Gwiazdy

Mariusz Czajka - aktor o najważniejszym wyzwaniu w życiu: "Musiałem się zaopiekować mamą"

Gwiazdy

Mariusz Czajka - aktor o najważniejszym wyzwaniu w życiu: "Musiałem się zaopiekować mamą"

O tym, jak ważne jest zajęcie się starszym, schorowanym rodzicem dziś w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział aktor Mariusz Czajka. 

Mariusz Czajka na jakiś czas porzucił swój dom pod Warszawą i zamieszkał w 40-metrowym mieszkaniu na Mokotowie. Decyzję podjął ze względu na swoją schorowaną mamę, która wymagała pomocy.

Przeprowadzka do mamy - trudna decyzja?

Wiele dzieci zostawia na stare lata swoich rodziców i postępuje obojętnie. Mariusz Czajka przyznał, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji, każdego z nas czeka kiedyś podobny los.

Nie zastanawiałem się nad tym, po prostu decyzja zapadła w sekundę. Wziąłem plecaczek i przyjechałem do domu.

- przyznał aktor. 

Jak pogodzić życie prywatne z opieką nad mamą?

Aktor jest najbliższą osobą dla mamy. Pani Krystyna Czajka ma tylko jedno dziecko, jej mąż natomiast zmarł na raka, kiedy Mariusz miał 9 lat.

Mama aktorka ma problemy z poruszaniem się, zaawansowaną chorobę Parkinsona oraz nadciśnienie. Kiedy okazało się, że kobieta nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, aktor bez wahania postanowił zamieszkać z mamą. Do pomocy przyłączyli się także sąsiedzi, pani Ania i Ola.

Gdyby nie ci ludzi, ja nie byłbym w stanie wychodzić z domu, pracować. Jest też pani Monika z opieki społecznej, która wychodzi z mamą na spacer i do sklepu.

Zobacz też: 


Co sądzisz o tym artykule?
61
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0