Podróże

"Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka" - z tym poradnikiem zaplanujesz weekendową podróż po kraju

Podróże

Autor:
Patrycja
Sibilska
Polska z pomysłem
Polska z pomysłem Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Koniec wakacji coraz bliżej, jednak lato wciąż trwa. Warto wykorzystać ostatnie ciepłe dni. Niektórzy dopiero zaczynają urlop, inni idą na kompromis z napiętym grafikiem i ruszają na weekendowe wycieczki. Niezależnie, do której z tych grup się zaliczacie, książka "Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka" pomoże wam w planowaniu wypoczynku. Jej autorzy, Beata i Paweł Pomykalscy w programie Dzień Dobry TVN opowiadają, jak powstała i dokąd udać się na niezapomniany wyjazd.

"Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka" - jak powstała książka

Autorzy książki "Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka" zwiedzili osobiście 130 miejscowości w Polsce, część z nich w trakcie pisania poradnika. Pozycja powstała pod wpływem pasji do odkrywania urokliwych miejsc na świecie i impulsu, aby przybliżyć czytelnikom równie piękne zakątki w naszym kraju.

- Powstawała w czasie pandemii. Jest odpowiedzią na to, że nie mogliśmy zbyt daleko podróżować. Zostaliśmy uziemieni, więc szukaliśmy pomysłu na to, jak opowiedzieć o Polsce troszkę inaczej - mówi Beata Pomykalska. Autorzy książki opisali 85 miejscowości w Polsce, dlaczego wybrali właśnie te miasta? - W pierwotnym planie było ich około 140, z żalem z niektórych musieliśmy rezygnować. Niektóre pojawiały się też w trakcie podróży - wyjaśnia Paweł Pomykalski - podróżnik, autor przewodników krajoznawczych.

Urokliwy urlop w Polsce

Miasta zostały opisane w niezwykle ciekawy sposób. Nie jest to tradycyjny poradnik, to kompendium wiedzy i cała skarbnica niesamowitych historii z magnatami, czarownicami, a nawet słonicą i diabłami w rolach głównych. Książka pełna jest malowniczych opisów drewnianych domków i cerkwi Podlasia oraz ceglanej fabryki Żyrardowa, miasteczek otoczonych solidnymi murami, miast z zamkami lub pałacami, miast w których wydarzyły się wspaniałe historie.

Jakie miasta podróżnicy polecili widzom Dzień Dobry TVN? Zobaczcie w materiale wideo. Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości