Gwiazdy

Piotr Czaykowski padł ofiarą molestowania. "Rzadko się o tym mówi w kontekście męskiego modelingu"

Gwiazdy

Piotr Czaykowski odważył się na przełomowe wyznanie. Jak twierdzi w swojej książce biograficznej, padł ofiarą molestowania. Miał się tego dopuścić bardzo wpływowy mężczyzna, dyrektor jednego z włoskich domów mody.

Piotr Czaykowski był molestowany

Świat modelingu, choć pełen jest blichtru, to jednak ma też swoje mroczne strony. Przekonał się o tym Piotr Czaykowski, znany model, który od lat pracuje w tej branży.

- O ile bardzo często słyszymy w branży show-biznesowej, modowej, że zdarzają się sytuacje naruszenia intymności modelki, czyli mówiąc wprost do molestowania, to o takich przypadkach w świecie męskiego modelingu już nieczęsto słyszymy. A to się dzieje - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska w Dzień Dobry TVN.

Piotr w swojej książce biograficznej pt. "Backstage. Kulisy męskiego top modelingu" napisał o przykrej sytuacji, której doświadczył przed laty. Padł ofiarą molestowania. Podobno dyrektor pewnego włoskiego domu mody posunął się o krok, a właściwie o dotyk za daleko.

- Piotr nazywa to wprost molestowaniem. Przy czym zaznacza też, że wchodząc w świat mody, trzeba być przygotowanym na to, że ta granica jest bardzo cienka. Model, modelka, są bardzo często dotykami, ubierani przez kreatorów mody, co nie oznacza, że należy się godzić na ich przekraczanie - podkreśliła reporterka Dzień Dobry TVN.

Kim jest Piotr Czaykowski?

Piotr Czaykowski jest popularnym modelem, a karierę w świecie mody rozpoczął tuż po studiach magisterskich. Ma doświadczenie zarówno w sesjach zdjęciowych, jak i na wybiegu. Współpracował z prestiżowymi markami, takimi jak Giorgio Armani, Dolce&Gabbana, Tod's oraz Roccabarocco. Był twarzą wielu kampanii reklamowych.

W show-biznesie zdobył popularność dzięki udziałowi w drugiej edycji programu "Azja Express", w którym był w parze z Michałem Pirógiem - swoim wieloletnim przyjacielem. Czaykowski cieszy się sporą popularnością w mediach społecznościowych, ma również duże grono fanów. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 125 tysięcy osób.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości