Gwiazdy

Joanna Bator powraca z nową książką. "Ucieczka niedźwiedzicy" oswaja trudne emocje

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Joanna Bator powraca z nową książką
Joanna Bator powraca z nową książkąDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Joanna Bator napisała nową książkę "Ucieczka niedźwiedzicy". O niezwykłym zbiorze opowiadań, który oswaja smutek i uczy, jak go odpowiednio przeżywać, autorka opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Okazuje się, że opowieść o trudnych emocjach wcale nie musi być nieprzyjemna. O czym jest najnowsza książka Joanny Bator?

Joanna Bator opowiada o książce "Ucieczka niedźwiedzicy"

Joanna Bator to felietonistka i pisarka, która właśnie wydała nową książkę pod tytułem "Ucieczka niedźwiedzicy". Autorka pracowała nad nowym wydawnictwem w czasie pandemii koronawirusa, dlatego motywem przewodnim zbioru opowiadań jest smutek. W Dzień Dobry TVN przekonywała jednak, że nie należy tej emocji się obawiać.

- Ta książka powstawała w bardzo trudnym okresie: pandemia, wojna w Ukrainie, zamknięcie w domu na wsi. Dla mnie ta książka jest przede wszystkim o tym, jak wejść w smutek. Smutek jest piękną dobrą emocją i powinnyśmy sobie dać to prawo, żeby w niego wejść i chwilę przeczekać, powalczyć z własną bezradnością – tłumaczyła nasza gościni.

Joanna Bator oswaja smutek

"Ucieczka niedźwiedzicy" jest zbiorem wielowarstwowych opowiadań, które wzajemnie się przeplatają, a żadna z pojawiających się w książce postaci nie jest przypadkowa. Choć pozornie może wydawać się smutną książką, tak naprawdę uczy czytelników, by zrozumieć trudne emocje i oswoić się z nimi. Autorka sugeruje, by zmierzyć się z tymi pozornie nieprzyjemnymi uczuciami, by lepiej zrozumieć samego siebie.

- Smutek pozwala nam się zatrzymać, popaść w zadumę, smutek to jest takie uczucie, w którym akceptujemy nasze utraty, wiemy, że były i zawsze będą budzić smutek – dodała Joanna Bator.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News.

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości