Horoskop

Jaki naprawdę jesteś Wodniku? Tajemnice znaku zdradza nam astrolog Merkurja

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Bartosz Krupa/East News

Rebeliant, wywrotowiec, oryginał, geniusz, samotnik i rozwodnik? Czy osoby urodzone w tym znaku naprawdę wymykają się wszelkim schematom?

Słońce znajduje się obecnie w fazie Wodnika , w której przebywa zazwyczaj (w zależności od roku, w dniach 20.01-18.02). Pod opieką tego znaku rodzą się najwięksi rewolucjoniści, myśliciele oraz społeczni reformatorzy . Łacińska nazwa znaku to Aquarius , a planetarną opiekę sprawuje nad nim Uran , przedostatni w kolei gazowy olbrzym naszego Układu Słonecznego.

Horoskop dla Wodnika - kontrowersje

W znaku Wodnika rodzi się statystycznie najwięcej oryginałów i rewolucjonistów. Ludzi o świeżym, fantastycznym spojrzeniu na stare sprawy i tradycje. Prawdziwi geniusze, konstruktorzy, wynalazcy, odkrywcy to przedstawiciele tego znaku zodiaku. To właśnie te osoby, które idą jako pierwsze na biegun, zanurzają się na dno oceanu i tworzą w głowie świat bez granic i państw. Z dużym prawdopodobieństwem to przedstawiciele tego znaku postanowili, że człowiek stanie na Księżycu, a technika w tym pomoże. Jednak Wodniki mają swoją ciemną stronę. Wbrew obiegowym opiniom nie są tak tolerancyjne jakby się mogło wydawać. W wielu przypadkach Wodnik przestaje być miły, kiedy ktoś opiera się zmianom i chce zostać w swoim ,,zaścianku'' i ciemnogrodzie, bo tak wybrał. Wtedy Wodniki wiedzą lepiej, co dla takiego zacofańca będzie lepsze. Ta chęć rozwijania innych na siłę tyczy się w każdej dziedziny ich życia, z partnerstwem włącznie.

Kobieta Wodnik

Tej Pani nie tak łatwo zaimponować, nie wystarczy mieć gruby portfel i piękny samochód. Kobieta Wodnik ceni autentyczność, oryginalność, ostry intelekt oraz błysk prawdziwej pasji. Panie urodzone w tej fazie zodiaku są niezależne, samodzielne, mają zdolności organizacyjne i świetnie sobie radzą w życiu bez mężczyzny ,,do wbijania gwoździ''. Same potrafią wykonać wszystkie męskie ,,roboty'' w swoim otoczeniu. Często wykonują niby typowo męskie zawody. Pracują w kopalni, pilotują samoloty, prowadzą tramwaje i są trenerami judo. Mężczyzna jest im potrzebny do fascynacji i stymulacji. Musi je porwać i dać im to coś. Jeżeli potencjalny kandydat zacznie je ograniczać, bez mrugnięcia okiem rzucą go w pięć minut, nawet jeżeli mają staż małżeński i kredyt na 30 lat.

Kobieta Wodniczka wyróżnia się stylem i wyglądem. Na ulicy z daleka można ją rozpoznać, ponieważ nie ulega szarym trendom i ma swój własny, niepowtarzalny, nie do podrobienia i skopiowania look.

Przebywanie w towarzystwie Pani Wodnik to prawdziwa przyjemność i przygoda, która nigdy nie wiadomo jak się skończy.

Czytaj również: w 2020 roku na nałogi powinien uważać szczególnie jeden znak zodiaku

Mężczyzna Wodnik

Pan urodzony w tym znaku to nietuzinkowy myśliciel, idealista, filozof i polityk-wywrotowiec w jednym. Ma zdolności konstruktorskie i praktyczne. Jest majsterklepką i złotą rączką. Nie cierpi schematu i rutyny, to właśnie one sprawiają, że staje się marudny i uciążliwy w pożyciu codziennym.

Wodniki mają ciągłą potrzebę szukania nowości, nawet większą niż Bliźnięta, ale w ich przypadku są to poszukiwania idei, którymi mogą się zachłysnąć i zafascynować. Prawdziwym paliwem do życia dla Pana Wodnika są poglądy oraz duchowość. Mężczyźni urodzeni w tym znaku po prostu muszą w coś wierzyć by żyć, i w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o dewocję, czy praktyki religijne. Wodnik musi pozostać wierny swoim poglądom, aby szanować siebie i mieć do siebie dobry stosunek. Złamany przez życie czy okoliczności, w których według niego musiał iść na kompromis ze swoimi zasadami, marnieje i wpada w depresję.

W miłości, tak jak we wszystkim, idzie na całość albo wcale. Jego związki łamią konwenanse i wzbudzają ogólną konsternację. Pan Wodnik często decyduje się na związek z dużą różnicą wieku, z osobą z innego kręgu kulturowego, albo relację pomiędzy społecznymi podziałami.

Wodnik - pozytywne cechy

oryginalność, niestandardowość, otwarty umysł, innowacyjność, pragmatyzm, pracowitość, logiczne myślenie, zdolności techniczne, waleczność, twórczość, kreatywność, niekonwencjonalność, nowatorstwo, idealizm, wierność sobie, tolerancyjność, błyskotliwość, genialne myśli, zdolności manualne

Wodnik - negatywne cechy

przewrotność, złośliwość, brak umiaru, chęć bycia oryginalnym na siłę, walka ze schematami - za wszelką cenę, nawet kiedy są pożyteczne, wierność ideom nie człowiekowi, nadmierna ekscentryczność, burzenie spokoju innym, brak zrozumienia dla faktu, że inni wybierają rutynę bo tak chcą, uzdrawianie wbrew woli innych

Czytaj również: Przyszłość pod znakiem zmian. Zobacz, czego spodziewać się w 2020 roku

Wodniki w związkach

To bardzo trudny temat i chyba największy problem osób urodzonych pod opieką Wodnika. Jak w żadnym innym przypadku, to właśnie Wodniki mają ogromne problemy w nawiązaniu satysfakcjonującej relacji. Statystycznie rzecz biorąc Wodniczki rozwodzą się najczęściej w całym Zodiaku. Panowie niewiele im ustępują. Dzieje się tak dlatego, że szukają oni nieustannie duchowej i emocjonalnej perfekcji, nie godząc się na żadne kompromisy w tym zakresie. Są skrajnymi idealistami, którzy nie mogą patrzeć na powstające na obiekcie ich uczuć rysy.

Przechodzą od stanu nieprzytomnego uwielbienia do całkowitego odrzucenia i zanegowania swojego partnera.

Nie potrafią godzić się na półśrodki dlatego po kilku, kilkunastu próbach wybierają samotność.

Dojrzały, elastyczny partner, który potrafi zrozumieć niekonwencjonalność Wodnika i Wodniczki, dając mu przy tym przestrzeń na jego niegroźne szaleństwa, byłby darem od niebios.

Wodniki potrafią porozumieć się z Bliźniętami i Wagami. Znajdą wspólny język ze Strzelcami i Baranami. Z Lwami połączy je gorąca i burzliwa relacja. Nie potrafią rozmawiać z Bykami i Pannami. Dadzą sobie radę w relacjach z Koziorożcem. Najdziwniejszy, a jednocześnie trwały i uparty team mogą stworzyć ze Skorpionami i Rybami. Jeżeli chodzi o związki typowego Wodnika z Rakiem, będzie to próba postawiania mostu pomiędzy dwoma różnymi światami.

Wodnik jako rodzic

W mateczniku Wodnika wolno wszystko, bądź prawie wszystko. Schemat dnia, rytm wykonywanych zadań i działań znacząco różni się się od innych domów. Doskonałe zastosowanie miałby tutaj cytat: ,,golę się, jem śniadanie i idę spać''. Rodzina prowadzona przez Wodnika wygląda niestandardowo, ale funkcjonuje całkiem dobrze, ponieważ opiera się głównie na zaufaniu i wolności, którymi bezgranicznie obdarzają swoje dzieci osoby urodzone w tym znaku. Wodnik jako rodzic zachęca dziecko do łamania rutyny i twórczego podejścia do życia. To właśnie Wodnik z przyjemnością zgodzi się na edukację w domu, prowadzenie gospodarstwa zero waste, czy puszczenie latorośli samej jachtem w rejs dookoła świata, nawet jeżeli dziecko ma dopiero trzynaście lat. Dla rodziców, którzy przedstawiają tę fazę zodiaku liczy się dane słowo, honorowość i wzajemne zaufanie, które są podstawą relacji z dziećmi.

Idealne profesje dla osób urodzonych w znaku Wodnika

inżynier, elektronik, operator filmowy, fotograf, grafik komputerowy, wynalazca, informatyk, programista, lingwistka, fizyk, matematyk, pilot, filozof, konstruktor, architekt, copywriter, wizażystka, piosenkarka, własna działalność gospodarcza, robienie czegoś inaczej niż inni.

Może Cię zainteresować również: Chiński Nowy Rok. Jak przyciągnąć miłość, bogactwo i sukces w roku metalowego szczura?

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości