Gwiazdy

Julia Wróblewska miała załamanie nerwowe. "Nie panowałam nad sobą"

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Julka Wróblewska o walce o swoje zdrowie psychiczne
Julka Wróblewska o walce o swoje zdrowie psychiczne Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Julia Wróblewska to młoda aktorka, która od dawna walczy z problemami natury psychicznej. Ostatnio zakończyła swój kilkumiesięczny pobyt w krakowskim ośrodku terapeutycznym. Podczas wzruszającej rozmowy z Ewą Drzyzgą zdradziła szczegóły na temat trudności, z jakimi jeszcze niedawno musiała się mierzyć. W jakim obecnie jest stanie?

Julia Wróblewska o problemach ze zdrowiem psychicznym

Julia Wróblewska to aktorka, która swoją karierę rozpoczęła jako 8-latka. Dorastając, mierzyła się z wieloma problemami psychicznymi, o czym od czasu do czasu informowała w mediach. Kiedy jej stan się pogorszył, zniknęła z social mediów, by rozpocząć leczenie w krakowskim ośrodku terapeutycznym. Dotychczas nie zdradzała szczegółów na temat swojego zdrowia, jednak podczas szczerej rozmowy z Ewą Drzyzgą zrobiła wyjątek. Prowadząca Dzień Dobry TVN zapytała Julię Wróblewską o, to kiedy pierwszy raz zauważyła u siebie niepokojące symptomy.

- Koło 13. roku życia mi się zaczęły różne problemy pojawiać w życiu. Myśli autoagresywne, epizody depresyjne, zamykanie się w sobie. Takie różne cechy zaburzeń osobowości, które się tylko wzmogły i osiągnęły swój szczyt, gdy miałam 19 lat. [...] Tego się uczyłam od dziecka, żeby maskować pewne emocje - przyznała aktorka.

Julia Wróblewska miała załamanie nerwowe

Julia Wróblewska zaznaczyła, że choć popularność i uwaga mediów podobały jej się na początku kariery, to z czasem rozpoznawalność zaczęła być męcząca. Aktorka do dziś zmaga się z traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa. Jej ostatni kryzys był na tyle silny, że niezbędna była interwencja psychiatry, więc została odwieziona przez swoją mamę do ośrodka terapeutycznego.

- Mogę powiedzieć, że to było załamanie nerwowe i to konkretne, takie, że nie panowałam nad sobą. Wybuchłam. Wcześniej nie mogłam wyjść z łóżka przez kilka miesięcy. Wybuchłam na siebie i ciężko było to opanować. Wtedy trafiłam do psychiatry [...] Odkąd poszłam na terapię, jest tylko lepiej - zapewniła 24-latka w rozmowie z Ewą Drzyzgą.

Dziś Julia czuje się o wiele lepiej, nie bierze już leków i uczęszcza na regularną terapię. Marzy o spokojnym życiu i założeniu własnej rodziny.

Dalsza część rozmowy z Julią Wróblewską dostępna jest już na Playerze w zakładce Dzień Dobry TVN Extra.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości