Gromee ujawnia swoje niecodzienne pasje: "W takim wydaniu jeszcze mnie nie znacie"

Gromee jest producentem muzycznym, DJ-em oraz autorem tekstów. Tworzy głównie muzykę klubową, reprezentował też nasz kraj podczas Eurowizji. W Dzień Dobry TVN Andrzej Gromala opowiedział o swoim nietypowym hobby.

Kariera Andrzeja Gromali

Gromee urodził się 42 lata temu. Dorastał w Krakowie, a od dziecka pasjonował się radiem i muzyką. Dzięki swojej ciekawości i pasji zaczynał jako radiowiec oraz DJ. Później zajął się komponowaniem. Teraz największą frajdę przy tworzeniu muzyki daje mu pianino.

- Zawsze mówię, że melodie piosenki powstają gdzieś tam z serca. Potem to przechodzi przez palce i to się tutaj rejestruje - mówił Andrzej Gromala w Dzień Dobry TVN.

Muzyk współpracuje ze znanymi artystami z kraju i zagranicy. Niedawno wydał singiel z jedną z czołowych rumuńskich gwiazd. Choć pracowali ze sobą na odległość ze względu na pandemię, utwór "Cool Me Down" cieszy się dobrymi recenzjami i coraz większą popularnością.

- Gromee jest naprawdę świetny. Tworzy świetną muzykę. Na scenie jest bardzo energetyczny . Nie mogę się doczekać, aż w końcu poznamy się osobiście, bo nad utworem pracowaliśmy zdalnie. On jest profesjonalistą w każdym calu - zdradziła wokalistka, Elena Alexandra Apostoleanu.

Gromee o swoich pasjach

Choć muzyka odgrywa bardzo dużą rolę w jego życiu, Gromee poświęca także czas na swoją rodzinę. Wraz z wokalistką zespołu Łzy, Sarą Chmiel, wychowują 2,5-letniego Franciszka oraz półroczną Helenkę. Ponadto Andrzej Gromala oddaje się oryginalnym pasjom. Już kiedy był dzieckiem, fascynowały go rysunki jego dziadka. Teraz sam maluje.

- Wyciszenie się przy obrazach jest też jakąś magiczną historią. Nie wiem od kogo to dostałem, ale malując jestem w innym świecie - powiedział Gromee w naszym programie.

Poza tym należy do Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. W drużynie mówią na niego "Modniś", bo wygląda "fajnie i groźnie". Podczas treningów, choć męczy się fizycznie, odpoczywa psychicznie. Izoluje się wówczas od całego świata i skupia na grze.

- W takim wydaniu jeszcze mnie nie znacie. (...) Uwielbiam hokeja , przede wszystkim dlatego, że jest to mocno kontaktowy sport. Ja przyznaję, że ze sportem to tak średnio mam do czynienia, dlatego to jest jedyny sport, który uprawiam. (...) Gra w hokeja jest trochę podobna do takiego tworzenia, do mojej izolacji w studiu, bo tam się odcinasz . Te emocje pozwalają ci po prostu o wszystkim zapomnieć - tłumaczył Andrzej Gromala.

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Reporter: S. Brózda, A. Reczek

Pozostałe wiadomości