Marek Krajewski żegna Eberharda Mocka. "Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny"

Marek Krajewski
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pożegnanie z Mockiem, czy to koniec serii o słynnym detektywie?
Pożegnanie z Mockiem, czy to koniec serii o słynnym detektywie?
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki dla dzieci bez tekstu, ale pełne treści
Książki dla dzieci bez tekstu, ale pełne treści
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Kontrowersje wokół okładki książki "Przepaść" R. Mroza
Kontrowersje wokół okładki książki "Przepaść" R. Mroza
Gościem Dzień Dobry TVN był Marek Krajewski, autor popularnych kryminałów. Pisarz jakiś czas temu podjął zaskakującą dla fanów jego twórczości decyzję - zakończył wątek najsłynniejszego bohatera swoich powieści. W naszym studiu Krajewski opowiedział o pożegnaniu z Eberhardem Mockiem, który w jego najnowszej książce pojawi się po raz ostatni. - Teraz mówię o tym wyraźnie, to już jest rozstanie - stwierdził pisarz.

Marek Krajewski żegna Eberharda Mocka

Marek Krajewski przez 25 lat tworzył kryminalne opowieści, które cieszyły się zawrotną popularnością. Jego książki opowiadały historię Eberharda Mocka, funkcjonariusza policji z Wrocławia, który rozwiązywał zagadki na początku XX wieku. Wraz z najnowszą częścią kryminalnej serii "Błaganie o śmierć" pisarz żegna się ze swoim bohaterem. W rozmowie z Anną Kalczyńską i Damianem Michałowskim autor zdradził, dlaczego zdecydował się zakończyć wątek Eberharda Mocka.

- Rozstanie z bohaterem to jest zawsze smutek. Stworzyłem postać, która jest mi bardzo bliska, która ma w sobie wiele moich cech. Nagle trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Chciałem, żeby moi czytelnicy zapamiętali Mocka w dobrej formie i robiłem wszystko, żeby ta książka spełniła jakoś te oczekiwania - tłumaczył Marek Krajewski.

Marek Krajewski: Czy będzie nadal pisał?

Autor zdecydował się zakończyć liczącą ponad 12 tomów serię ze względu na szacunek do swojego bohatera jak i czytelników. Celem Marka Krajewskiego było pożegnanie Eberharda w momencie, gdy jest jeszcze młodym mężczyzną, w pełni sił, gotowym do dalszych przygód. Autor jednak zapewnił, że mimo iż żegna Mocka, nadal pracuje nad drugą popularną w swoim dorobku serią - z komisarzem Edwardem Popielskim w roli głównej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/ East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?