Gwiazdy

Damian Michałowski wie, jak dbać o relacje z dziećmi. "Pytam je, co teraz czują, albo co sprawiło, że były smutne..."

Gwiazdy

Damian Michałowski przykłada ogromną wagę do budowania relacji z dziećmi i to od najmłodszych lat. Dziennikarz zaangażował się w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał dziennikarza, o czym rozmawia i w jaki sposób ze swoim pociechami.

Damian Michałowski o relacjach z dziećmi

Damian Michałowski to dumny tata. Na swoim profilu na Instagramie - Ojciec Redaktor często dzieli się zdjęciami i filmikami ze swoimi pociechami. Dziennikarz jest tatą 5-letniego Henryka i dwuletniej Helenki.

Prowadzący Dzień Dobry TVN opowiedział o wychowywaniu swoich dzieci w kontekście zdrowia psychicznego. Całym sercem wspiera akcję Fundacji TVN i budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.

- Moje dzieci mają problemy dostosowane do wieku. Helena ma dwa lata, więc teraz zastanawia się, czy ma zjeść na różowym czy zielonym talerzu. Ale dajemy jej wybór. Edukacja trwa cały czas. Tego nie można zrobić ot tak. Jeśli mam tę wiedzę i świadomość, to staram się edukować dzieci od samego początku. Pytam dzieci, co teraz czują, co sprawiło, że były smutne... - mówił dziennikarz.

Trwa budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Prace budowlane ruszyły w maju 2021 roku, a oddanie do użytku budynku połączonych Klinik Psychiatrii i Onkologii dla pacjentów i personelu medycznego nastąpi pod koniec 2023 roku. Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie stanowić część większego kompleksu – Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Obie kliniki zajmą powierzchnię 6000 metrów kwadratowych, a całkowita wartość inwestycji współfinansowanej przez Fundację TVN oraz Centrum Zdrowia Dziecka wyniesie około 50 mln złotych.

Damian Michałowski wspiera akcję Fundacji TVN.

- Jestem ojcem dwójki dzieci, dlatego, jeśli jest jakaś akcja, która ma pomóc dzieciom, to jestem pierwszy do tego! To potrzebna akcja. Nie było tak dobrego momentu na wybudowanie tego centrum - powiedział Damian Michałowski.

#zdrowie w głowie - Jak wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży?

Budowa Centrum Psychiatrii ma potrwać 2 lata. W planach jest także przeniesienie i powiększenie Kliniki Onkologii. Zbiórkę środków na ten cel wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy.

Każdy może pomóc. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/.

Zobacz też:

Reporter: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości