Gwiazdy

Zespół Kombi obchodzi 45-lecie. Z tej okazji muzycy przygotowali dla fanów niespodziankę

Gwiazdy

Agata Zajawińska wybrała się do Gdańska, by porozmawiać z muzykami zespołu Kombi. W tym roku grupa świętuje 45-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji panowie przygotowali dla swoich fanów małą niespodziankę. Jaką?

45-lecie zespołu Kombi

Aż trudno uwierzyć, jak ten czas szybko leci. Jeszcze niedawno młode pokolenia śpiewały pod sceną kultowe piosenki zespołu Kombi. Dziś grupa świętuje 45. rocznicę działalności. Jak to wszystko się zaczęło?

Marek Sławomir Łosowski, lider zespołu przyznał, że od najmłodszych lat ciągnęło go w stronę sztuki, zarówno muzycznej, jak i plastycznej. W wieku 3 lat zaczął rysować, jednak z wiekiem coraz bliżej było mu do muzyki. W czasie studniówki wraz z kolegami pierwszy raz zagrał dla większej publiczności.

W klasie maturalnej za namową kolegi z harcerstwa Andrzeja, perkusisty, założyłem zespół. To były Akcenty. Zmiana nazwy na Kombi miała miejsce w 1976 roku. W tym roku mamy 45- lecie zespołu

- wspominał lider Kombi.

Najważniejsze momenty w karierze Kombi

W ciągu 45-lat zespół doczekał się wielu nagród, a na swoim koncie ma niebywałe sukcesy. Który moment jest dla muzyków najważniejszy?

- Sukces w Opolu 1984 roku. Najważniejszy jest dla nas dzisiejszy dzień. Żyjemy tym, co dzisiaj robimy i co będziemy robić w przyszłości. Skończyliśmy pracę nad nową płytą. Teraz w studiu mieliśmy cztery dni prób, takich technicznych związanych z tym, że zaczynam grać koncerty.

Zespół zapowiedział premierę płyty na ten rok. Czego możemy się spodziewać?

- Łączymy to, co było kiedyś charakterystyczne w muzyce Kombi z nowymi trendami w aranżacjach. To wszystko, co się obecnie dzieje w dużej mierze opiera się na tego typu analogowych instrumentach, które służą mi od 70. lat. Korzystamy też ze współczesnych sampli, z metod nowoczesnej technologii, przede wszystkim muzyka będzie bardzo różnorodna zapowiedział Łosowski.

Od utworów nastrojowych do radosnych, będzie też jeden utwór, nawiązujący do 45-lecia pt. "Jeszcze wszystko przed nami".

Muzycy dla naszych widzów przygotowali małą niespodziankę i zaprezentowali najnowszy singiel zatytułowany "Ale co z tego".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Budka Suflera w hołdzie Romualdowi Lipko. "Wiedział, że muzyka to jedyne, co po nim pozostanie"

Kuba Jurzyk zapowiada pierwszą płytę. Na naszej scenie zaprezentował singiel "Cały świat"

Nowy singiel Billie Eilish. Czy odniesie sukces na miarę "Bad Guy"?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości