Gwiazdy

Koronawirus pokonał Jamesa Bonda. Premiera przesunięta. Kiedy film trafi do kin?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Twórcy nowego Bonda zdecydowali się na przesunięcie premiery filmu. Przyczyną jest rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus. Film "Nie czas umierać" (ang. "No Time to Die") w kinach pojawi się dopiero jesienią.

Przesunięcie premiery filmu "Nie czas umierać"

Po dokładnej analizie światowego rynku, producenci filmu o losach Jamesa Bonda postanowili przesunąć jego premierę. Skąd taka decyzja? Przyczyną jest rozprzestrzeniający się koronawirus.

Światowa premiera filmu miała się odbyć 31 marca w londyńskiej Royal Albert Hall, która mieści 5 tys. widzów. Ze względu na epidemię imprezy masowe nie są wskazane.

O zachowanie środków ostrożności i odroczenie światowej premiery 25. części kultowej serii o agencie 007 poprosili także autorzy największego bloga fanowskiego Bonda. W otwartym liście oznajmili, że firmy powinny "postawić zdrowie publiczne ponad ustalone harmonogramy".

Na oficjalnym profilu serii poinformowano, że brytyjska premiera została przełożona i odbędzie się 12 listopada , a amerykańska - 25 listopada. Szczegóły dotyczące premiery w innych krajach zostaną podane później.

Rynek filmowy traci zyski

Jak pasująca na całym świecie epidemia wpłynie na dochody w przemyśle filmowym? Według analityków możliwe, że dochody branży zmniejszą się nawet o 5 miliardów dolarów. Już teraz w miejscach, gdzie wirus najmocniej dał się we znaki, kina zostały zostały zamknięte.

James Bond nie jest jedynym filmem, który został przełożony z powodu epidemii. We Francji odsunięto w czasie m.in. premiery komedii "Miss" Rubena Alvesa oraz dramatu "Rocks" Sarah Gavron.

W departamentach Oise na północy oraz Morbihan na północnym zachodzie kraju prefektury ogłosiły zakaz zgromadzeń, co oznacza również zamknięcie wszystkich 44 kin (oferujących 145 ekranów)

- potwierdził AFP Marc-Olivier Sebbag z Narodowej Federacji Kina Francuskiego, która skupia około 2 tys. kin.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości