wakacje w polsce

  wakacje w polsce

  Kaszuby to urokliwy zakątek Polski, stanowiący przedsionek Pomorza. Planując wczasy w Redzie, warto się zapoznać z atrakcjami turystycznymi miasta i okolic. Sprawdź, z czego słynie miejscowość i co można w niej zobaczyć.

  Coraz więcej osób interesuje się dietą roślinną. Dzięki temu na sklepowych półkach jest szeroki wybór wegańskich zamienników nabiału, mięs czy gotowych dań. W dużych miastach jak grzyby po deszczu wyrastają wege restauracje. A jak sprawa wygląda, gdy weganie udają się na wakacje do małych miejscowości? Mają co jeść, czy jednak muszą obejść się smakiem?

  Wakacje w Polsce najczęściej spędzamy nad morzem. Jeśli jednak nie lubimy tłumów na plaży, możemy wybrać się w mniej uczęszczane, ale równie atrakcyjne regiony kraju. Nie są tak popularne jak wybrzeże Bałtyku i dzięki temu urlop spędzimy tam taniej, niż w znanych kurortach. Oto 4 miejsca, które warto odwiedzić w czasie wakacyjnych rodzinnych wyjazdów.

  Wakacje w naszym kraju kojarzą się zwykle z wyjazdem w Tatry, na Mazury lub nad morze. Warto jednak pamiętać, że inne regiony również oferują wiele atrakcji i malowniczych krajobrazów. Mazowsze to idealne miejsce zarówno na krótki wyjazd weekendowy, jak i dłuższy, aktywny wypoczynek, dzięki któremu można wyładować energię.

  500 zł na wakacje coraz bliżej. Rejestracja przedsiębiorców, którzy są zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny, ruszyła w sobotę 25 lipca. Ich lista będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej. Na razie zgłosiło się ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Co ma zrobić firma, która chce przystąpić do programu i gdzie szukać ofert przedsiębiorstw, które realizują bony turystyczne?

  Kilkugodzinna podróż lotnicza w maseczce i limitowany w wielu krajach dostęp do plaży. To główne powody, dla których Polacy rezygnują w tym roku z zagranicznych wojaży. Rok temu za granicę wyjechało aż 9 mln osób, teraz wielu z nas zostaje w kraju. Tu jednak musimy się liczyć z wysokimi cenami. Ile wydamy na tegoroczny urlop?

  Choć tegoroczne wakacje będą inne niż dotychczas, wcale nie muszą być gorsze. Wyjazdy zagraniczne i długie loty transkontynentalne stoją pod znakiem zapytania, dlatego trzeba znaleźć alternatywę. Bohaterowie naszego reportażu już to zrobili. Zainspirujcie się.

  Obce chwalicie, swego nie znacie. Polskie porzekadło kryje w sobie wiele prawdy, w ostatnim czasie większość z nas decyduje się na wypoczynek za granicą. Tymczasem Polska jest naprawdę pięknym krajem i kryje w sobie wiele wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić. Gdzie jechać? O swoich polskich wakacjach w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli aktorzy, Joanna Orleańska, Rafał Rutkowski i Szymon Piotr Warszawski. A wy, jakie miejsca polecacie?