Polska

Gdańsk - tutaj historia łączy się z nowoczesnością. "Do tego miasta trzeba wrócić"

Polska

Reporter:
Katarzyna Chętnik
Gdańsk - tutaj historia łączy się z nowoczesnością

Gdańsk jest ochoczo odwiedzany przez turystów. To miasto, gdzie historia łączy się z nowoczesnością. Co warto zwiedzić? Gdzie się udać? W Dzień Dobry Wakacje przedstawiamy Wam atrakcje, które trzeba zobaczyć.

Gdańsk - Wyspa Spichrzów

Dzisiaj Gdańsk przeżywa swój szczyt rewitalizacji.

- Goście bardzo często mówią, że do tego miasta trzeba wrócić. [...] Właściwie wszystkie nabrzeża są remontowane, rewitalizowane. Wyspa Spichrzów zmieniła swoje oblicze w ciągu ostatnich 5 lat. W tych trzech zrewitalizowanych spichlerzach znajduje się obecnie Narodowe Muzeum Morskie. Wyspa Spichrzów to taki nasz rodzyneczek historyczny. Już w XVII wieku było tutaj prawie 359 spichlerzy, 24 hektary, 12 ulic o nazwach takich jak: Spichrzowa, Owsiana, Żytnia, Chmielna - tłumaczyła w Dzień Dobry Wakacje Eliza Wasiewicz, gdańska przewodniczka.

Jak dodała, wyspa jest magnesem dla wszystkich turystów. - Można powiedzieć, że to nowe serce miasta Gdańsk - podkreśliła.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

W budynku średniowiecznego Wielkiego Młyna mieści się największe w Europie Muzeum Bursztynu. Na miejscu odnajdziemy ponad 1000 eksponatów, w tym olbrzymi bursztyn, który został wpisany na listę rekordów Guinnessa.

- Wielki Młyn jest zabytkiem średniowiecznym. Natomiast nasze muzeum staraliśmy się, żeby było w XXI wieku w otoczce interaktywnej, multimedialnej - przyznała Renata Adamowicz, kierowniczka Muzeum Bursztynu. - Wystawa stała podzielona jest na dwie części. Bursztyn w przyrodzie i tutaj prezentujemy inkluzje roślinne w bursztynie. Natomiast na piętrze drugim pokazujemy bursztyn już po obróbce człowieka - dodała.

Hevelianum

To nowoczesne centrum nauki.  

- Łączymy popularyzację nauki z dobrą zabawą i poznajemy historię. Stąd rozpościera się najładniejszy widok na Gdańsk. Dzisiaj jesteśmy przy Domu Zdrojowym. Natomiast serce Hevelianum bije na Górze Gradowej, skąd ten Gdańsk najładniej widać - zaznaczył Paweł Golak, dyrektor Centrum Hevelianum.

Czym charakteryzuje się Dom Zdrojowy? Za co mieszkańcy i turyści kochają Gdańsk? Zobacz materiał wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości