Gwiazdy

Ukraina. Rosyjski czołg przejechał po tylnych łapach psa. Zwierzaka adoptował Janusz Chabior

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Janusz Chabior

Janusz Chabior i Agata Wątróbska z radością powiększyli rodzinę o kolejnego pupila. Tym razem adoptowali psa, który trafił do polskiego schroniska wprost z Ukrainy. Henio, bo tak nazwali czworonoga, ma za sobą traumatyczną historię wojenną. Na skutek bestialstwa wojsk rosyjskich odniósł poważne rany. - Przeżył koszmar, ale teraz zaczyna się jego najlepsze życie - komentują internauci.

Janusz Chabior popularyzuje adopcję zwierząt

Janusz Chabior i Agata Wątróbska słyną z miłości do zwierząt. Przez wiele lat opiekowali się psem Batmanem, który na skutek traumatycznych przeżyć miał kontuzjowaną jedną łapę. Pupil popularnej pary odszedł z tego świata w połowie lutego 2022 roku, w dzień 59. urodzin aktora. Zwierzę miało 22 lata.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Historia Batmana była niezwykła. Janusz Chabior poznał psa na planie zdjęciowym do filmu "Kilka prostych słów". Aktor grał tam osamotnionego mężczyznę, którego jedynym przyjacielem okazał się właśnie niepełnosprawny psiak. Miłość do pupila, która zrodziła się w sercu gwiazdora podczas nagrań, rozkwitła i znalazła przełożenie w życiu prywatnym.

Janusz Chabior uratował psa z Ukrainy

Kilka miesięcy po śmierci Batmana Janusz Chabior i Agata Wątróbska podjęli decyzję o ponownym powiększeniu rodziny. Znów skorzystali z możliwości adopcji i wybrali pupila, który został mocno doświadczony przez los.

Pies, któremu nadano wdzięczne imię Henio, pochodzi z Ukrainy. Trafił do polskiego schroniska wprost z wojennego frontu. Gdy uciekał przed rosyjskimi agresorami, gąsienice czołgu zmiażdżyły mu tylne łapy. Aktor twierdzi, że nad adopcją rannego zwierzaka czuwał z niebios sam Batman. Gwiazdor przekazał radosną nowinę za pośrednictwem Instagrama.

- Nasza nowa rodzina. Batman, nasz przemyski Trójnóg berneński mawiał: "Nie martwcie się, że mnie zabraknie. Życie nie znosi pustki". I skurczybyk kochany zadziałał w kosmosie i podesłał nam Henia. Henia, który też jest przejechany przez życie. Henia, któremu ruska inwazja w Ukrainie zmiażdżyła gąsienicami tanka tylne łapy. Batman zadziałał astralnie - czytamy we wpisie Chabiora, do którego dołączono kilka zdjęć czworonożnego ukraińskiego przyjaciela.

Pod postem pojawiło się mnóstwo słów podziwu od poruszonych tą historią internautów, którzy docenili dobre serce i otwartość popularnej pary. - Heniu jeszcze nie wie, że trafił prosto do nieba - oceniła Olga Bołądź.

- Ale ma niesamowite te oczyska. Będzie z Wami szczęśliwy. Super, że go przygarnęliście.

- Heniu przeżył koszmar, ale teraz zaczyna się jego najlepsze życie! Jesteście super, tak jak i Henio, i oczywiście Batman!

- Henio jest przepiękny. Miał ogromne szczęście w nieszczęściu. Będzie miał z Wami jak w raju, a Batman będzie z góry patrzeć i Wam kibicować - komentują fani Janusza Chabiora.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości