Gwiazdy

Katarzyna Nosowska nagrała piosenkę z mężem i przyjaciółką z młodości. "To jest czas dla osób po 40-tce"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Duet, czyli tercet – Nosowska, Prykowska i Krawczyk
Dzień Dobry TVNDuet, czyli tercet – Nosowska, Prykowska i Krawczyk

"Jaśniejąca" - to pierwszy singiel zespołu ANIELI. Muzyczny duet, w skład którego wchodzą Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk, do współpracy zaprosił Katarzynę Nosowską. Piosence towarzyszy zrealizowany w Szczecinie teledysk z niezwykłą opowieścią o dwóch przyjaciółkach z dawnych lat, czyli Kasi i Asi. O szczegółach cała trójka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Zespół ANIELI i ich historia

Za zespołem ANIELI stoi jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90-tych. Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

- To wehikuł czasu, który ożywia wspomnienia. Dla mnie i Kasi to nasza młodość. Wtedy zaczęłyśmy się przyjaźnić, mając 16-17 lat. Udało się nam stworzyć ten wehikuł, przeniosłyśmy się w czasie. Przyjaźń, która kiedyś wyrosła - udało się nam przenieść ją na rzeczywistość - mówiła Joanna Prykowska.

- Jako kreaturka kultury Kasia nas stworzyła. Na początku to miało być trio, ale skończyło się na duecie - dodał Paweł Krawczyk, muzyk.

Muzyka

Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej MuzykiDzień Dobry TVN
wideo 2/3

ANIELI powracają

ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po latach nieobecności, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w Heyu.

Muzycznie ANIELI zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80-tych i 90-tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego Twin Peaks.

- Pierwotna koncepcja była taka, że to będzie trio, że będziemy z Asią śpiewać na głosy. Ale Asia przyjechała tego pierwszego dnia, żeby robić piosenki. Paweł miał parę pomysłów. Zeszła do Pawła do pieczary, a ja jako gościnna gospodyni powiedziałam, żeby pierwsza zaczęła śpiewać, a ja się dołączę. Usłyszałam, jak to genialnie brzmi do tego, co stworzył Paweł. Więc stwierdziłam, że bez sensu, że ja znowu się będę gdzieś wtryniać. Że jakie trio w ogóle. Zasługują po tylu latach (Paweł grał w Heyu, a Asia odeszła od muzyki), żeby mieć swój czas. W czasach, kiedy młodzi debiutują, to jest czas dla osób po 40-tce - tłumaczyła Katarzyna Nosowska.

Zespół ANIELI, Katarzyna Nosowska i ich "Jaśniejąca"

Singiel "Jaśniejąca" to pierwszy singiel i zapowiedź albumu, który ukaże się w 2022 roku. To przede wszystkim przejmująca historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie usłyszymy w "Jaśniejącej" Kasię Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i… bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości. W Szczecinie również powstał teledysk do utworu, ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek.

- Niebawem kolejne single, do wakacji jeszcze dwa, a później trasa. Chcemy grać - zapowiedział Paweł Krawczyk.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości