Gwiazdy

"Szadź" wraca na ekrany. Maciej Stuhr: "Myślę, że ten 3. sezon to będzie petarda"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Maciej Stuhr wraca w zupełnie nowej odsłonie
Maciej Stuhr wraca w zupełnie nowej odsłonieDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Na tę wiadomość czekało wielu widzów - serial "Szadź" powraca z 3. sezonem. Odtwórca głównej roli, Maciej Stuhr, w Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, co zobaczymy w nadchodzącej części kultowej serii i jak się czuje w roli mordercy.

Maciej Stuhr o swojej roli w serialu "Szadź"

Aktor zaskoczył wszystkich fanów swojej dotychczasowej twórczości. Mroczna postać mordercy - Wolnickiego - zdobyła ogromne uznanie wśród widzów.

- Bycie mordercą jest wspaniałym zajęciem na potrzeby fikcji filmowej - mówił aktor. - Ja raczej konstruuję tę rolę na pewnym dystansie, minimalizmie i chłodzie emocjonalnym. Przez to jest to rola dość wdzięczna, bo właściwie niewiele się muszę gimnastykować - dodał.

3. sezon "Szadzi"

Fabuła nowych odcinków skupia się wokół wydarzeń rozgrywających się rok po próbie zamordowania Lilii i ucieczce Piotra. Wolnicki żyje w ukryciu w małej miejscowości. Dla lokalnych mieszkańców to tajemniczy nieznajomy, który stara się poukładać swoje życie na nowo. Jego mroczna natura nie daje jednak o sobie zapomnieć.

- Myślę, że ten 3. sezon to będzie petarda, nieskromnie powiem. Jest świetny scenariusz, mamy zupełnie nową aurę - wyznaje odtwórca głównej roli. - Mamy zupełnie nowe miejsce gdzie ta trzecia część się dzieje, mamy nowe postaci. Mamy fantastyczną obsadę w tej 3. części, bo do stałego grona dołączyli fantastyczni aktorzy: Magdalena Popławska, Jowita Budnik, Piotrek Trojan, czy Darek Chojnacki, czy Ola Skraba. Mamy naprawdę fajny team - wyliczał.

Maciej Stuhr w roli reżysera

Podczas festiwalu Dwa Brzegi prezentowany był pełnometrażowy debiut reżyserski Macieja Stuhra. Jak się okazuje, artysta spełnił się w roli reżysera również na planie "Szadzi".

- Dlatego jestem taki podekscytowany, bo też skosztowałem czegoś nowego. Podzieliliśmy się z Anią Kazejak, która jest głównym, prowadzącym reżyserem tego serialu. Podzieliliśmy się wątkami. Ja chciałem uniknąć sytuacji w której miałbym reżyserować Macieja Stuhra, bo jego się bardzo ciężko reżyseruje. Ja chciałem uniknąć tego upokarzającego zajęcia - żartował aktor.

Jak Maciej Stuhr wspomina swój występ na scenie ze Stingiem? Dowiecie się oglądając materiał wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości