Gwiazdy

17. edycja akcji "Podaruj Misia". "To jest niezwykłe, że przez tyle lat pomagają"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
To już 17. edycja akcji "Podaruj misia"
To już 17. edycja akcji "Podaruj misia"Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Już po raz 17. Fundacja TVN rozpoczęła akcję "Podaruj Misia". Kupując świątecznego pluszaka, możemy nie tylko sprawić przyjemność obdarowywanej osobie, ale przede wszystkim nieść pomoc. Dochód ze sprzedaży misiów jest przekazywany na cele charytatywne. Gwiazdy i widzowie naszej stacji chętnie wspierają dobroczynną inicjatywę, o czym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

"Podaruj Misia"

W kawiarence Dzień Dobry TVN pojawili się znani dziennikarze TVN - Monika Olejnik, Piotr Marciniak i Olivier Janiak. W rozmowie z Marcinem Sawickim i Kingą Burzyńską podkreślili, jak wielką moc ma akcja "Podaruj Misia".

- Najlepsze jest to, że to już jest 17 lat, czyli nasze misie w przyszłym roku będą pełnoletnie - powiedziała Monika Olejnik. - To jest niezwykłe, że przez tyle lat misie pomagają dzieciom, młodzieży, tym wszystkim, którzy potrzebują pomocy. Misie są cudowne, bo mogą być dla żony, mamy, taty, dla dzieci, dziadków - dodała.

Piotr Marciniak nie mógł się zdecydować, który miś najbardziej mu się podoba.

- Właściwie każdy miś jest moim ulubieńcem. (...) To jest taka tradycja, że miś jest zaprojektowany przez prawdziwego projektanta i przez kogoś znanego i lubianego przez państwa, kto dał temu misiowi imię - wyjaśnił Marciniak.

W tym roku pluszaki tworzyli w duetach: Anita Werner i Robert Czerwik, Magdalena Cielecka i Gosia Baczyńska, Filip Chajzer i Rodrigo De La Garza oraz Agnieszka Dygant i Dawid Woliński.

Dobroczynna akcja "Podaruj Misia"

Kawiarenkę Dzień Dobry TVN odwiedzili również widzowie naszego programu, który wspierają charytatywną akcję.

- Pomagam po raz 17. z potrzeby serca. Wnuczka się urodziła i rok po tym ruszyła akcja. Tak już jest tradycyjnie - powiedział jeden z widzów.

Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN, jest wdzięczna, że z roku na rok przybywa chętnych do pomocy.

- Cel jest rzeczywiście szczytny, czyli Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - podkreśliła. - Planujemy, że uda nam się skończyć budowę pod koniec 2023 roku. W 2024 roku planujemy otwarcie, miejmy nadzieję, że to się wszystko uda. Dlatego ciągle apeluję, by wspierać Fundację TVN, wysyłać SMS-y, kupować misie - dodała Kolenda-Zaleska.

Misie, które mają moc pomagania
Misie, które mają moc pomagania Źródło: Dzień Dobry TVN

Akcja "Podaruj Misia" wystartowała 1 grudnia. Pluszaki można kupić w sieci sklepów Rossmann. W tym roku celem zbiórki będzie wsparcie budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. Każdy może pomóc. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7356 (koszt 3,69 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości