Gwiazdy

Nie żyje perkusista The Rolling Stones. Miał 80 lat

Gwiazdy

Aktualizacja:

Nie żyje Charlie Watts, perkusista zespołu Rolling Stones – przekazała agencja Reuters i AFP. Muzyk miał 80 lat. Kilka tygodni temu przeszedł operację serca.

Nie żyje Charlie Watts - perkusista The Rolling Stones

Media obiegła smutna wiadomość. W wieku 80 lat zmarł Charlie Watts perkusista grupy The Rolling Stones. Muzyk grał w zespole od 1963 roku. Według informacji przekazanych przez BBC, kilka tygodni temu przechodził operację serca.

Po zabiegu personel medyczny zalecał artyście odpoczynek i regenerację. Lekarze uznali więc, że muzyk nie powinien brać udziału w trasie The Rolling Stones, gdyż najbliższy koncert zaplanowany był na 26 września. Członkowie zespołu planowali więc zagrać z perkusistą dopiero na 60-lecie zespołu, który przypada na rok 2022. Wtedy też "Stonesi" chcieli wydać pierwszy po 17. latach album z nowymi utworami.

Charlie Watts - jeden z najlepszych perkusistów rockowych

Charlie Watts był brytyjskim muzykiem rockowym, który w 2007 roku został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazin. Od lat 60. XX wieku współpracował z zespołem The Rolling Stones, w którym grał na perkusji. Mimo że krążyło wiele legend na temat członków grupy, to właśnie Charlie uważany był za najspokojniejszego artystę, który nie podzielał z Jaggerem i Richardsem zamiłowania do używek . Ponadto, Watts współpracował także z innymi muzykami, takimi jak m.in. Jim Keltner, Dave Green, Anthony Kerr, Brian Lemon, Luis Jardim, Peter King, Julian Arguelles, Henry Lowther, Gerard Presencer czy Mark Nightingale.

Poza muzyką interesował się także grafiką – pracował w firmie wydawniczej, a także był pasjonatem hippiki. Kilka razy uczestniczył nawet w aukcjach koni w Janowie Podlaskim.

Zobacz wideo: Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones

Zobacz także:

Zuzanna Bijoch komentuje zmiany w świecie mody: "Promowanie nierealnych kanonów piękna nam szkodzi"

Polak na liście "Vogue'a" wyróżniającej niezależnych, młodych projektantów. "Będzie o nim głośno"

Karol i Laura ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" są małżeństwem? Fani dostrzegli obrączkę

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości