Gwiazdy

Tomek Makowiecki wraca po 8 latach z nowym singlem. "Wszystko wywróciło się do góry nogami, przewartościowało"

Gwiazdy

Tomek Makowiecki to jeden z najciekawszych artystów na polskiej scenie muzycznej. Po ośmioletniej przerwie wokalista wrócił z nowym singlem. Dlaczego kazał na siebie tyle czekać? Kiedy na rynku ukaże się jego najnowszy album? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Tomek Makowiecki wraca po 8 latach

Tomasz Makowiecki zdobył popularność udziałem w jednym z programów typu talent show. Choć programu nie wygrał, to udało mu się wybić i zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. U szczytu popularności wycofał się jednak z show-biznesu. Teraz po 8 latach wraca z nowym kawałkiem. Choć utwór zapowiada nowe wydawnictwo, to na jego wydanie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. - Będę najpierw zaskakiwał słuchaczy singlami i dopiero potem na rynku pojawi się płyta - mówił w Dzień Dobry Wakacje Tomasz Makowiecki.

Artysta wyznał, że te ostatnie lata były dla niego dość intensywne. Przygotowywał nowe utwory, pracował też nad zupełnie nowymi projektami. - Tak naprawdę piosenka "Bardziej niż zwykle" powstała 5 lat temu. Leżała w szufladzie i któregoś dnia po prostu do niej wróciłem. Przy wsparciu Michała Wiraszko z zespołu Muchy nabrała ostatecznego kształtu - mówił wokalista.

A później przyszła pandemia. - Wszystko się wywróciło do góry nogami, przewartościowało. Moje plany legły w gruzach. Wtedy zacząłem składać tę płytę - dodał.

Tomek Makowiecki w utworze "Bardziej niż zwykle"

Pandemia spowodowała, że muzyk musiał zmienić koncepcję teledysku, który zapowiada jego nową płytę. - Początkowo mieliśmy kręcić w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Niestety, kolejny lockdown to uniemożliwił. W końcu zadzwoniłem do Maćka Buchwalda, który wcisnął mnie gdzieś pomiędzy swoje zajęcia i nakręcił teledysk - mówił artysta.

Warto dodać, że w teledysku pojawia się niezwykła kobieta. - Występuje w nim Kasia Furmanek, mistrzyni Europy w judo, która jest też naszą przyjaciółką. Tak naprawdę każdy, kto pojawia się w tym teledysku, jest nam bliski. Żadne z nas nie jest aktorem i trochę graliśmy samych siebie - dodał.

Wizyta w programie Dzień Dobry Wakacje była doskonałą okazją do tego, aby wokalista na żywo wykonał swój najnowszy singiel "Bardziej niż zwykle". Jak wypadł? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Naga Maria Peszek w najnowszym teledysku. "Nie jestem grzeczna i nikogo nie będę pytać"

"Gelato": najnowsza EPka Margaret jest już dostępna w sieci

"Mam Talent!" Jan Kliment o pierwszym spotkaniu z Małgorzatą Foremniak i Agnieszką Chylińską: "Były truskawki, słoneczko grzało"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości