Gwiazdy

Ikona stylu i ulubienica widzów. Małgorzata Kożuchowska kończy 50 lat: "Wiem, że dopiero się rozkręcam"

Gwiazdy

styl Małgorzaty Kożuchowskiej, ikona stylu, polska aktorka

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najbardziej lubianych polskich gwiazd. Aktorka od lat cieszy się niesłabnącą sympatią zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Na szczególną uwagę zasługują nie tylko jej role, ale także styl. Co jest sekretem jej wyglądu?

Kariera Małgorzaty Kożuchowskiej

Małgorzata Dorota Kożuchowska urodziła się 27 kwietnia 1971 roku we Wrocławiu, jako córka doktora nauk pedagogicznych i nauczycielki. Ma dwie siostry. Studiowała w Warszawie, gdzie w 1994 roku ukończyła PWST i rozpoczęła współpracę z Teatrem Dramatycznym. Popularność przyniosły jej role w takich produkcjach, jak "Kiler" (1997), "Kiler-ów 2-óch" (1999), "Zróbmy sobie wnuka" (2003), "Prawo Agaty" (2012–2015) czy "Druga szansa" (2016–2018).

- Życie każdego z nas składa się z sukcesów i z porażek. Nie jestem wyjątkiem. Miewam porażki zawodowe i prywatne. Do swoich porażek zaliczam przegrane zdjęcia próbne i niezrealizowane plany filmowe, także te role, które mniej mi się udały lub udział w przedsięwzięciach, pod którymi nie mogłabym się podpisać do końca. Mnie porażki uczą pokory i powodują, że bardziej doceniam to, co mi się udało - mówiła w wywiadzie dla "Angory".

Jej dokonania artystyczne nie przeszły bez echa. Jest laureatką wielu nagród i cieszy się uwielbieniem fanów. Na Instagramie obserwuje ją ponad milion osób. Z okazji swoich urodzin w tym popularnym medium społecznościowym opublikowała sklejkę z wielu swoich zdjęć i napisała, że spełniła swoje marzenie i stworzyła właśnie własny podcast "Niekończące się historie". Podziękowała także za liczne życzenia.

- Dzisiaj moje urodziny i od teraz już oficjalnie pół wieku człowieku. Czuję, że sporo już przeżyłam i sporo widziałam, ale wiem też na pewno, że dopiero się rozkręcam. Dziękuję wszystkim za pamięć i za życzenia - czuję, że naprawdę jestem szczęściarą. Robię to co kocham - dla Was, mam cudowną rodzinę i marzenia, które chcę dalej spełniać - napisała Małgorzata Kożuchowska.

Styl Małgorzaty Kożuchowskiej

Polki kochają ją nie tylko za wspaniałe role, ale także za podejście do życia oraz styl. Wiadomo bowiem, że Małgorzata Kożuchowska od lat zaliczana jest do najlepiej ubranych kobiet w naszym kraju. Nie boi się łączyć klasycznych elementów stylizacji z tymi nieszablonowymi. Twierdzi, że moda jest po to, żeby się nią bawić, eksperymentować i dostosować ją do swojej natury oraz charakteru .

- Lubię przełamaną klasykę. Coś, co jest proste, ale ma jakiś jeden ekstrawagancki element albo kontrastowe łączenie stylów - wyznała w jednym z wywiadów.

Małgorzata Kożuchowska kocha beże i pastele, ale nie boi postawić się też na mocniejsze kolory. Wie, jak łączyć poszczególne elementy garderoby i doskonale zdaje sobie sprawę, co pasuje do jej sylwetki. Bazą dla jej stylizacji są dżinsy, T-shirty i marynarki, trencz, spodnie cygaretki oraz klasyczne czarne szpilki. Aktorka kocha również ekstrawaganckie dodatki.

- Inspirują mnie ludzie utalentowani. Ich dzieła i wrażliwość. Kocham rzeczy, które robią i jestem w stanie wydać na to pieniądze - powiedziała w "Vivie! Modzie".

Jej zestawy są równocześnie eleganckie i kobiece. Niekiedy w świetny sposób potrafi w nie włączyć sportowe elementy. Co ważne, stylizacje Małgorzaty Kożuchowskiej są doskonałą inspiracją dla fashionistek w każdym wieku. Zobaczcie poniżej te najlepsze!

Małgorzata Kożuchowska: "Zawsze jest dreszczyk emocji i niepokoju, kiedy po długiej przerwie widzi się efekt swojej pracy na planie". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości