Gwiazdy

Album "Nevermind" Nirvany powstał 30 lat temu. "Wywrócił świat muzyki rockowej do góry nogami"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
 Co nowego w świecie gwiazd?

24 września 1991 roku ukazał się album "Nevermind" Nirvany, który zmienił bieg historii. Znajdujący się na nim utwór "Smells Like Teen Spirit" zapoczątkował erę grunge'u. O kultowym zespole i płycie w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

30-lecie płyty "Nevermind"

Zespół Nirvana założył gitarzysta Kurt Cobain i basista Krista Novoselica. Później dołączył do nich perkusista i gitarzysta Dave Grohl. Zdobyli ogólnoświatową sławę po wydaniu albumu "Nevermind".

- Właśnie obchodzimy 30-lecie płyty "Nevermind", która wywróciła świat muzyki rockowej do góry nogami - przypomniała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

"Smells Like Teen Spirit" - największy przebój grupy Nirvana

Na sukces płyty bez wątpienia zapracował singiel "Smells Like Teen Spirit", który do dzisiaj puszczany jest w największych rozgłośniach radiowych na całym świecie.

Ten utwór wcale nie miał być tym numerem jeden, jeśli chodzi o płytę "Nevermind", ponieważ Dave Grohl w jednym z wywiadów powiedział, że powstał on w starej, brudnej stodole. Panowie w ogóle się nie spodziewali, że stanie się takim przebojem. Myśleli, że sukces odniesie, chociażby "Lithium" pochodzący z tej płyty 

- zaznaczyła Sandra Hajduk-Popińska. Do piosenki powstał także teledysk, za który odpowiadał Samuel Bayer, wówczas młody absolwent nowojorskiej School of Visual Arts.

- Miałem niezły ubaw, patrząc na gościa próbującego zapanować nad bandą dzieciaków z apetytem na demolkę - wspominał perkusista Dave Grohl, obecnie lider Foo Fighters. Przypomnijmy, że Dave Grohl, amerykański multiinstrumentalista, członek Nirvany i Foo Fighters napisał autobiografię "The Storyteller: Tales of Life and Music", która ujrzy światło dzienne 5 października 2021 roku. - Dave Grohl ma bardzo dużo do opowiedzenia, więc na pewno warto będzie po nią sięgnąć - zapewniła Sandra Hajduk-Popińska.

Posłuchajcie kultowego utworu Nirvany w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości