niej podczas prywatnej modlitwy przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Opactwie Westminsterskim. Oficjalne zdjęcie opublikowano na królewskim profilu na Instagramie.
W związku z rosnącą liczbą chorych na Covid-19 i brakiem lekarzy w szpitalach, wielu dyrektorów poprosiło o pomoc wolontariuszy. Na czym dokładnie polega ich wsparcie w czasie pandemii koronawirusa? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Wiele osób zarzuca Ministerstwu Zdrowia publikowanie nieaktualnych bądź niezweryfikowanych danych dotyczących zakażeń na koronawirusa. Do sprawy postanowiła się odnieść wiceszefowa resortu, Anna Goławska.
Rodziny mają coraz większe problemy z pochowaniem swoich bliskich. Zgonów jest tak dużo, że zakłady pogrzebowe nie nadążają z pochówkami i trzeba czekać nawet dwa tygodnie. Szpitalne kostnice są przepełnione, w niektórych tworzą się kolejki. Jest też kłopot z wystawianiem aktów zgonu. Samorządowcy apelują w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia.
Artur Barciś jest zakażony koronawirusem. Nawiązując do swojej choroby napisał wiersz i opublikował w sieci przejmujące nagranie. Jak czuje się aktor?
Choć pandemia koronawirusa trwa już kilka miesięcy, wciąż jesteśmy pełni obaw. A wirus SARS-CoV-2 budzi wiele pytań. Z pomocą przychodzi dr Paweł Grzesiowski, ekspert naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
10 działań antykryzysowych dla przedsiębiorców ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że kluczowa jest ochrona miejsc pracy. Przeprosił jednocześnie za niedogodności, z którymi społeczeństwo boryka się w czasie pandemii. Nie wykluczył, że potrzebna będzie narodowa kwarantanna.
Od 5 listopada w Wielkiej Brytanii obowiązuje nakaz pozostawania w domach, o ile ktoś nie ma uzasadnionego powodu do wyjścia. "Cztery tygodnie lockdownu w Anglii wystarczą, aby wywrzeć rzeczywisty wpływ na liczbę zakażeń koronawirusem" - ocenił brytyjski premier Boris Johnson.
Hanna Lis nie może się już doczekać, aż pandemia koronawirusa ustąpi. Zresztą trudno się jej dziwić. Marzenia dziennikarki dotyczące powrotu do normalności podziela wielu jej fanów. Lis, po bardzo traumatycznych przeżyciach, marzy o przyziemnych sprawach.
W środę, 4 listopada w wyniku rozprzestrzeniającej się pandemii rząd podjął decyzję o rozszerzeniu nauki zdalnej również dla klas 1-3 szkół podstawowych. W związku z wprowadzonymi zmianami rodzice najmłodszych uczniów będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Kiedy i komu przysługuje? O tym rozmawialiśmy z prawnikiem Katarzyną Łodygowską.
Pandemia koronawirusa nie ustępuje, codziennie słyszymy o rekordowej licznie zakażeń. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa musimy się liczyć z wieloma ograniczeniami. To rodzi sporo wątpliwości, które starają się rozwiewać nasi eksperci. Jedno z pytań widza dotyczyło uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Wątpliwości rozwiała w naszym programie adwokat Eliza Kuna.
Dziennikarka Dzień Dobry TVN, Anna Kalczyńska, przeszła koronawirusa. O chorobie otwarcie mówi w swoich mediach społecznościowych i apeluje o rozwagę rozsądek. "Zasady są ważne, trzymajmy się ich, bo tylko to pomoże nam ocalić nasze zdrowie".
Wstępne badania dotyczące wpływu COVID-19 na nasz organizm wykazały, że znaczna część pacjentów, która pokonała wirusa, przez kilka kolejnych miesięcy wciąż odczuwa niepokojące objawy. O długotrwałych skutkach i powikłaniach, jakie mogą wystąpić po przebytej chorobie, opowiedział nam doktor Tomasz Karauda.