Horoskop

Co według sennika oznacza sen o lodach?

Horoskop

Aktualizacja:
lody

Codziennie mamy jakieś sny. Wiążą się one z różnymi wydarzeniami lub sytuacją, w jakiej się znajdujemy. Bywa jednak, że śni się nam coś z pozoru przypadkowego, jak np. lody. Sennik szeroko wyjaśnia, co taki motyw zwiastuje. Sprawdź znaczenie snu o lodach.

W snach wszystko jest możliwe. Mogą nam się przyśnić zarówno ludzie i wydarzenia, jak i miejsca oraz przedmioty. Coś, czego unikamy lub co bardzo lubimy. A co według sennika oznaczają lody we śnie?

Czym są i skąd się biorą sny?

Podobno sny są odbiciem naszych myśli i mogą być też przepowiednią, dlatego warto się przyglądać nocnym wizjom i korzystać z senników, które niekiedy bardzo trafnie interpretują marzenia senne. Samo zjawisko śnienia jest od zarania dziejów przedmiotem wielu badań i wciąż zaskakuje nowymi ciekawostkami. Choć w ciągu wieków powstało na temat snów wiele koncepcji, nawet współcześni neurolodzy nie potrafią do końca wyjaśnić, czym tak naprawdę jest fenomen marzeń sennych. Jedna z ciekawszych teorii pochodzi od wybitnego psychoanalityka Zygmunta Freuda, według którego sny odzwierciedlają ukryte na jawie pragnienia.

Współczesne ujęcie snów nieco krytykuje podejście freudowskie, upatrując w nich związku przeżytych w ciągu dnia wydarzeń z informacjami, jakie w tym czasie zebrał umysł. Dzięki temu stymulowana jest świadoma praca mózgu, co pomaga z kolei porządkować wiedzę, zapamiętywać, a nawet ułatwiać rozwiązanie niektórych problemów. Według niektórych teorii sny to mechanizm obronny mózgu, służący do rozładowania napięć emocjonalnych. Dlatego marzeń sennych nie należy bagatelizować i w miarę możliwości uważnie je obserwować.

Znaczenie snu o lodach

Jeśli chodzi o lody, to najczęściej śni nam się jedzenie ich. Na jawie w takiej sytuacji towarzyszą nam przyjemne doznania, więc należałoby się spodziewać podobnych przeżyć podczas marzeń sennych. Jednakże nie zawsze musi tak być, ponieważ może dojść do konfliktu świadomości, odpowiedzialnej za rejestrowanie rzeczywistych zdarzeń, z podświadomością, która odbiera również to, czego nie ma w realnym życiu. Według sennika jedzenie lodów można interpretować w zależności od obecnej kondycji fizycznej. Jeśli czujemy się dobrze i jesteśmy zdrowi, niczego nie musimy się obawiać. Powody do niepokoju mają osoby chore, ponieważ jedzenie lodów w senniku oznacza, że nasze życie jest w niebezpieczeństwie.

Dużo bardziej pozytywne znaczenie ma sen, w którym po prostu widzimy lody. Sennik odczytuje to jako znak, że nasze otoczenie jest szczęśliwe. Dotyczy to przede wszystkim snów, w których obserwujemy dzieci jedzące lody. Według tej interpretacji chodzi o brak konfliktów, zarówno w rodzinie, jak i miejscu pracy. Znaczenie tego snu kładzie również nacisk na to, że to może być krótkotrwały stan, dlatego należy czerpać z niego jak najwięcej radości. Interpretacje snów odnoszą się również do zmysłu smaku, który się uaktywnia podczas spożywania mrożonego przysmaku. Niezależnie, czy są to truskawkowe, waniliowe lub czekoladowe lody, sennik zapowiada nadejście nieprzyjemnej sytuacji.

Jeszcze inne znaczenie ma kupowanie lodów. Sennik interpretuje to jako zapowiedź cudownych chwil w gronie najbliższych. Natomiast jeśli je otrzymujemy, możemy być pewni, że nasze obecne przyjaźnie pogłębią się jeszcze bardziej. Dużo mniej optymistyczne jest ujrzenie we śnie rozmrożonych lodów, które oznaczają pokrzyżowanie planów związanych z życiem rozrywkowym. Niekorzystne znaczenie ma również częstowanie przysmakiem we śnie. Oznacza ono pecha w pracy. Upuszczenie lodów zaś to przestroga, żeby traktować inne osoby w taki sam sposób, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Interpretacja snu o lodach w innych kulturach

Znaczenie snu o lodach nie zawsze jest takie samo. Niektóre kultury dysponują zupełnie innymi sennikami, które w odmienny sposób interpretują ten motyw. Sennik mistyczny to jeden z najpopularniejszych sposobów odczytywania marzeń sennych, stosowany w odrębnych cywilizacjach. Z jego interpretacji korzystali m.in. starożytni Grecy. Uważali oni, że sny przekazują wolę bogów, którzy w ten sposób okazują im swoją pomoc. Według mistycznego podejścia do tematu nocnych wizji, sny są również drogą do podświadomości, do której można dotrzeć poprzez pracę nad samym sobą. Dlatego marzenia senne są odzwierciedleniem naszego wnętrza.

Sennik mistyczny wskazuje, że jedzenie lodów oznacza, iż w naszym życiu szykuje się pozytywna zmiana. Jeśli jesteśmy czymś zaniepokojeni, nie musimy się martwić, że nasz problem zakończy się dla nas niekorzystnie. Jedzenie lodów w gorący dzień zwiastuje wielką, ale wyczerpującą przygodę. Natomiast sen o dzieciach jedzących lody oznacza dobrobyt i szczęście. Są również mniej pozytywne interpretacje snów o lodach. Kiedy smakujesz gorzkie lody, możesz się spodziewać nagłych problemów, a gdy lody topnieją, przygotuj się na koniec komfortowego życia.

Zobacz też:

Wróg we śnie – w jaki sposób interpretuje ten motyw sennik?

Ogród we śnie – co mówi sennik?

Sen o mrówkach i jego znaczenie

Zobacz wideo: Co pić, żeby się wyspać?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości