Joanna Bator powraca z nową książką. "Ucieczka niedźwiedzicy" oswaja trudne emocje

Joanna Bator
Źródło: Dzień Dobry TVN
Joanna Bator powraca z nową książką
Joanna Bator powraca z nową książką
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki dla dzieci bez tekstu, ale pełne treści
Książki dla dzieci bez tekstu, ale pełne treści
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Kontrowersje wokół okładki książki "Przepaść" R. Mroza
Kontrowersje wokół okładki książki "Przepaść" R. Mroza
Joanna Bator napisała nową książkę "Ucieczka niedźwiedzicy". O niezwykłym zbiorze opowiadań, który oswaja smutek i uczy, jak go odpowiednio przeżywać, autorka opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Okazuje się, że opowieść o trudnych emocjach wcale nie musi być nieprzyjemna. O czym jest najnowsza książka Joanny Bator?

Joanna Bator opowiada o książce "Ucieczka niedźwiedzicy"

Joanna Bator to felietonistka i pisarka, która właśnie wydała nową książkę pod tytułem "Ucieczka niedźwiedzicy". Autorka pracowała nad nowym wydawnictwem w czasie pandemii koronawirusa, dlatego motywem przewodnim zbioru opowiadań jest smutek. W Dzień Dobry TVN przekonywała jednak, że nie należy tej emocji się obawiać.

- Ta książka powstawała w bardzo trudnym okresie: pandemia, wojna w Ukrainie, zamknięcie w domu na wsi. Dla mnie ta książka jest przede wszystkim o tym, jak wejść w smutek. Smutek jest piękną dobrą emocją i powinnyśmy sobie dać to prawo, żeby w niego wejść i chwilę przeczekać, powalczyć z własną bezradnością – tłumaczyła nasza gościni.

Joanna Bator oswaja smutek

"Ucieczka niedźwiedzicy" jest zbiorem wielowarstwowych opowiadań, które wzajemnie się przeplatają, a żadna z pojawiających się w książce postaci nie jest przypadkowa. Choć pozornie może wydawać się smutną książką, tak naprawdę uczy czytelników, by zrozumieć trudne emocje i oswoić się z nimi. Autorka sugeruje, by zmierzyć się z tymi pozornie nieprzyjemnymi uczuciami, by lepiej zrozumieć samego siebie.

- Smutek pozwala nam się zatrzymać, popaść w zadumę, smutek to jest takie uczucie, w którym akceptujemy nasze utraty, wiemy, że były i zawsze będą budzić smutek – dodała Joanna Bator.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki

Naucz malucha samodzielnej zabawy
Materiał promocyjny

Naucz malucha samodzielnej zabawy