Gwiazdy

Rowerzysta otruł psa? Maffashion dołączyła do poszukiwania sprawcy. "JAKĄ TRZEBA BYĆ KANALIĄ"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Maffashion dołączyła do poszukiwania sprawcy
Projekt bez tytułu (92)

Julia Kuczyńska znana jako Maffashion nie zostaje obojętna wobec krzywdy, jaka dzieje się w jej otoczeniu. Niedawno gwiazda zareagowała na bestialskie zachowanie rowerzysty, który pod sklepem miał otruć psa. W mediach społecznościowych zamieściła post i poprosiła o pomoc w odszukaniu podejrzanego. 36-letni mężczyzna został już zatrzymany przez policję.

Legnica: rowerzysta otruł psa

W Legnicy pod jednym ze sklepów rowerowych nieznany mężczyzna otruł psa. Do zdarzenia doszło 19 maja o godzinie 20:20. Owczarek niemiecki trafił do weterynarza, gdzie walczy o życie, a właściciele opublikowali w sieci filmik zarejestrowany przez monitoring. Na nagraniu widać rowerzystę, który zatrzymuje się przy bramie posesji, następnie karmi zwierzę trującą substancją i odjeżdża. Przez chwilę jeszcze obserwuje zachowanie psa. Nagranie trafiło także na policje. Trwają poszukiwania.

"Dnia 19.05 około godziny 20.20 doszło do bestialskiego zdarzenia, dotykającego psa przebywającego w siedzibie naszego sklepu. Nasz owczarek niemiecki został otruty przez potwora uwiecznionego na monitoringu. Substancja, która została jej podana, była tak silna, że jej organizm od razu na nią zareagował, co widać na filmiku załączonym poniżej" - czytamy we wpisie. 

Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy. Przewidziana jest nagroda.

- Za pomoc w schwytaniu sprawcy przewidziana jest nagroda pieniężna oraz pełna anonimowość. Pies w ciężkim stanie trafił pod stałą opiekę weterynarza i walczy o życie..." - napisano. Obecnie stan pieska o imieniu Kika jest stabilny. Owczarek otrzymał leki i wraca do zdrowia.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Maffashion poszukuje sprawcy

Sytuacja sprzed kilku dni poruszyła Julie Kuczyńską. W sieci opublikowała więc post i zaapelowała o pomoc w odnalezieniu rowerzysty. Jak przyznała, jednego dnia był to pies, drugiego może być to człowiek. Takiego zachowania nikt nie powinien tolerować, a człowieka, który doprowadził do tak okrutnego czynu, powinna spotkać adekwatna kara.

JAKĄ TRZEBA BYĆ KANALIĄ, życiowym przegrywem i potworem, aby pomyśleć, a co dopiero zrobić coś takiego!? Oby został jak najszybciej namierzony! I oby karę odczuł mocno! Zawsze powtarzać będę - dla mnie człowiek, który jest zdolny skrzywdzić zwierzę, zdolny jest też skrzywdzić drugiego człowieka. Jestem tego pewna! Boję się takich ludzi!(nawet ludźmi nazywać się ich nie da)

Tego samego zdania są również fani, którzy pod postem pozostawili wiele komentarzy. Jak przyznali, niewiarygodne jest to, że na świecie wciąż jest tak dużo złych ludzi. - "Nie mogę na to patrzeć, serce mi krwawi", "Cała Polska do boju!!! Ktoś go rozpozna!!!!", "Mam nadzieję, że zostanie szybko złapany i ukarany bardzo surowo" - pisali internauci.

Podejrzany trafił w ręce policji

W sobotę podejrzany o próbę otrucia psa 36-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję. Informację w tej sprawie przekazał asp. Krzysztof Oleniacz z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

 - Na podstawie zebranego materiału dowodowego planujemy postawić zatrzymanemu zarzut próby otrucia zwierzęcia, za co grozi do 5 lat więzienia. W tej sprawie należy pochwalić postawę legniczan, którzy z nami wzorowo współpracowali i przekazywali istotne informacje, które m.in. pomogły ustalić tożsamość mężczyzny. Bardzo byśmy chcieli, aby w każdej sprawie tak wyglądała współpraca z mieszkańcami – czytamy w Tulegnica.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobićPomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości