Gwiazdy

Xavier Wiśniewski szczerze o problemach młodych ludzi: "Dzisiaj uważam, że to nie jest wyjście"

Gwiazdy

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Xavier Wiśniewski w rozmowie z Karoliną Kalatzi
Xavier Wiśniewski w rozmowie z Karoliną Kalatzi
wideo 2/4
Xavier Wiśniewski w rozmowie z Karoliną Kalatzi

Informacja o braku rządowego dofinansowania dla Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży mocno poruszyła opinię publiczną w Polsce. Sprawa wywołała emocje także u Xaviera Wiśniewskiego, syna Michała i Marty Wiśniewskich. 19-latek nie ukrywał żalu, że odbiera się często "ostatnią deskę ratunku" młodym ludziom, którzy mierzą się z problemami. O swoich doświadczeniach opowiedział w szczerej rozmowie z Karolina Kalatzi z dziendobry.tvn.pl.

Xavier Wiśniewski aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe, gdzie dzieli się ze swoimi fanami nie tylko muzyką, którą tworzy, ale również swoimi przemyśleniami. W jednym z InstaStories wyraził sprzeciw wobec braku dofinansowania Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży. Wyznał również, że sam wie, jak taka pomoc jest potrzebna.

Xavier Wiśniewski czuł się niezrozumiały

Xavier dorastał w świetle w fleszy. Jest najstarszym dzieckiem Michała Wiśniewskiego oraz jego drugiej żony Marty "Mandaryny" Wiśniewskiej. W czerwcu skończy 20 lat, a widzowie mieli okazję poznać go już jako niemowlaka w reality show "Jestem jaki jestem", w którym pokazano prywatne życie gwiazdora Ich Troje.

W rozmowie z dziennikarką serwisu Dzień Dobry TVN, Karoliną Kalatzi, opowiedział o swoim sprzeciwie wobec braku dofinansowania oraz wyznał, dlaczego tak bardzo utożsamia się z młodymi ludźmi, którzy zostali pozbawieni pomocy. Nie ukrywał, że sam miewa lepsze i gorsze dni. Trwa to już około pięciu lat i choć nauczył się z tym żyć, to wie, że każdy z nas radzi sobie z problemami w inny sposób.

- Na początku czułem się smutny, niechciany i to nie jest tak, że moja rodzina mnie odtrąciła, bo trochę to brzmi w ten sposób, jeżeli mówię o tym, że nie czułem się rozumiany (...) Obarczanie tylko rodziny jest też niesprawiedliwe. Ja po prostu czułem się nierozumiany przez społeczeństwo, czułem się odtrącony, niechciany, miałem nieszczęśliwą miłość, koledzy zaczęli odbierać sobie życie. To się wszystko zbiegło w czasie i wtedy w moje głowie pojawiło się to, że może to jest wyjście... Dzisiaj uważam, że to nie jest wyjście. To, że o tym myślę i to, że mam problemy ze sobą nie do końca musi oznaczać, że jutro się nie obudzę. To nie do końca tak wygląda, dlatego, że dzisiaj wiem, że mam dla kogo żyć i jest w miarę spokojnie - podkreślił Xavier Wiśniewski.

Xavier Wiśniewski o problemach młodych ludzi

Mimo swojego młodego wieku chłopak nie boi się poruszać ważnych tematów. Mówi, co czuje, bo wie, że jego rówieśnicy potrzebują tego głosu. Po opublikowaniu InstaStory odezwało się do niego wiele młodych ludzi, którzy podziękowali mu za to wyznanie.

Xavier zdaje sobie sprawę z tego, z czym mierzy się młodzież w dzisiejszych czasach - presją społeczeństwa czy odrzuceniem. Przyznał, że on został wykluczony, bo był inni niż jego rówieśnicy. Nie chodził na imprezy, nie pił alkoholu - to sprawiło, że został odsunięty.

- Ciężko jest powiedzieć swojej mamie czy tacie: "nie chcę żyć, jest mi ciężko, czuję się nikim, dla moich znajomych jestem nikim". Powiedzieć coś takiego jest bardzo, bardzo ciężko. W momencie, kiedy się otwieramy i decydujemy się na to, to oczekujemy, że ktoś odpowie: "ok, damy sobie z tym radę, poradzimy sobie, czego potrzebujesz" (...) To są małe rzeczy, a my nie zwracamy na nie uwagi - zaznaczył 19-latek

Znajomi, rodzice, psycholog szkolny czy telefon zaufania - nie bójmy się rozmawiać o naszych problemach. Każdy z nich jest ważny. Jeśli ktoś mówi, że coś z czym sie borykami "przejdzie", to pójdźmy do kogoś innego. Szukajmy dopóki nie znajdziemy osoby, która będzie chciała nam pomóc, dla której nasze problemy będą równie ważne, co dla nas.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Fundacja TVN wybuduje pierwsze w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jak można wspomóc Fundację TVN?

  • wysłać SMS o treści "POMAGAM" pod numer 7126
  • wysyłać przelew na telefon BLIK na numer 509 559 966
  • dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank)
  • ustawić zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.
  • Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny - kontakt: fundacja@tvn.pl.

Zobacz także:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Pozostałe wiadomości