Gwiazdy

Dramatyczny apel Mariusza Czajki. Pogrążony w żałobie aktor nie ma za co pochować matki

Gwiazdy

Tomasz Urbanek/East News

Mariusz Czajka wystosował poruszający apel. - Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy – napisał aktor, który znalazł się w bardzo złej sytuacji finansowej.

Mariusz Czajka oświadczył publicznie, że pandemia koronawirusa poważnie dała się mu we znaki: stracił pracę i ma kłopoty finansowe. Okazuje się, że aktor, który od 1976 r. występuje na scenie, nie ma teraz za co pochować mamę, która zmarła 14 stycznia 2021 roku w wieku 81 lat . Dlatego poprosił internautów o wsparcie finansowe.

Mariusz Czajka: "Mam same długi i nie mam skąd pożyczyć"

Aktor zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy na Pomagam.pl, by zorganizować pochówek ukochanej rodzicielce.

- Aby pochować mamę, muszę mieć 12 tys. zł. ZUS zwraca 4 tys. zł, a 8 tys. zł muszę dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię koronawirusa od marca 2020 do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy. Mama miała emeryturę nauczycielską 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy, bo nie mam tego, za co zrobić — napisał aktor.

- Od państwa dostałem 1800 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2000 zł z ZUS i to wszystko na te 10 mies. bezrobocia – dodał.

Cel zbiórki został wyznaczony na 15 tys. złotych. Aktor poinformował, że jeśli kwota przekroczy ten próg, to postawi rodzicom większą płytę nagrobną oraz wystartuje z nowym projektem, by móc w końcu normalnie zarabiać. W tym momencie (19 stycznia, 9:20) kwota zbiórki wynosi już ponad 34 tys. złotych.

Krystyna Czajka - mama aktora

Aktor w zamieszczonym oświadczeniu poinformował, że jego mama zmarła po długotrwałej chorobie. – Odeszła we śnie – napisał. Była nauczycielką języka polskiego, która na przestrzeni 35 lat wykształciła wiele pokoleń Polaków. Udzielała również korepetycji z gramatyki i ortografii. Aktor przyznał też, że jego mama uwielbiała teatr. Po śmierci męża Zenona samotnie wychowywała syna.

Mariusz Czajka jest aktorem, który stworzył ponad 100 postaci w teatrze, telewizji, filmie i dubbingu. Pod koniec lat 90. prowadził program "Maraton uśmiechu" w TVN.

Zobacz wideo: Mariusz Czajka – teatr daje mu siłę

Zobacz też:

Polska dostanie mniej szczepionek przeciwko COVID-19. Dlaczego?

Phil Spector nie żyje. Słynny producent muzyczny zmarł w więzieniu, w którym odsiadywał karę za morderstwo

Tragiczny finał morsowania. Nie żyje mężczyzna

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: pomagam.pl

Pozostałe wiadomości