Joanna Kulig

  Joanna Kulig

  Po sukcesie "Zimnej wojny", w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, w którym Joanna Kulig zagrała główną rolę kobiecą, aktorka nie może narzekać na brak pracy. Z powodzeniem robi karierę zarówno za granicą, jak i w Polsce. Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego serialu "Pajęczyna", produkcji Player Original. Joanna będzie jego główną gwiazdą.

  Kinga Korta i Helena Deeds chciałyby zaistnieć na wielkim ekranie. Charyzma, wdzięk, luksus i przepych oraz trudne początki dorosłego życia. Ich historie to gotowy materiał na film. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl "Żony Hollywood" opowiedziały o wizji tego projektu. Poznaliśmy także kulisy ich przyjaźni. Koniecznie zobaczcie wideo.

  Byliśmy na planie serialu "Pułapka", a dokładnie odwiedziliśmy główną bohaterkę Olgę w jej mieszkaniu. Dom pisarki robi ogromne wrażenie. Drugą ważną postacią w serialu jest Ewa, nastoletnia wychowanka domu dziecka, która zostaje uwikłana w kryminalną pułapkę. Jej postać jest bardzo skomplikowana. Jak odtwórczyni roli Ewy, czyli Mariannie Kowalewskiej współpracuje się z Agatą Kuleszą? Czy starsza stażem aktorka udziela jej rad?

  Jak szanse na to, że Joanna Kulig będzie nominowana do Oscara za rolę w filmie "Zimna wojna", ocenia Grażyna Torbicka? Co przemawia za tym, że aktorka zostanie doceniona? Czym dla aktora jest taka nominacja i czy rzeczywiście już sam fakt, że jej nazwisko pojawia się w tym kontekście, ma znaczenie?

  Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna" odniósł w Cannes ogromny sukces. Podczas premiery twórcy filmu otrzymali owacje na stojąco. Krytycy mówili o "Zimnej wojnie" w samych superlatywach. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy odtwórczynię roli głównej Joannę Kulig. Czy aktorka spodziewała się, że takiej reakcji publiczności? Co w czasie przygotowań do filmu było dla niej najtrudniejsze? Jak wychodziła z roli? I jakie ma teraz plany?

  Byliśmy z kamerą na polskiej premierze "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Film na festiwalu w Cannes zebrał owacje na stojąco .Jakie odczucia towarzyszyły odtwórcom głównych ról, kiedy gratulowała im Julianne Moore czy Cate Blanchett? Czy Joanna Kulig i Tomasz kot spodziewali się takiego sukcesu? Z aktorami rozmawiała Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego ma szansę na Złotą Palmę - najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. To właśnie tam film miał swoją premierę. W produkcji zagrali: Joanna Kulig, Tomasz Kot i Borys Szyc. Jak aktorzy budowali swoje role? Co czuli po zakończeniu pokazu w Cannes? Rozmawiała z nimi dziennikarka Grażyna Torbicka.

  Film "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego walczy o Złotą Palmę w Cannes. Na nagrodę ma spore szanse, bo filmem zachwycają się światowi krytycy. To jak wygląda Cannes od kulis mamy szansę zobaczyć dzięki Instagramowi gwiazd. Joanna Kulig, żona Tomasza Kota - Agnieszka czy narzeczona Borysa Szyca - Justyna na bieżąco publikują prywatne zdjęcia zza kulis. Jak ekipa "Zimnej wojny" spędza czas poza czerwonym dywanem? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym Agnieszka Jastrzębska.

  W szkole podstawowej nr 132 w Warszawie, gdzie swój magazyn ma "Szlachetna Paczka", Robert Stockinger spotkał się z Agatą Kuleszą i Joanną Kulig, które aktywnie uczestniczą w tej akcji. Co zachęciło je do uczestnictwa i co włożyły do swojej paczki? Jak wyglądają świąteczne przygotowania w ich domach?

  Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie wychowała takich aktorów jak Jerzy Stuhr, Dorota Segda (obecna rektor uczelni), Joanna Kulig, Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Uniwersytet obchodził swoje 70-lecie i z tej okazji jego najwybitniejsi absolwenci wystąpili wspólnie w sztuce "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Czy mieli tremę przed spektaklem? Jak wspominają czas studiów? W Krakowie była Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska podczas konferencji filmowej poświęconej legalnemu korzystaniu z kultury i walce z piractwem spotkała się z Joanną Kulig i Piotrem Adamczykiem. Ci aktorzy otrzymują nagrody o znaczeniu międzynarodowym. Grają również w zagranicznych produkcjach. Dlaczego - według nich - filmy należy ściągać z legalnych źródeł i jak odróżnić je od tych pirackich?

  Film polsko-francuski „Niewinne” opowiada o polskich zakonnicach oraz francuskim Czerwonym Krzyżu, który przeprowadza reemigrację swoich obywateli, zrzeszając ich w szpitalu. W rolę siostry Ireny wcieliła się Joanna Kulig. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy aktorkę o szczegóły dotyczące tej produkcji i kolejne plany zawodowe.

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: charyzmatyczna Joanna Kulig w kolejnej poruszającej roli. Prócz tego: syn hollywoodzkiego gwiazdora, który nie został aktorem - czym zajmuj się Ben Ford? W programie także: kobiety, które chcemy zawsze słuchać i oglądać - powrót Ani Dąbrowskiej oraz czat z Joanną Krupą. Startujemy o 8.30!

  "Niewinne" to film opowiadający o bulwersującym momencie w historii Polski. Jego bohaterem jest francuska sanitariuszka, która pomagała odbierać porody, polskim zakonnicom zgwałconym przez żołnierzy Armii Czerwonej. Reżyserem filmu jest Anne Fontaine znana z takich produkcji jak "Coco Chanel" czy "Idealne matki", w roli zakonnic zobaczymy, między innymi: Agatę Kuleszę, Agatę Buzek i Joannę Kulig.

  "To jest film kostiumowy, to jest wodewil, trochę thriller nawet (...) dużo gatunków łączy ten film". O "Disco Polo" opowiedzieli nam, odtwórczyni głównej roli kobiecej, Joanna Kulig i Piotr Głowacki, który w filmie wcielił się w postać "Rudego" i specjalnie do tej roli musiał nauczyć się grać na syntezatorze!

  Na ekrany kin wchodzi film "Disco polo". W Dzień Dobry TVN gościliśmy reżysera obrazu Macieja Bochniaka. Jak wspomina pracę na planie? Czy w filmie było miejsce na improwizację? Jak reżyserowi współpracowało się z żoną - Joanną Kulig - która w filmie zagrała divę disco polo? Dlaczego wybrał właśnie ją?

  Podobieństwo do Joanny Kulig nieprzypadkowe. Justynę Schneider mogliście podziwiać w filmach „Los numeros” czy „Supermarket”. Niedawno pojawiła się w „Na Wspólnej”. W kuchni Dzień Dobry TVN Justyna Schneider, w asyście Andrzeja Polana, przygotowała: ciasto waniliowe z truskawkami, polędwiczki wieprzowe, chrupiące letnie warzywa i młode ziemniaki oraz napój pomidorowy i małe smażone racuszki.

  Czy gwiazdy, idąc na modową imprezę, staranniej dobierają swoje kreacje? O to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała m.in. aktorkę Katarzynę Warnke, aktorkę Joannę Kulig, fotografa Marcina Tyszkę, aktorkę Edytę Olszówkę. Zobaczcie, jaki skandal wywołała Katarzyna Herman...

  Na gali Orły "oberwało się" Joannie Kulg za kreację, w której wystąpiła. Kiedy Agnieszka Jastrzębska spotkała Joasię musiała ją zapytać, czy przejmuje się krytyką? Dlaczego na gali często się przebierała? Kto przypuścił atak na Joannę? "Wielkie gwiazdy nie powinny się tłumaczyć głupcom" - kto zdobył się na tak odważną maksymę?

  Ania Wendzikowska była na ogłoszeniu nominacji do Złotych Orłów 2014. To jej Joanna Kulig, Michał Urbaniak i Maciej Stuhr zdradzili, gdzie trzymają statuetki wygrane w poprzednich latach. Jak myślicie, gdzie? Co dla aktora znaczą nagrody filmowe? Które filmy otrzymały najwięcej nominacji?

  Jutro, od samego rana, w Cafe TVN będzie można spotkać gwiazdy wspierające akcję "Kalendarz Dżentelmeni", a już dziś utwór "Dość" z, dołączanej do kalendarza, płyty "Muzyka z Serca" wykonali: Joanna Kulig i Tomasz Szczepanik. Podobało się Wam?

  O kolejnej odsłonie niezwykłej akcji charytatywnej: "Kalendarz Dżentelmeni" i "Muzyka z serca" opowiedzieli nam wspierający ją: Jakub Wesołowski i Joanna Kulig. Dlaczego Kuba, który uczestniczy w akcji od pierwszej edycji, do tej pory jeszcze nie zaśpiewał na płycie? ;)

  Kinga Burzyńska spotkała się z Joasią w Londynie, gdzie aktorka gra w musicalu "Chopin musi umrzeć". Gdzie lubi bywać w Londynie? Jak czuje się w Anglii i czy tęskni za mężem? Jak to się stało, że zainteresował się nią koreański reżyser?