Irena Santor

  Irena Santor

  Irena Santor została uhonorowana tytułem doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi. Pierwsza Dama polskiej estrady została uznana za "najbardziej zasłużoną dla kultury ojczystej piosenkarkę". Doceniono w ten sposób bogaty dorobek artystyczny Pani Ireny Santor i jej doskonałe kreacje wokalne. Jest jedyną polską artystką, która została uhonorowana tym tytułem. Na scenie, jak policzył Marcin Prokop, Irena Santor występuje już 66 lat! Jak przyjęła to wyróżnienie? Panią Irenę poprosiliśmy w Dzień Dobry Wakacje o to, by oceniła artystów młodego pokolenia.

  W tym roku zespół Pectus obchodzi dziesięciolecie swojego istnienia i m.in. z tej okazji nagrał album "Kobiety". Na płycie znalazło się dziesięć duetów z największymi polskimi artystkami. Jedną z nich jest Irena Santor, którą - wraz z chłopkami z zespołu - gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Dlaczego artystka zdecydowała się na współpracę z braćmi Szczepanikami? Jaka jest geneza tej płyty? Zespół zaprosił również na swój koncert.

  We wtorek, 9 grudnia, 80-te urodziny obchodzić będzie Irena Santor! My już dziś postanowiliśmy złożyć życzenia "Królowej polskiej sceny muzycznej"! Wszystkiego najlepszego Pani Ireno! Mieliśmy też dla jubilatki małą niespodziankę. Zobaczcie jaką. Czy udało nam się zaskoczyć Panią Irenę? :)

  Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30, a w programie: 5 hamburgerów w 10 minut i 17 ciastek w 16 sekund! Pete Czerwinski... kiedyś chory na anoreksję – dziś rekordzista Guinness’a w jedzeniu na czas. W programie także: Pierwsza Dama Polskiej Piosenki – Irena Santor oraz tuż po finale - najbardziej utalentowany człowiek w Polsce. Jessie Ware - gwiazda, w której zakochaliśmy się od pierwszego usłyszenia. Zapraszamy w imieniu Magdy Mołek i Marcina Mellera!

  Pierwsza dama polskiej piosenki. Irena Santor powraca na estradę z nową płytą. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, czy lubi swój głos porównywany do brzmienia skrzypiec, o Karolu Marksie przez którego straciła głos oraz o nowym pokoleniu artystów śpiewających.

  W jutrzejszym Dzień Dobry TVN porozmawiamy z Xawerym Żuławskim - synem Małgorzaty Braunek o ciężkiej chorobie, która dotknęła jego mamę. Spotkamy się z Ireną Santor, która po latach nieobecności na scenie muzycznej powraca z nową płytą. Sprawdzimy również, jak potoczyło się życie Karoliny Sobczak - odtwórczyni jednej z ról w filmie "Cześć Tereska". A także tylko u nas Iwona Węgrowska po raz pierwszy opowie o swoim rozstaniu z mężem. Bądźcie z nami we wtorek od 8:00!