Gwiazdy

Mateusz Damięcki oddał hołd bohaterce wojennej. "Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Dzień Dobry TVNMateusz Damięcki

Mateusz Damięcki zwrócił uwagę internautów na bardzo ważny, choć wciąż zbyt rzadko poruszany temat. Na instagramowym profilu aktora pojawił się bowiem post, dotyczący heroicznych czynów Polaków, którzy w czasie II wojny światowej nieśli pomoc prześladowanym Żydom. Fani nie kryli wzruszenia, jakie wywołał w nich gest, będący hołdem oddanym zmarłej bohaterce wojennej.

Mateusz Damięcki uczcił pamięć bohaterki wojennej

Zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych przez Mateusza Damięckiego natychmiast zwróciło uwagę obserwujących go internautów. Kadr z uroczystości pogrzebowej, przedstawiający drewnianą trumnę, poruszył fanów aktora tak samo mocno, jak umieszczony pod fotografią rozległy wpis.

Dziś została pochowana Pani Bronisława Rafalska, babcia mojej koleżanki Ani. Pani Bronisława podczas II wojny światowej uratowała od niechybnej śmierci kilka osób pochodzenia żydowskiego. Zrobiła to za cenę bardzo wysoką, dokonując tego czynu położyła bowiem na szali życie swoje oraz życie swoich najbliższych. Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata. Cześć Jej pamięci

- napisał aktor. Aby podkreślić znaczenie szlachetnych czynów Polaków, którzy w trudnym okresie wojny nieśli pomoc potrzebującym, nie zważając na niebezpieczeństwo, na końcu wpisu umieścił krótkie, ale niezwykle wymowne zdanie.

Bo kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat

- podsumował Mateusz Damięcki. Słowa 40-latka wywołały lawinę komentarzy. Internauci bez wahania przyznali idolowi rację, wielu z nich pożegnało też zmarłą bohaterkę, która dzięki heroicznej postawie pomogła wielu osobom i otrzymała za to najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem w Jerozolimie.

"Uratowanie życia, mimo ryzyka stracenia własnego, jest bezcenne. Niech spoczywa w pokoju", "Pięknie napisane", "Cześć jej pamięci", "Chwała Bohaterom. Pokój jej duszy" - pisali poruszeni internauci.

Mateusz Damięcki na Instagramie

Wyjątkowy, prowokujący do dyskusji wpis, który pojawił się na instagramowym profilu Mateusza Damięckiego, to niejedyny przykład zaangażowania aktora w poważne, społeczne tematy. Jakiś czas temu 40-latek wziął udział w projekcie, mającym na celu krzewienie tolerancji dla osób transseksualnych. Kontrowersyjna fotografia, jaką opublikował wtedy w mediach społecznościowych, niosła za sobą piękne i pouczające przesłanie.

Profil Mateusza Damięckiego na Instagramie cieszy się zainteresowaniem ponad 166 tys. fanów, którzy bez wątpienia doceniają wartość publikowanych na jego łamach treści. Najlepszym tego dowodem jest choćby ich aktywność, przekładająca się na tysiące komentarzy, regularnie pojawiające się pod zdjęciami umieszczanymi przez aktora w sieci.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Mateusz Damięcki jako blondwłosa drag queen. "Czasami tolerancja nie wystarczy"

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości