Gwiazdy

Kuba Badach gościnnie na płycie Marcina Nowakowskiego. Tekst piosenki napisała Aleksandra Kwaśniewska

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Kuba Badach i Marcin Nowakowski „Na różowo”
Kuba Badach i Marcin Nowakowski „Na różowo”Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Marcin Nowakowski to jeden z najlepszych polskich saksofonistów. Współpracował z tak cenionymi muzykami jak Paul Jackson Jr., José Carreras, Wojciech Pilichowski czy Adam Sztaba. Na jego najnowszym albumie "Next Level" znalazł się utwór wykonywany razem z Kubą Badachem. Autorką tekstu piosenki "Na różowo" jest Aleksandra Kwaśniewska. O czym opowiada ten utwór?

Marcin Nowakowski i Kuba Badach – współpraca przy projektach muzycznych

Marcin Nowakowski i Kuba Badach znają się nie od dziś. Panowie współpracowali już razem podczas projektu "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny". Od tamtej pory tworzą wspaniały muzyczny team. Na najnowszej płycie saksofonisty "Next Level" znalazła się piosenka "Na różowo", gdzie usłyszeć możemy ciepły głos Kuby.

- Kuba ściągnął mnie na dobrą stronę mocy, dzięki czemu ten album "Next Level" jest, jaki jest. Inny od poprzednich – ocenił Badach.

Jak Marcinowi pracuje się z wokalistą? - Kuba nie gwiazdorzy, ale jest bardzo wymagający wobec siebie – mówił muzy. Wokalista zdradził, że nagrał 126 wersji utworu i żadna z nich mu nie odpowiadała. Zaproponował więc, żeby zmienić tonację.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jak się okazało, za aranżację odpowiedzialni byli światowi muzycy. Na bębnach gra Junior Robinson, jeden z najlepszych perkusistów na świecie, a na gitarze basowej - Nathan East. Słowa do piosenki napisała zaś Aleksandra Kwaśniewska. O czym opowiada ten utwór?

- O gościu, który ma dość tego pięknego, lukrowanego świata, gdzie wszystko się udaję. On najbardziej tęskni za tym, żeby wszystko było znów szaro-beżowe, tak jak w Polce ma to miejsce od października do marca – tłumaczył Kuba Badach.

Kuba Badach o mijających latach

Artyści zapytani o najczęstsze tematy rozmów przyznali, że te zmieniają się wraz z mijającym czasem. Jeszcze 10 lat temu głównym motywem dyskusji były gadżety bądź samochody. Jak jest obecne?

- 10 lat temu, jak się wchodziło do busa koncertowego, to się rozmawiało o tym, co trzeba wymienić w samochodzie, o tym, jaką zabawkę się kupiło do studia. Teraz rozmawia się o tym, że byłem u świetnego chirurga czy ortopedy. Jestem w tej chwili na takim etapie, że mój trener i rehabilitant uczy mnie chodzić – stwierdził Kuba.

Panowie zapewnili, że mają jeszcze wiele marzeń zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Zależy im przede wszystkim na tym, aby pandemia w końcu się zakończyła, a koncerty mogły odbywać się w normalnej formie.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości