Styl Życia

Osiedlowa zbiórka dla szpitali. Mieszkańcy Redy pomagają służbie zdrowia 

Styl Życia

Osiedlowa zbiórka dla szpitali. Mieszkańcy Redy pomagają służbie zdrowia 

W tym trudnym czasie obywatele Polski pokazują, że potrafią się jednoczyć i pomagać. Nie inaczej było w Redzie, gdzie mieszkańcy jednego z osiedli zebrali się, by pomóc służbie zdrowia. Inicjatorką akcji była Paulina Filipowicz-Syrocka, która dzisiaj opowiedziała nam o jej przebiegu. 

Sąsiedzi z pomocą dla szpitali

Paulina Filipowicz-Syrocka to inicjatorka akcji powstałej na jednym z osiedli w Redzie. Jak przyznała, wszystko zaczęło się bardzo banalnie. Kobieta zobaczyła w mediach społecznościowych ogłoszenie, w którym jedna z pielęgniarek prosi o kilka niezbędnych rzeczy. Paulina post ten przekazała dalej do sąsiadów.

Chciałam zbierać słomki, a okazało się, że każdy dał nie tylko słomki, ale także kubki, wodę, zrzuciliśmy się na materiał na maseczki. Jedna z koleżanek miała dostęp do rękawiczek ochronnych, więc też nas wspomogła. Kolega puścił post na grupie swojej klasy, która też nas wspomogła. Systemem naczyń połączonych, wszyscy się zebrali i zaczęliśmy prężnie działać

- zdradziła Paulina Filipowicz-Syrocka.

Tym sposobem mieszkańcy osiedla wysłali do szpitali trzy samochody wyładowane różnego typu pomocami, w tym między innymi wodą, pudełkami, maseczkami, rękawiczkami i wieloma innymi potrzebnymi produktami. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szlachetne działania jakich podjęli się mieszkańcy, są godne podziwu. Ważne jest także to, że podczas zbiórki zachowane zostały wszystkie środki ostrożności. Mieszkańcy nie spotykali się ze sobą, lecz dostarczali rzeczy w umówione miejsce. Paulina przy swoim garażu postawiła karton, do którego mieszkańcy wrzucali to, co chcieli przekazać.

Kontaktujemy się za pomocą telefonów i mediów społecznościowych. W akcje zaangażowanych jest od 50 do 80 osób, ciężko to oszacować, bo widziałam, że rzeczy przynosiły też dzieciaki

 – powiedziała Paulina.

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz tutaj.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
71
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
30.03.2020
Pomoc
My z Rumi, też się dorzuciliśmy do tej akcji ?