Gwiazdy

Scena DDTVN: Piotr Rubik i Marta Moszczyńska - "Most dwojga serc". Dzisiaj premiera nowej płyty muzyka

Gwiazdy

Piotr Rubik to polski kompozytor, producent muzyczny, dyrygent oraz wokalista. Na scenie Dzień Dobry TVN, wraz z Martą Moszczyńską, wykonał utwór "Most dwojga serc". Piosenkę można znaleźć na najnowszej płycie Piotra Rubika zatytułowanej "Moja historia". Album ukazał się na rynku dzisiaj, 11 października 2019 r.

Piotr Rubik od dziecka kształcił się jako wiolonczelista, najpierw w Podstawowej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, potem w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

>>> Zobacz także:

   Kariera Piotra Rubika

   Jako wiolonczelista Rubik współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami, m.in. Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales i Sinfonia Varsovia.

   Od dziecka wiedział, że jego główną pasją jest kompozycja. Na swojej artystycznej drodze współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami, pisząc dla nich utwory, akompaniując jako pianista, czy prowadząc koncerty jako dyrygent.

   Jako producent muzyczny zrealizował przeszło 30 albumów, m.in. dla Michała Bajora czy Małgorzaty Walewskiej. Jego pierwszym dużym przebojem był "Dotyk" śpiewany przez Edytę Górniak. Piotr Rubik pisze również muzykę filmową. Jego utwory promowały duże, polskie produkcje filmowe takie, jak "Quo vadis" czy "Zemsta".

   Jednak największą popularność przyniosły mu wielkie formy wokalno-instrumentalne, takie jak oratoria "Tu es Petrus" czy "Psałterz wrześniowy". Przeboje z tych dzieł – "Niech mówią, że to nie jest miłość" i "Psalm dla ciebie" przez wiele tygodni utrzymywały się na szczytach list przebojów. Płyty Piotra Rubika sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy.

   Kompozytor jest laureatem wielu nagród, m.in. otrzymał Wiktora (2006 r.), Telekamerę (2007 r.) i Różę Gali (2007 r.).

   Piotr Rubik udziela się również w popularnych programach telewizyjnych. Wraz ze swoją drużyną "Klika Rubika" wygrał pierwszą, polską edycję programu TVN, "Mali Giganci".

   Najnowsza płyta - "Moja historia"

   "Moja historia" to wyjątkowy album z największymi przebojami Piotra Rubika, w zupełnie nowych aranżacjach, ze znakomitymi solistami i wspaniałymi muzykami. Książeczka do krążka ilustrowana jest zdjęciami z prywatnego archiwum muzyka.

   To płyta live zarejestrowana podczas koncertu w Bratysławie, który odbył się 15 grudnia 2018 roku. Tego wieczora jedyny w swoim rodzaju kompozytor i dyrygent, wraz ze swoimi wybitnymi muzykami i wspaniałymi wokalistami, zaprezentowali przekrój bogatej twórczości artysty. W repertuarze tego koncertu znalazły się m.in. takie utwory jak "Psalm dla Ciebie", "Zdumienie", "Chciałbym", "Most dwojga serc", "Psalm kochania" oraz "Niech mówią, że to nie jest miłość". Każdy z nich ma swoją historię. Swoje historie mają również pozostałe kompozycje. Wszystkimi Piotr Rubik podzielił się na tej płycie.

   Piotr Rubik - "Most dwojga serc" (tekst piosenki)

   Wiem, nie umiesz być niczyja.

   Wiem, tęsknota Cię zabija.

   Wiem, a jednak nie rozumiem.

   Chcę rozpalić tu ognisko.

   Chcę być z Tobą bardzo blisko.

   Chcę, a jednak wciąż nie umiem.

   Wybuduję most

   nad najszerszą z rwących rzek,

   abyś mogła przejść na mój brzeg.

   Wybuduję most

   z rozświetlonych słońcem chmur.

   Złączę morza szum z ciszą gór.

   Ja wiem, pozostać nie chcesz niczyj.

   Wiem, Twoja tęsknota krzyczy.

   Wiem, a jednak mi uciekasz.

   Ty chcesz niepokój swój pokonać.

   Chcesz naprawdę się przekonać.

   Chcesz, za długo jednak czekasz.

   Wybuduję most

   nad najszerszą z rwących rzek,

   abym mogła przejść na Twój brzeg.

   Wybuduję most

   z rozświetlonych słońcem chmur.

   Złączę morza szum z ciszą gór.

   Wybudujmy most.

   Niech już nic nie dzieli nas.

   Złączmy z nowym dniem przeszły czas.

   Wybudujmy most,

   co połączy światy dwa.

   Jednym jesteś Ty, a drugim ja.

   Wybudujmy most

   zapatrzeni w tęczę tęcz.

   Wybudujmy most Dwojga Serc.

   Wybudujmy most,

   co połączy z nocą dzień,

   z lodem ognia żar, z blaskiem cień.

   Wybuduję most, bo Kocham Cię.

   Autor: Bernadetta Jeleń

   Pozostałe wiadomości