wakacje w polsce

  Niektórzy dopiero zaczynają urlop, inni idą na kompromis z napiętym grafikiem i ruszają na weekendowe wycieczki. Niezależnie, do której z tych grup się zaliczacie, książka "Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka" jest dla was.

  Przedstawiamy subiektywny ranking miejsc, do których warto się wybrać pod namiot.

  Kaszuby to urokliwy zakątek Polski, stanowiący przedsionek Pomorza. Planując wczasy w Redzie, warto się zapoznać z atrakcjami turystycznymi miasta i okolic. Sprawdź, z czego słynie miejscowość i co można w niej zobaczyć.

  W ramach "Projektu Plaża" Olivier Janiak odwiedził w ten weekend Krynicę Morską i przyjrzał się atrakcjom, jakie czekają tam na turystów. W nadmorskim kurorcie, korzystając z pięknej pogody i beztroskiej atmosfery, opowiedział o zaletach wypoczynku nad Bałtykiem.

  Coraz więcej osób interesuje się dietą roślinną. Dzięki temu na sklepowych półkach jest szeroki wybór wegańskich zamienników nabiału, mięs czy gotowych dań. W dużych miastach jak grzyby po deszczu wyrastają wege restauracje. A jak sprawa wygląda, gdy weganie udają się na wakacje do małych miejscowości? Mają co jeść, czy jednak muszą obejść się smakiem?

  Kaplica Czaszek w Czermnej to jedno z trzech tego rodzaju miejsce w Europie. Budowana była przez 18 lat, na przełomie XVIII i XIX wieku. Za jej powstanie odpowiedzialny był miejscowy proboszcz Václav Tomášek.

  Wakacje w Polsce najczęściej spędzamy nad morzem. Jeśli jednak nie lubimy tłumów na plaży, możemy wybrać się w mniej uczęszczane, ale równie atrakcyjne regiony kraju. Nie są tak popularne jak wybrzeże Bałtyku i dzięki temu urlop spędzimy tam taniej, niż w znanych kurortach. Oto 4 miejsca, które warto odwiedzić w czasie wakacyjnych rodzinnych wyjazdów.

  Wakacje coraz bliżej. W czerwcu myślimy o nich szczególnie często, dla wielu osób to bowiem czas planowania letniego wypoczynku. W ubiegłym roku prawie wszyscy spędziliśmy lato w kraju. Teraz, gdy sytuacja wraca do normy i podróżowanie staje się łatwiejsze, myślimy o wypoczynku za granicą. Sprawdzamy, gdzie będzie on tańszy.

  Polskie góry – niezależnie od tego, czy celem wycieczki są Karpaty, Sudety czy Góry Świętokrzyskie – oferują turystom wiele atrakcji. Najważniejsze z nich to wyjątkowe widoki na szlakach turystycznych. Ale znajdą się też w górach atrakcje dla dzieci, które znudzą się zachwytami nad pięknem przyrody.

  Wakacje w naszym kraju kojarzą się zwykle z wyjazdem w Tatry, na Mazury lub nad morze. Warto jednak pamiętać, że inne regiony również oferują wiele atrakcji i malowniczych krajobrazów. Mazowsze to idealne miejsce zarówno na krótki wyjazd weekendowy, jak i dłuższy, aktywny wypoczynek, dzięki któremu można wyładować energię.

  Od soboty 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny. Ze świadczenia skorzystają rodzice dzieci do 18. roku życia. Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku.

  500 zł na wakacje coraz bliżej. Rejestracja przedsiębiorców, którzy są zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny, ruszyła w sobotę 25 lipca. Ich lista będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej. Na razie zgłosiło się ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Co ma zrobić firma, która chce przystąpić do programu i gdzie szukać ofert przedsiębiorstw, które realizują bony turystyczne?

  Dwór Mościbrody to pięknie położone miejsce na wschodnim Mazowszu. Pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku folwark należy do skarbów polskiej kultury ziemiańskiej. Otacza go zewsząd malownicza przyroda, która zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu.

  "Wakacje w muzeum" to letnia akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej celem jest zachęcenie Polaków do poznawania Polski, a także "inspirować rodziny z dziećmi w urozmaicaniu wypoczynku w sposób łączący naukę z rozrywką". MKiDN przygotowało mapę muzeów, wystaw i innych atrakcji, które warto odwiedzić podczas podróży po kraju.

  Mazowsze to piękny region, pełen nieodkrytych tajemnic. Natura jest tutaj wyjątkowo bogata, a przywiązanie miejscowych do tradycji, lokalnych potraw i kultury pozwala poznać prawdziwy smak tej krainy także przejezdnym. Co musicie koniecznie zwiedzić? W naszym programie pokazaliśmy atrakcje okolic Żyrardowa.

  Kilkugodzinna podróż lotnicza w maseczce i limitowany w wielu krajach dostęp do plaży. To główne powody, dla których Polacy rezygnują w tym roku z zagranicznych wojaży. Rok temu za granicę wyjechało aż 9 mln osób, teraz wielu z nas zostaje w kraju. Tu jednak musimy się liczyć z wysokimi cenami. Ile wydamy na tegoroczny urlop?

  Wakacyjne wyjazdy to świetna okazja do stworzenia fantastycznych wspomnień i pogłębienia relacji z bliskimi. Potwierdzić może to nasza prowadząca, Anna Kalczyńska, która wybrała się z rodziną w pełną wrażeń podróż kamperem na Dolny Śląsk.

  Agnieszka Dygant postanowiła uciec od zgiełku miasta i wybrała się na urlop do domku na wsi. Aktorka pochwaliła się w mediach społecznościowych pięknym ogrodem. Zdradziła też, w jakim stroju najchętniej zasiada do stołu w czasie wakacji.

  Mazury to jeden z regionów, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Razem z Natalią Sitarską przyjrzeliśmy się atrakcjom, które czekają na nas w tym regionie. Co rekomendowała podróżniczka i blogerka?

  Koronawirus pokrzyżował urlopowe plany wyjazdowe wielu osób. Gdzie najlepiej wybrać się na wakacje z dziećmi? Proponujemy Kotlinę Kłodzką. O atrakcjach i ciekawych szlakach turystycznych opowiedział nam Adam Marczewski, Starszy Instruktor Ratownictwa Górskiego GOPR.

  Wakacyjny urlop dla wielu z nas stanowił dotychczas nagrodę za cały rok ciężkiej pracy. Pandemia koronawirusa w znaczący sposób pokrzyżowała plany dużej liczby osób. Według najnowszych badań ponad połowa Polaków nie zamierza nigdzie wyjeżdżać. W programie rozmawialiśmy o tym, jak zapowiadają się tegoroczne wakacje.

  Choć tegoroczne wakacje będą inne niż dotychczas, wcale nie muszą być gorsze. Wyjazdy zagraniczne i długie loty transkontynentalne stoją pod znakiem zapytania, dlatego trzeba znaleźć alternatywę. Bohaterowie naszego reportażu już to zrobili. Zainspirujcie się.

  Pandemia koronawirusa zmieniła wakacyjne pomysły wielu Polaków. Niektórzy już od ubiegłego roku planowali swoje urlopy. Jakie opcje pozostają nam w tym roku? Czy możemy spodziewać się podwyżek cen w branży turystycznej?

  Obce chwalicie, swego nie znacie. Polskie porzekadło kryje w sobie wiele prawdy, w ostatnim czasie większość z nas decyduje się na wypoczynek za granicą. Tymczasem Polska jest naprawdę pięknym krajem i kryje w sobie wiele wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić. Gdzie jechać? O swoich polskich wakacjach w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli aktorzy, Joanna Orleańska, Rafał Rutkowski i Szymon Piotr Warszawski. A wy, jakie miejsca polecacie?