Gwiazdy

Gwiazdy i projektanci stworzyli wyjątkowe pluszaki w ramach akcji "Podaruj Misia". "Razem robimy coś dobrego"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Podaruj misia komuś, kogo kochasz
Podaruj misia komuś, kogo kochasz Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Już od 17 lat trwa świąteczna akcja dobroczynna "Podaruj Misia". Gwiazdy i projektanci tworzą niezwykłe pluszaki, a dochód z ich sprzedaży zostaje przeznaczony na rzecz Fundacji TVN. Jak wyglądają tegoroczne misie? Jaka wiąże się z nimi historia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli wyjątkowi goście.

"Podaruj Misia" - 17. edycja akcji

W tym roku w inicjatywie Fundacji TVN wzięły udział cztery duety: Dawid Woliński i Agnieszka Dygant, Gosia Baczyńska i Magdalena Cielecka, Robert Czerwik i Anita Werner oraz Rodrigo De La Garza i Filip Chajzer.

Baczyńska i Cielecka zaprojektowały misię Magdę.

- Ma błękitne oczy, bardzo mi na tym zależało. Jest taka słodka, ale mały rozbójnik, bo ma różowy języczek. Magda jest dziewczyną z charakterem i taka też jest ta misia - powiedziała Gosia Baczyńska.

Anita Werner i Robert Czerwik są autorami misi Anity. Prowadząca "Faktów" opowiedziała o ważnym przesłaniu uroczego pluszaka.

- Ma ten motyw anielski w postaci pięknych, złotych skrzydeł z tyłu. Ja bardzo chciałam, żeby to był taki miś, który będzie zwiastunem dobrych wiadomości, który będzie się kojarzył z pokojem. Tak dużo w "Faktach" mówimy ostatnio o niepokoju i braku bezpieczeństwa. Chciałam, żeby ta misia miała taką pokojową energię. Jest przepięknie ubrana. Trochę oficjalnie i trochę kobieco. Robert fantastycznie zadbał o te szczegóły wszystkie - przyznała Anita.

- Na pierwszym spotkaniu była solidna burza mózgów - dodał Robert Czerwik. - To było piękne, że Anita walczyła o swoją stronę, ja o swoją. W efekcie wyszło coś bardzo uroczego i słodkiego - dodał projektant.

Gwiazdy o akcji "Podaruj Misia"

Rodrigo De La Garza przygotował misia we współpracy z prowadzącym Dzień Dobry TVN Filipem Chajzerem.

- Jestem z Meksyku i tam mieszkając, miałem takiego pluszaka. Czułem się samotny, więc chciałem mieć takiego przyjaciela. Dlatego projektując misia, chciałem, żeby trochę przypominał tamtego. Jest tutaj troszeczkę coś z ciebie, Filip, troszkę z tego misia z dzieciństwa. Bardzo się cieszę, że pomagamy Fundacji TVN. Myślę, że w ogóle ludzie są najlepsi wtedy, kiedy pomagają innym - podkreślił Rodrigo De La Garza.

Z kolei Dawid Woliński i Agnieszka Dygant przygotowali iście świąteczną misę Agę.

- Jest mała, figlarna. Ja chciałem mieć niekudłatego misia i mi się udało. Chciałem, żeby miś był bardzo świąteczny, niósł w sobie tę energię świąt, miłości i cudowności, dlatego ta czerwień, dlatego ta kokarda - powiedział Dawid Woliński.

Anita Werner była zaszczycona, kiedy odebrała od Fundacji TVN telefon z propozycją współpracy przy inicjatywie "Podaruj Misia".

- Piękno tej akcji polega na tym, że my się wszyscy razem spotykamy raz w roku. To zawsze piękny czas. Razem robimy coś dobrego, a razem z nami dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce, którzy później te misie kupią. Z tego całego dobra powstanie kawałek Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. To jest fantastyczne. Idą święta, jest piękna energia - stwierdziła dziennikarka.

Akcja "Podaruj misia" - gdzie można kupić pluszaki?

Akcja "Podaruj Misia" wystartowała 1 grudnia. Pluszaki można kupić w sieci sklepów Rossmann. W tym roku celem zbiórki będzie wsparcie budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. Każdy może pomóc. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7356 (koszt 3,69 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości