Irena Santor w wyjątkowy sposób wspiera WOŚP. "To dla mnie będzie wielka frajda i odkrycie"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Dzień Dobry TVN
Nagraj piosenkę z Ireną Santor
Nagraj piosenkę z Ireną SantorDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Irena Santor kilka miesięcy temu przeszła na zasłużoną emeryturę i zapowiedziała koniec kariery scenicznej. Artystka zrobiła jednak wyjątek i powraca w wielkim stylu. A wszystko po to, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Co wystawiła na licytację? O szczegółach gwiazda polskiej piosenki opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Irena Santor wspiera WOŚP i zaprasza do śpiewania

Wokalny duet z Ireną Santor? O tym śni zapewne każdy fan tej niekwestionowanej ikony polskiej piosenki. Jak widać, warto marzyć, ponieważ to, co wydaje się nierealne, może się jednak ziścić.

Artystka każdego roku wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wrzucając pieniądze do puszek z czerwonym serduszkiem. Z okazji zbliżającego się jubileuszu akcji charytatywnej patronowanej przez Jurka Owsiaka postanowiła zaangażować się w ten szlachetny projekt nieco bardziej. Wystawiła na aukcję coś, co niewątpliwie skłoni jej sympatyków do wpłacania datków - możliwość zaśpiewania z nią piosenki i zarejestrowania tego wykonania w profesjonalnym studio nagrań.

- Do tej pory w czasie zbiórek WOŚP wsadzałam do puszek swoje pieniądze, ale w tym roku myślę sobie: "Jest trzydziestolecie, może trzeba to jakoś inaczej zaznaczyć". To nie jest mój pomysł. To moja przyjaciółka powiedziała, że ona za moimi plecami właściwie już mnie zgłosiła do tej licytacji, więc zaryzykuję. (...) Zapraszam do duetu. Ciekawa jestem, kto wygra i z kim będę pracowała. To dla mnie będzie też wielka frajda i odkrycie - przyznała w Dzień Dobry TVN podekscytowana Irena Santor.

Zwycięzca, który wpłaci na aukcję największą kwotę, sam zdecyduje, jaki utwór wykona wraz z wokalistką. Dokona wyboru spośród tysiąca piosenek wchodzących w skład bogatego repertuaru artystki.

- Nagranie będzie się odbywało w studio Buffo, a to jest studio, w którym rozpoczynałam swoje radiowe nagrania - podkreśla gwiazda.

Irena Santor o powrocie na scenę

Irena Santor zaznacza, że udział w 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i związana z tym aktywność muzyczna nie są zapowiedzią powrotu na scenę. Artystka świadomie przeszła na emeryturę i nie zamierza zmieniać zdania.

- Skończyłam swoją pracę sceniczną. Dosyć. Mam już dużo lat. Na scenie już nie pracuję, ale zrobiłam właśnie wyjątek dla kogoś, kto będzie ze mną chciał zaśpiewać piosenkę - tłumaczyła piosenkarka.

Czy do muzycznego duetu z Ireną Santor może zgłosić się ktoś, kto nie posiada umiejętności wokalnych? Odpowiedź usłyszycie w naszym wideo.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości