Gwiazdy

Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła, ile przytyła w ciąży. "Kończyłam jeść, kiedy kładłam się spać". Jak gwiazda zrzuciła zbędne kilogramy?

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek-Majdan zawalczyła o swoją sylwetkę i zdrowie. Gwiazda w ostatniej ciąży przytyła kilkadziesiąt kilogramów. Dzięki pomocy specjalistów, udało się jej odzyskać dawną formę. O tym, jak zmienić swoje życie i od czego zacząć, Małgosia opowiada w programie "Rozenek cudnie chudnie".

Małgorzata Rozenek-Majdan - ile przytyła w ciąży?

Z najnowszego programu TVN Style poświęconego metamorfozie prowadzącej "Projekt Lady", dowiadujemy się nie tylko, jak dba o siebie po urodzeniu synka, ale także ile ważyła przed i po ciąży.

- Zaszłam w ciążę i ważyłam 54 kg, a w dzień, w którym jechałam do porodu - 82 kg. (...) Okres ciąży był czasem, kiedy nic innego nie miało znaczenia, tylko on i mój apetyt. Kiedy budziłam się rano, to zaczynałam jeść w łóżku, a kończyłam jeść, kiedy kładłam się spać - powiedziała gwiazda.

- Przestałam wchodzić w jakiekolwiek ubrania, nie tylko przez powiększający się brzuch, ale przez powiększające się wszystko. Wiedziałam, że schudnę, ale ważne było dla mnie, żeby to zrobić mądrze - dodała.

Jak schudła Małgorzata Rozenek-Majdan?

Co robić, by po porodzie uzyskać dobrą formę bez efektu jo-jo? Jak mądrze korzystać z diet? Do jakich specjalistów udać się po poradę? Małgorzata Rozenek-Majdan przeszła długą drogę, by osiągnąć swój cel. Jak sama wielokrotnie podkreślała, chce zawalczyć o szczupłą sylwetkę, ale tak, by nie odbiło się to na jej zdrowiu.

- Małgosia je cztery posiłki dziennie, początkowo była skłonna do trzech, ale sama zauważyła, że trudno jej utrzymać regularność tych posiłków i doprowadza się do wilczego głodu, zjadając większe porcje wieczorem - powiedziała dietetyczka Ludmiła Podgórska, która wzięła pod swoje skrzydła Perfekcyjną panią domu.

Sama dieta to dobry początek zmian. Małgosia ostatni raz na siłowni była kilkanaście miesięcy temu. Przyszedł czas na wielki powrót.

- Musimy zrobić wszystko powoli. Treningi, które miałyśmy kiedyś były mocne. Skupimy się teraz na mięśniach głębokich. Dodatkowo będziesz sobie spacerowała. Zresztą karmiąc też spalamy kalorie - powiedziała trenerka personalna gwiazdy, Lidia Wierzbowska.

- Aktywujemy współpracę między mięśniami poprzecznymi brzucha, mięśniami dna miednicy, kręgosłupa i uczymy się oddechu, który nam się zmienia w ciąży - dodała.

Małgorzata Rozenek-Majdan odstawiła alkohol

Gwiazda nie tylko zmotywowała się do regularnego i zdrowego odżywiania, ale odstawiła także alkohol, słodycze i mięso.

- Najłatwiej było odstawić mi alkohol i mięso, bo ponad 2 lata temu przestawiliśmy się całą rodziną na dietę bezmięsną, ale najtrudniej było mi zrezygnować z cukru - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan w rozmowie z Agatą Młynarską w ramach cyklu #AGATASIĘKRĘCI.

- Obecnie nie ma uznanej, zdrowej dawki alkoholu. Żeby przyjąć tyle antyoksydantów wina, które działają na nas zdrowotnie, trzeba by wypić wiele litrów tego trunku - dodała Ludmiła Podgórska.

Alkohol wrogiem odchudzania? Małgorzata Rozenek-Majdan nie miała z tym problemu:

Małgorzata Rozenek-Majdan i medycyna estetyczna

W programie "Rozenek cudnie chudnie" dowiadujemy się także, z jakich zabiegów korzysta gwiazda, by przywrócić dawny wygląd.

- Zaczniemy od drenażu limfatycznego, to metoda masażu uciskowego, który pomaga odprowadzić limfę i wspomaga krążenie wrotne. Redukuje obrzęki, zastoje wodnawe - kobiety po ciąży mają takie skłonności. Dodatkowo wspomaga kondycję skóry - powiedziała dr Marta Błażewicz, która jest lekarzem medycyny estetycznej.

- Czuję się lżej, bo są lżejsze stopy, a przede wszystkim łydki. Obrzęki, które miałam, po prostu zniknęły - podsumowała zabieg Małgosia.

"Rozenek cudnie chudnie" - o czym jest program?

"Rozenek cudnie chudnie" pokazuje, jak Małgorzata Rozenek-Majdan odzyskuje formę po upragnionej ciąży. Widzowie mają okazję asystować gwieździe w codziennych zmaganiach ze zrzucaniem zbędnych kilogramów. W każdym odcinku znajduje się moc porad i przepisów. Dzięki programowi można się też przekonać, że powrót do formy to bardzo długa i niełatwa droga.

- Nie rozmawiamy o tym, jak zgubić masę ciała, ale jak zdrowo żyć, jak zmienić swoje niezdrowe i nieprawidłowe nawyki - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan Agacie Młynarskiej.

- Miałam 42 lata jak urodziłam trzeciego syna i wiem że on będzie mnie i mojego męża potrzebował w rewelacyjnej formie przez kolejne 20 lat życia - dodała.

Zmagania Małgorzaty Rozenek-Majdan w walce o zgrabną figurę po ciąży, oglądać możecie w serwisie

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości