Gwiazdy

Rodzeństwo w życiu i na ekranie. Paweł i Dorota Deląg o pracy na jednym planie zdjęciowym

Gwiazdy

Aktualizacja:

Burzliwa historia XIX wieku, miłość i mezalians, wszystko to znajdziemy w ukraińskim serialu "Kawa z kardamonem". Polski arystokrata Adam - w tej roli Paweł Deląg - zakochuje się w ubogiej Ukraince Annie. U jego boku pojawia się także serialowa siostra, w którą wciela się Dorota Deląg. Jak rodzeństwu współpracowało się na planie? Jak wyglądają ich prywatne relacje?

Rodzeństwo w życiu, rodzeństwo na ekranie

"Kawa z kardamonem" to serial opowiadający burzliwą historię z XIX wieku. Zdjęcia do kostiumowej produkcji powstały we Lwowie, a w obsadzie pojawili się także polscy aktorzy.

Paweł Deląg, który wcielił się w rolę polskiego arystokraty Adama, pełni na planie również funkcję producenta kreatywnego. Zaangażowany w swoją pracę pomagał ekipie dobrać obsadę. Jak przyznał, gdy ruszyły castingi, miał z tyłu głowy Dorotę. Wtedy pomyślał jednak, że sam fakt, że jego rodzona siostra miałaby zagrać także tę serialową, jest nieco niekomfortowy. Aktor zaprezentował więc producentom inne aktorki, jednak ostatecznie wybór i tak padł na Dorotę.

- Zostałam zaproszona do tego projektu i tak naprawdę wyrwana przez Pawła, przymuszona do tego, żeby zrobić zdjęcia próbne. Paweł jest w tym projekcie producentem kreatywnym i on cały czas czuwa nad wszystkim. Jak miałam pierwszy dzień zdjęciowy, bardzo trudne sceny do zagrania, cały czas robił podgląd, pokazywał. Jak było dobrze, to przychodził i potwierdzał, że to było fajne – wspomina Dorota Deląg.

Paweł Deląg i Dorota Deląg - życie prywatne

Dorota i Paweł to przykład rodzeństwa, które mimo różnicy wieku jest ze sobą bardzo zżyte. Śmieją się nawet, że są jak bliźniacy, którzy o wszystkim sobie mówią i zawsze pomogą. Wspólnie dyskutują o swoich życiowych wyborach i choć często nie mają czasu na spotkania, wiedzą, że zawsze, gdy coś się dzieje, są dla siebie. Paweł wyszedł nawet z inicjatywą wspólnych obiadów, by rodzina co jakiś czas zasiadła razem przy jednym stole i spędziła trochę czasu.

Wtedy jest dużo jedzenia, Paweł lubi jeść, więc ma być bogato, kolorowo, ma być zastawione. Potem mają być bezy, kawa i ma być wszystko zjedzone. Dba o nas

– mówi aktorka.

Szkolenia z autoprezentacji

Dorota zajmuje się także szkoleniami z autoprezentacji. Swoim podopiecznym pokazuje, jak się charyzmatycznie prezentować oraz dobrze wypaść przed kamerą. Jak przyznała, jest to umiejętność, która wymaga długiego treningu.

Autentyczność wynika z radości robienia rzeczy, które kocha się robić.

- To jest moje motto, które prowadzi mnie w moim życiu zawodowym od wielu lat - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Małgorzata Kożuchowska wyzywa Igę Świątek na pojedynek. Czy aktorka zagra ze słynną tenisistką?

Anja Antonowicz - polska aktorka, która robi karierę w niemieckim kinie. "Moim marzeniem jest znów zagrać w Polsce"

Aktor Marek Probosz poleciał do Stanów Zjednoczonych z biletem w jedną stronę. "Wybrałem wolność"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości