Martyna Wojciechowska obchodzi drugie urodziny fundacji Unaweza: "Jak świętować, to z przytupem"

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska
Źródło: Tomasz Urbanek/East News
Martyna Wojciechowska pochwaliła się na Instagramie, że jej fundacja Unaweza obchodzi drugie urodziny. Dodała też zdjęcie ze swoją córką. Świętując rocznicę dziennikarka i podróżniczka zaapelowała do internautów o wsparcie szczytnego celu.

Martyna Wojciechowska pomaga kobietom

Martyna Wojciechowska znana jest ze swoich wypraw podczas realizacji programu "Kobieta na krańcu świata". W 2019 roku spełniła swoje marzenie i założyła fundację Unaweza, której celem jest, jak możemy przeczytać na jej stronie internetowej, pomoc kobietom przez "wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych", czyli dostęp do edukacji czy opieki medycznej.

Fundacja pomogła już między innymi współfinansować budowę domu dla dzieci dotkniętych albinizmem w Tanzanii. Także dzięki jej działaniom maluchy mieszkające na wysypisku śmieci w Meksyku otrzymują wyprawki szkolne. Niedługo w Polsce rozpocznie się budowa domu dla nieletnich i usamodzielniających się matek. 28 września 2021 roku Martyna Wojciechowska przypomniała na Instagramie, że fundacja skończyła już dwa lata.

Fundacja Unaweza ma 2 lata

Martyna Wojciechowska długo marzyła o założeniu swojej fundacji, by wspierać najuboższych. Jednak, jak powtarza, niemożliwe nie istnieje.

Jak świętować urodziny to z przytupem, prawda? Czyli SPEŁNIAĆ MARZENIA i czynić jeszcze więcej dobra! A dzisiaj jest do tego idealna okazja! Właśnie jako FUNDACJA UNAWEZA skończyliśmy dwa lata i jak przystało na dzieciaka wierzymy, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE i wszystkie, nawet te najbardziej szalone marzenia można spełniać!
-
napisała dziennikarka.

Zaapelowała jednocześnie do swoich obserwujących o pomoc przy zbieraniu pieniędzy na fundację. Jej kolejnym celem jest wybudowanie "serca" domu Tanzanii, czyli miejsca spotkań jedności.

- Nasze Dzieciaki przez wiele lat były wykluczane i na marginesie społeczeństwa. A to cudowne osoby, które rozwinęły szeroko swoje skrzydła, kiedy otrzymały odpowiednie wsparcie i zrozumienie. Ludzie często od nich uciekali, odwracali wzrok. To miejsce, które budujemy, ma szansę stać się przestrzenią, która połączy te dwa światy. Światy, które przez wiele lat się wykluczały, bo nie miały szansy się poznać – tłumaczyła podróżniczka. Jak dodała, chce świata, w którym określenie „ludzie duchy” przestanie istnieć, a polowania na ludzi z albinizmem nie będą urządzane.

Internauci byli poruszeni jej postem. "Mam 10 zł i wiem, na co wydam", "Jesteś wielka" czy "Razem możemy więcej" - czytamy w komentarzach.

Martyna Wojciechowska ambasadorką akcji #PieknoBezFiltra. Zobacz video:

Martyna Wojciechowska ambasadorką akcji #PieknoBezFiltra
Źródło: x-news

Zobacz także:

Autor: Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości