Gwiazdy

Marta Wiśniewska powiedziała, jak wspiera swoje dzieci. "Dać przestrzeń i być"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Marta Wiśniewska o walce syna z depresją
Marta Wiśniewska o walce syna z depresją Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Marta Wiśniewska jest mamą dwójki nastolatków, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłości. 18-letni Xavier i 17-letnia Fabienne mają z nią świetny kontakt. Jednak w życiu nastolatków pojawiają się też bardzo trudne momenty, o których ciężko im mówić. Marta Wiśniewska opowiedziała Sandrze Hajduk-Popińskiej o tym, jak wspiera swoje dzieci w trudnych momentach.

Marta Wiśniewska o publicznym wyznaniu syna na temat depresji

Jakiś czas temu Xavier Wiśniewski w bardzo szczerym wywiadzie dla naszego serwisu, opowiedział o swoich zmaganiach z depresją i myślami samobójczymi. O to, jakie rady ma Marta Wiśniewska dla rodziców, stających w obliczu tak poważnych problemów swoich nastoletnich dzieci, zapytała Sandra Hajduk-Popińska.

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

- Podstawa to rozmowa, rozmowa, rozmowa, (...) też nie ma co ciągnąć tych młodych ludzi ciągle za język, bo oni też nie zawsze umieją o tym rozmawiać. To przynajmniej, żeby mieli świadomość, że ktoś z tyłu jest, że go złapie, że jak będzie chciał pogadać to pogada, jak będzie chciał krzyczeć to pokrzyczymy razem, jak będzie chciał krzyczeć sam, to pokrzyczy sam, jakby dać tę przestrzeń - powiedziała Marta

Xavier Wiśniewski o problemach młodych ludzi

Xavier dorastał w świetle w fleszy. Jest najstarszym dzieckiem Michała Wiśniewskiego oraz jego drugiej żony Marty "Mandaryny" Wiśniewskiej. W czerwcu skończy 20 lat, a widzowie mieli okazję poznać go już jako niemowlaka w reality show "Jestem jaki jestem", w którym pokazano prywatne życie gwiazdora Ich Troje.

W rozmowie z dziennikarką serwisu dziendobry.tvn.pl, Karoliną Kalatzi, opowiedział o swoim sprzeciwie wobec braku dofinansowania telefonu zaufania oraz wyznał, dlaczego tak bardzo utożsamia się z młodymi ludźmi, którzy zostali pozbawieni pomocy. Nie ukrywał, że sam miewa lepsze i gorsze dni.

Mimo swojego młodego wieku chłopak nie boi się poruszać ważnych tematów. Mówi, co czuje, bo wie, że jego rówieśnicy potrzebują tego głosu.

- Ciężko jest powiedzieć swojej mamie czy tacie: "nie chcę żyć, jest mi ciężko, czuję się nikim, dla moich znajomych jestem nikim". Powiedzieć coś takiego jest bardzo, bardzo ciężko. W momencie, kiedy się otwieramy i decydujemy się na to, to oczekujemy, że ktoś odpowie: "ok, damy sobie z tym radę, poradzimy sobie, czego potrzebujesz" (...) To są małe rzeczy, a my nie zwracamy na nie uwagi - zaznaczył 19-latek

Xavier zdaje sobie sprawę z tego, z czym mierzy się młodzież w dzisiejszych czasach - presją społeczeństwa czy odrzuceniem. Przyznał, że on został wykluczony, bo był inni niż jego rówieśnicy. Nie chodził na imprezy, nie pił alkoholu - to sprawiło, że został odsunięty.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Fundacja TVN wybuduje pierwsze w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jak można wspomóc Fundację TVN?

  • Wysłać SMS o treści "POMAGAM" pod numer 7356;
  • wysyłać przelew na telefon BLIK na numer 509 559 966;
  • dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank);
  • ustawić zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.
  • Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny - kontakt: fundacja@tvn.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Jan Bielecki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości