Gwiazdy

Jakub Tolak i Zofia Samsel odkrywają uroki rodzinnego podróżowania kamperem. "Zmieniliśmy swoje życie"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Rodzina Tolaków i podróże kamperem po Polsce
Rodzina Tolaków i podróże kamperem po Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Trzy lata temu Jakub Tolak i Zofia Samsel postanowili zmienić swoje życie i udali się w pełną przygód podróż kamperem. Para samodzielnie podjęła się budowy mobilnego domu i postanowiła kontynuować wojaże po narodzinach dziecka. W Dzień Dobry TVN małżonkowie opowiedzieli o licznych zaletach takiego rozwiązania.

Jakub Tolak i Zofia Samsel o podróżowaniu kamperem z dzieckiem

Jakub Tolak i Zofia Samsel potrzebowali zaledwie kilku miesięcy na to, by samodzielnie przerobić samochód na swój drugi dom. Okazało się, że był to początek wielkiej przygody. Małżonkowie doskonale odnaleźli się w drodze i przez wiele miesięcy odkrywali dalekie zakątki Europy. Kiedy na świecie pojawiła się ich córka, postanowili kontynuować swoją podróż.

- Tosia ma 10 tygodni, połowę swojego życia spędziła w kamperze (...). Na razie sprawdzamy się w małych podróżach po Polsce - przyznała mama dziewczynki.

Rodzina Tolaków o urokach podróżowania kamperem

Życie w kamperze ma wiele zalet, a obecność małego dziecka nie wyklucza możliwości czerpania satysfakcji z podróży. Młodzi rodzice nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Samochód powinien być jednak wyposażony w przedmioty codziennego użytku i urządzenia sanitarne.

- Mamy tutaj toaletę z prysznicem, kuchenkę gazową, zlew, lodówkę - zauważył Jakub Tolak. Podkreślił też, że przemierzanie dalekich tras w towarzystwie najbliższych to wspaniałe doświadczenie.

- Mamy komfort czasowy i bardzo to cenimy. Zmieniliśmy swoje życie, żeby było trochę bardziej "slow" - podsumował rozmówca Katarzyny Jaroszyńskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości