Nostalgia i największe hity lat 90. Varius Manx i Kasia Stankiewicz wracają na scenę

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Varius Manx - wszyscy śpiewaliśmy ich piosenki
Varius Manx - wszyscy śpiewaliśmy ich piosenki Dzień Dobry TVN
wideo 2/20

Varius Manx to zespół, który swoją największą popularność przeżywał w latach 90., a ich teksty znała wówczas niemal cała Polska. Wokalistka Kasia Stankiewicz oraz gitarzysta Sławek Romanowski opowiedzieli w Dzień Dobry TVN o nostalgii za muzyką sprzed 30 lat oraz trasie koncertowej, która zachwyca ich oddaną publiczność. Jak Varius Manx poradził sobie podczas występu na żywo?

Varius Manx wraca z nowym materiałem

Varius Manx należał do najpopularniejszych zespołów lat 90. w Polsce, a ich przeboje nucił niemal każdy. Grupa po latach postanowiła wrócić z nowym materiałem i obecnie pracuje nad płytą. W studiu Dzień Dobry TVN Kasia Stankiewicz i Sławek Romanowski opowiedzieli o wspomnieniach wokół swoich początków oraz trasie koncertowej, która nawiązuje klimatem do tamtych czasów.

- Niech o sile przebojów tego zespołu świadczy to, że te piosenki, które takim sentymentem wlały się w serca, umysły i dusze słuchaczy - one wciąż są niesamowicie odbierane. O czym niech świadczy nasza trasa koncertowa, w której aktualnie jesteśmy. Ona przewrotnie się nazywa "90. to się nie powtórzy", ale to jest taki nasz myk, bo być może się powtórzy – tłumaczyła wokalistka.

Varius Manx na scenie DDTVN

Varius Manx obecnie jest w trakcie swojej trasy koncertowej, podczas której prezentuje nie tylko własne największe przeboje, ale i utwory, które bezpośrednio kojarzą się z latami 90. Każdy koncert muzycy rozpoczynają od rozgrzewki, która kumuluje największe hity epoki. Na scenie Dzień Dobry TVN Kasia Stankiewicz zaśpiewała fragment "Dont’t speak" zespołu No Doubt, "Smells like a teen spirit" Nirvany i polski "Orła Cień".

- To jest najlepszy widok na naszych koncertach, jak przychodzą nasi fani ze swoimi potomkami i 10-latki śpiewają piosenki, które są od nich starsze o 20 lat – podsumowała Kasia Stankiewcz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości