Gwiazdy

Szymon Komasa i Joanna Kulig zaśpiewali w duecie. Przekonują, że "piosenka jest dobra na wszystko"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Wiadomości z show-biznesu
Dzień Dobry TVNWiadomości z show-biznesu

Kultowe przeboje z repertuaru "Kabaretu Starszych Panów" już od ponad 50 lat wpadają w ucho słuchaczy w każdym wieku. Wyjątkowa twórczość Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego została uhonorowana oryginalnym projektem, w którym wzięli udział wybitni polscy artyści. Pełna nieprzeciętnego uroku aranżacja utworu "Piosenka jest dobra na wszystko", której wykonania podjęli się Joanna Kulig i Szymon Komasa, to wspaniała zapowiedź tego muzycznego przedsięwzięcia.

"Piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Laboratorium" - wyjątkowy projekt Szymona Komasy

Szymon Komasa podjął się realizacji niecodziennego projektu. Z pomocą wybitnych reprezentantów polskiej sceny muzycznej udało mu się nagrać wyjątkową płytę, na której znalazły się reinterpretacje ponadczasowych utworów z repertuaru Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Przedsięwzięcie zostało wcielone w życie z myślą o 65-leciu Polskich Nagrań oraz 55-leciu emisji ostatniego odcinka "Kabaretu Starszych Panów".

Na płycie znalazły się niezwykłe duety, nie tylko z Joasią Kulig, ale też na przykład z Hanną Banaszak, Vito Bambino, Mary Komasą czy z Hanią Rani

- mówił w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki, zachęcając do przyjrzenia się wyjątkowemu wydawnictwu.

Oficjalna premiera albumu "Piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Laboratorium" zaplanowana jest na 22 października 2021 roku. Termin ten nie jest przypadkowy, ma związek z rocznicą pierwszego programu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, zatytułowanego "Wieczór I - Popołudnie Starszych Panów". Teledysk do pierwszego singla, będący jednocześnie genialną zapowiedzią całego projektu, już teraz dostępny jest na łamach serwisu YouTube.

Joanna Kulig i Szymon Komasa w utworze "Piosenka jest dobra na wszystko"

Oryginalna interpretacja przeboju "Piosenka jest dobra na wszystko" w wykonaniu Joanny Kulig i Szymona Komasy stanowi idealne odzwierciedlenie klimatu, w jaki przenosili swoich słuchaczy członkowie autorskiego kabaretu. Współczesna aranżacja utworu zyskała jednak niepowtarzalny charakter, a wszystko to za sprawą charyzmy i niekwestionowanego talentu młodych wykonawców.

Teledysk do nowej wersji przeboju "Piosenka jest dobra na wszystko" perfekcyjnie wpisuje się w koncepcję projektu, mającego na celu uhonorowanie twórczości "Kabaretu Starszych Panów". Czarno-białe ujęcia, prosta scenografia, a do tego kadry, na których widzimy muzyków orkiestry symfonicznej, stanowią doskonałe uzupełnienie tekstu i melodii kultowego utworu.

Szymon Komasa & Joanna Kulig, Aleksander Dębicz - Piosenka jest dobra na wszystko. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości