Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska świętuje milion obserwatorów niezwykłą akcją charytatywną. „Ten milion okrągły zamienimy na okrągły milion złotych” Komu chce pomóc?

Gwiazdy

Z powodu zamknięcia szkół w całym kraju wielu uczniów znalazło się w trudnej sytuacji. Znaczna część dzieci nie może uczestniczyć w zajęciach online, ponieważ nie ma dostępu do odpowiedniego sprzętu. Małgorzata Kożuchowska zorganizowała akcję, której celem jest pomóc dzieciom z najuboższych rodzin w zdalnej nauce. W programie opowiedziała o szczegółach zbiórki.

Charytatywna akcja Małgorzaty Kożuchowskiej

Kilka dni temu na Instagramie Małgorzaty Kożuchowskiej pojawił się milionowy obserwator. Z tej okazji gwiazdy z reguły przygotowują jakąś niespodziankę. Czasami jest to zdjęcie, kiedy indzie wyzwanie. Aktorka przyznaje, że długo myślała nad tym, jak wykorzystać przekroczony próg do czegoś dobrego. Postanowiła, że zorganizuje akcję pomocy dzieciom z najuboższych rodzin.

Rozpoczynam niniejszym akcję #milionnamilion. Co to znaczy? Zakładam zbiórkę na siepomaga.pl. Liczę na was bardzo! Za ten milion kupujemy laptopy i komputery dla dzieci z najuboższych rodzin, czyli dla tych, którzy nie mają możliwości prowadzenia w 100% nauki online

- powiedziała w opublikowanym na Instagramie wideo.

Jak zauważyła, wpłaty nie muszą opiewać na wielkie sumy. Wystarczy, że każdy z jej obserwatorów przekaże złotówkę i uzbiera się piękna kwota. Aktorka dodała, że dzieci i młodzież nie mogą być ofiarami sytuacji, w której się znaleźliśmy. Edukacja, także ta w zakresie emocji, jest bowiem bardzo ważna.

Wierzę, w to, że w momencie gdy ktoś uzyskuje pomoc, sam się uwrażliwia i kiedyś, kiedy będzie taka potrzeba sam z tą pomocą wróci

- oznajmiła.

Raport o biedzie

Obecna sytuacja zwróciła uwagę na problem biedy w Polsce. Gwiazda odniosła się do danych pochodzących z Raportu o biedzie, zgodnie z którym blisko pół miliona dzieci żyje w skrajnym ubóstwie.

Kiedy to sobie wyobrazimy jest to liczba przerażająca. Cały czas bierzemy odpowiedzialność za edukację tych najmłodszych pokoleń i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby im tę edukację umożliwić, ponieważ wiadomo, że w ich rękach jest też nasza przyszłość

– powiedziała aktorka.

#milionnamilion - wspaniała akcja i szczytny cel

Charytatywna zbiórka Małgorzaty Kożuchowskiej od razu spotkała się z dużą aprobatą i zainteresowaniem. Do akcji zaczęli dołączać znajomi aktorki z show-biznesu. Zbiórkę wparli m.in. Basia Kurdej-Szatan, Ada Fijał, Kasia Sokołowska, Beata Ścibakówna czy Maciej Zień. Sama inicjatorka akcji przekazała na dobry początek 30 tysięcy złotych. Wspólnie jest szansa uzyskać planowaną kwotę miliona złotych. Link do zbiórki znajdziesz tutaj.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości