Gwiazdy

Pink o macierzyństwie i duecie z córką. "Najtrudniejsze dla pracującej matki jest poczucie winy"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Pink ma za sobą wyjątkowo trudne przeżycia: poronienie, przedawkowanie narkotyków, alkoholizm. To outsiderka, która w muzycznym mainstreamie odnalazła swoje miejsce. Na czym polega fenomen tej wokalistki? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz Hirek Wrona.

Pink - trudne dzieciństwo

Alecia Beth Moore - bo tak naprawdę brzmi imię i nazwisko wokalistki - przychodzi na świat 6 września 1979 roku w małym miasteczku Doylestown w Pennsylvanii. Jej rodzice - pielęgniarka i agent ubezpieczeniowy - rozwodzą się, gdy ma dziesięć lat. Świat wkraczającej w trudny wiek Alecii wali się z dnia na dzień, a dziecięca trauma kładzie się cieniem na całe jej dorosłe życie.

Choć muzyka okazała się dla niej wentylem bezpieczeństwa, to w klubach, w których śpiewa, alkohol leje się strumieniami. Jako piętnastolatka jest już poważnie uzależniona od alkoholu. Pojawiają się narkotyki. Mając szesnaście lat przedawkowuje, udaje się ją odratować. Jej ówczesna przyjaciółka, Stacey Coffey, nie ma tyle szczęścia.

Kolejny czarny punkt w biografii przyszłej gwiazdy: w wieku siedemnastu lat straci dziecko. W późniejszych wywiadach mówi, że była przekonana, że jej ciało jej nienawidzi. W kolejnych latach wokalistka kilkukrotnie poroni. Ze swoim bólem robi to, co potrafi najlepiej - przemienia go w muzykę. O trudnej drodze do macierzyństwa i samoakceptacji śpiewa w piosence "Happy", która trafiła na jej najnowszą płytę "Hurt 2B Human".

- Singiel z mojej nowej płyty jest historią mojego życia, którą musiałam opowiedzieć w trzy minuty. Napisałam część tekstu, pierwsze wersy refrenu to słowa mojego taty, które powtarzał mi, gdy byłam mała: „nie patrz w przeszłość, tylko idź do przodu i rób swoje” - wyjawia piosenkarka. Ta piosenka jest pewnego rodzaju przesłaniem dla mojej córki Willow i to jest sedno - podkreśla.

Pink - mąż, dzieci, separacja

Pink znalazła szczęście u boku Careya Harta, zawodnika freestyle’u motocrossowego. Para pobiera się na Kostaryce w 2006 roku, lecz w 2008 wnoszą o separację. Ostatecznie małżonkowie wracają do siebie rok później.

W 2011 roku na świat przychodzi jej pierwsze dziecko, córka Willow Sage Hart, która gościnnie pojawia się w piosence "Cover Me In Sunshine" wydanej w lutym 2021 roku. Pink jest również mamą 5-letniego Jamesona Moona.

- Moja córka jest bardzo zadowolona z tej piosenki, zawsze uwielbiała śpiewać, ale to nie jest jej droga, pewnego dnia jak pracowałam i nagrywałam, weszła i zapytała, czy może zaśpiewać, weszła i zaśpiewałyśmy, a potem poszła popływać – mówi gwiazda, zdradzając kulisy jej duetu z córką. Tak właśnie jest z jej podejściem do śpiewania.

Pink łączy oszałamiającą karierę z wychowywaniem dwójki dzieci. Jak przyznaje, nie jest to łatwe zadanie.

- Najtrudniejszą rzeczą dla każdej pracującej mamy jest poczucie winy, że nie jest obecna wystarczająco, że nie robi wszystkiego wystarczająco dobrze mówi gwiazda. - Dla mnie najtrudniejsze jest robić swoje, kiedy moje dzieci chorują - zwierza się.

Historia kariery Pink

Dziś jest normalne, że gwiazdy muzyki pop otwarcie mówią o swoich problemach - depresji, uzależnieniach, lękach. Jednak kiedy na scenę wchodzi Pink, w show biznesie króluje ugrzeczniona do bólu Britney Spears, która właśnie promuje album "Ooops... I did it again" i zapewnia w wywiadach, że dziewicą pozostanie aż do ślubu.

Pink w tym momencie była jak detoks. Publiczność kupiła to od razu. Gwiazda swoje trudne doświadczenia przekuła w sukces w przeciwieństwie do kolegów po fachu, dla których kariera okazała się równią pochyłą prowadzącą wprost do świata narkotyków i alkoholu.

Hirek Wrona o fenomenie Pink

Hirek Wrona zwraca uwagę na inspiracje i konsekwentną ścieżkę kariery Pink, dopatrując się wpływów Madonny i Janis Joplin. Dziennikarz muzyczny zauważa również, że piosenkarka nieustannie stara się być na bieżąco, co bezpośrednio przekłada się na jej popularność.

- Ona śledzi cały czas, co się dzieje na rynku, podgląda jakie trendy dominują aktualnie, czego ludzie słuchają - zaznacza Hirek Wrona w Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz wideo: P!nk – buntowniczka, żona matka

Zobacz też:

Tylko u nas! Jan Kliment nowym jurorem "Mam Talent!". "Trzymajcie kciuki"

Autor kontrowersyjnego wywiadu z księżną Dianą przeprosił jej synów. "Nie było moją intencją, by w jakikolwiek sposób zaszkodzić Dianie"

Stewardesy - perfekcyjny uśmiech i smutna prawda. "Po locie pilot dwuznacznie sapał mi do słuchawki"

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości