Horoskop

Sen o piorunie: co sennik mówi o znaczeniu marzenia sennego o błyskawicy?

Horoskop

Aktualizacja:
Nancy Newell/Getty Images

Sny o uderzeniu pioruna, grzmotach i błyskawicach to najczęściej oznaka nagłych zmian w życiu. Mogą one być związane ze sferą zawodową, miłosną, z sytuacją finansową, a także z nieoczekiwanym zwrotem wydarzeń w relacjach międzyludzkich i symbolizować np. pojednanie.

Sennik często interpretuje piorun jako symbol interwencji siły wyższej, czyli zmiany niezależne od śniącej osoby. Warto też zwrócić uwagę na poczucie niebezpieczeństwa podczas snu o błyskawicy, ponieważ może ono nie być dobrą wróżbą. Jakie jeszcze może być znaczenie nocnej fantazji o burzy?

Uderzenie pioruna według sennika – zły czy dobry omen?

W wielu kulturach pioruny i błyskawice są atrybutem boskim, symbolem siły i władzy nad światem. Nie przez przypadek to zwykle najważniejszy z bogów w politeistycznym panteonie ma moc zsyłania piorunów na ziemię. Sen o błyskawicy będzie więc zazwyczaj zapowiedzią niezwykle ważnego wydarzenia w życiu, spodziewanego bądź zupełnie zaskakującego. Według sennika pioruny i błyskawice mogą na przykład oznaczać zmianę pracy, miejsca zamieszkania czy przełom w życiu uczuciowym. Warto jednak pamiętać, że mogą to być wydarzenia zarówno korzystne, jak i te przykre, zmieniające obrót spraw na gorsze. Nieco inne znaczenie może mieć również ujrzenie błyskawicy, a inne samo usłyszenie grzmotu. To pierwsze, zwłaszcza jeśli piorun uderza w konkretny obiekt, może być oznaką poznania osoby, która wiele zmieni w życiu śniącego. Z kolei odgłos grzmotu dochodzący z oddali to duże prawdopodobieństwo otrzymania ważnej informacji, często mogącej nawet pomieszać w ustalonych wcześniej planach. Złe wieści może także zwiastować sen o porażeniu piorunem.

Nocna fantazja o głośnej burzy z piorunami bywa także zapowiedzią złudnych nadziei i pokrzyżowania planów przez wpływy zewnętrzne. Odległy, pojedynczy piorun może być za to oznaką odsunięcia w czasie osiągnięcia celu – nie jest on jednak wróżbą zupełnego niepowodzenia. Jeszcze przyjdzie lepszy czas, należy jedynie uzbroić się w cierpliwość. Nie najlepszym znakiem będzie natomiast sama błyskawica, bez grzmotu. Zwiastuje ona bowiem problemy i cierpienie, a często również konflikty z otoczeniem. Ujrzenie jej na tle chmury jest nieco trudniejsze w interpretacji, może bowiem być zapowiedzią zarówno nadchodzącego smutku, jak i odegnania tego już występującego w życiu i przyjścia uśmiechu po trudnych chwilach. Wiele zależy tu od kontekstu oraz sytuacji życiowej śniącej osoby.

Nieprzyjemne doświadczenia zwiastuje sen o piorunie uderzającym w drzewo. Często bowiem oznacza nadchodzący silny cios w sferze emocjonalnej, np. wyjątkowo nieprzyjemne zakończenie długiego związku czy przyjaźni.

Nieco inne znaczenie sennik przypisuje snom o burzy z piorunami, które powtarzają się bardzo często. Mogą one bowiem być oznaką przełomu, jednak we wnętrzu śniącego. Często zmiana ta ma również wpływ na otoczenie danej osoby, jednak jej źródło nie pochodzi z zewnątrz. Powracające marzenia senne o burzy to często także oznaka skrywanych w sobie emocji, które nie mogą znaleźć ujścia, czyli sygnał od podświadomości o wewnętrznej frustracji.

Piorun w senniku jako symbol oświecenia

Piorun i błyskawica według sennika zazwyczaj są oznaką przełomowych doświadczeń w rozmaitych sferach życia. Niektórzy jednak takie sny interpretują jako zapowiedź oświecenia. W ten sposób rozumiane są zazwyczaj fantazje, w których burza nie wyrządza szkody, a jedynie rozświetla otoczenie. Podczas takich marzeń sennych nie odczuwa się też zwykle strachu. Te związane z przerażeniem mogą oznaczać lęk przed karą, zemstą lub innymi negatywnymi wydarzeniami, jakich śniący spodziewa się od świata zewnętrznego.

Rozjaśnienie pewnych obszarów życia może symbolizować sen o piorunie kulistym. Często bywa on bowiem zapowiedzią rozwiązania problemów w nietypowych, a przy tym zupełnie niespodziewanych okolicznościach.

Sen o piorunach i ogniu

Choć sny o piorunach i ogniu w pierwszej chwili mogą nie kojarzyć się najlepiej, sennik zazwyczaj interpretuje je raczej korzystnie. Ogień symbolizuje bowiem energię, miłość i namiętność. Wyjątkiem będzie sytuacja, w której płomieniom towarzyszy czarny dym lub odczuwany przez osobę śniącą lęk. Pierwsza z sytuacji odczytywana bywa jako zapowiedź kłopotów ze zdrowiem lub opadanie z sił, np. na skutek wypalenia i zniechęcenia. Poczucie strachu może wiązać się z zapowiedzią zagrożenia w realnym życiu, w tym czyjejś zemsty, ewentualnych strat finansowych lub z doświadczeniem agresji. Niestety, zazwyczaj są to wydarzenia i emocje, na które śniący nie ma wpływu.

Sennik bardzo często pozytywnie interpretuje sny o piorunie, błyskawicach i grzmotach. Zwykle są one bowiem zapowiedzią zmian na lepsze. W przypadku, gdy wróżba nie jest jednak zbyt pomyślna, nie warto martwić się na zapas. Marzenia senne często są wizjami wywoływanymi przez podświadomość, dlatego zwykle wystarczy tylko chwila relaksu, by pozbyć się nawracających koszmarów.

Burza to jedno z najgroźniejszych zjawisk atmosferycznych. Jak zachować się, gdy złapała nas na otwartej przestrzeni? Oto garść porad.

Zobacz także:

Gościnność leśnych zwierząt. "To jest fenomen - każdy chce odwiedzić borsuka"

Nowojorska królowa wypieków z polskimi korzeniami. Poznajcie Agathę Kulagę

Krzysztof Gajewski pływał 48 godzin bez przerwy: "Proces myślenia się wyłącza"

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości